• KARTKA DLA SENIORA

    24.11.2023

    Jak co roku, uczniowie klas 4-6 włączają się w akcję "Kartka dla Seniora". Podczas zajęć techniki wykonują bajecznie kolorowe kartki z życzeniami świątecznymi, które następnie trafią do osób starszych z terenu gminy Wielka Wieś.

    Piękne i stworzone od serca- na pewno sprawią adresatom wiele radości.

    Mirosława Szeptycka

  • Dzień Pluszowego Misia- OP ŻABKI

    Dzień Pluszowego Misia- OP ŻABKI

    Przedszkolaki z grupy "Żabki" uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie . Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące niedźwiedzi brunatnych oraz wzięły udział w quizie dotyczącym tej tematyki. Natępnie przypomniały sobie bajkowe misie oraz ułożyły puzzle z ich podobiznami. Potem było już coraz weselej, ponieważ wcieliliśmy się w role misia używając... rękawic kuchnnych oraz skosztowaliśmy misiowy przysmak, czyli miodek. To nie koniec pyszności tego dnia, gdyż pani Małgosia począstowała nas Misiami Lubisiami i musami owocowymi. Wykonaliśmy także kilka kart pracy o tematyce misiowej, a na koniec mogliśmy wejść do "prawdziwej"  niedźwiedziej gawry!

     

    Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia- OP ŻABKI została dodana do albumu fotograficznego

     

    Angelika Nawara-Michalska

  • “Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023”

    Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny  pt. „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023”. Celem konkursu było doskonalenie techniki rachunkowej oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. W konkursie wzięło udział łącznie 83 uczniów z klas IV-VIII . 

    W I etapie konkursu wyłoniliśmy Mistrza i Wicemistrza klasowego.

    kl. IV
    Laura Jaroń
    Zuzanna Drzewniak
    kl.V
    Anna Więcław
    Maria Cieślik
    kl.VI
    Natalia Litewka
    Mateusz Bednarczyk
    kl.VII
    Norbert Mitka
    Oskar Dzioba
    kl.VIII
    Ewa Litewka
    Oliwia Baś


    Uczniowie ci wzięli udział w II etapie - finałowym. Tak jak w pierwszym etapie, liczyła się poprawność
    odpowiedzi i jak najlepszy czas.
    A oto wyniki:

    SZKOLNĄ MISTRZYNIĄ TABLICZKI MNOŻENIA 2023 została

    ANNA WIĘCŁAW z klasy V

    SZKOLNYM WICEMISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA 2023 został MATEUSZ

    BEDNARCZYK z klasy VI

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy dobrych rachunków i szybkich odpowiedzi!!
    Ćwiczcie, bo jak mówią, trening czyni mistrza. A za rok, kolejna edcja. Doskonale wiecie, że każdy ma szansę:)

    Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

    Renata Windys
    Urszula Babiuch

  • POWIATOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO (Formuła Ekologiczna)  W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH im. W. WITOSA  W GIEBUŁTOWIE

    22.11.2023

    W dniu 22.11.2023r. w murach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Giebułtowie odbyła się  Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego. Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły podstawowe z Gminy Wielka Wieś, z Gminy Jerzmanowice i innych. W konkursie brali też udział uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Teresę Sieradzką uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu z obu języków. Po około 30 minutach była przerwa na odpoczynek i sprawdzenie testów przez jury olimpiady. Aby móc wyłonić zwycięzców, odbyła się dogrywka, po której wyłoniono zwycięzców olimpiady.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     

    Joanna Luks

     

     

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie lekcji tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych.

    W naszej szkole co roku Samorząd Uczniowski stara się celebrować ten dzień. Tym razem uczniowie przygotowali koszyk z miłymi zwrotami, które należało wylosować dla siebie. Był to  wyjątkowy dzień zachęcający do uśmiechu, uprzejmych gestów i pozytywnych emocji.  Obejrzeliśmy specjalnie na ten dzień przygotowaną gazetkę, a także mogliśmy napisać swojej koleżance lub koledze coś życzliwego.

    To był bardzo pozytywny dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

    Warto być życzliwym!

     

    Urszula Babiuch

    Karolina Krawczyk-Hrabia

  • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.                                            

    To międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

    Do zabawy zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 4-8.  Nasi eksperci (czyli uczniowie klasy 5) sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia w klasach 4-6 oraz wśród nauczycieli i pracowników szkoły. 

    Było wesoło,  choć nieco stresująco. Po sprawdzeniu poprawności rozwiązań przez ekspertów z klasy V, biorący udział, którzy podali bezbłędnie prawidłowe rozwiązania mogli poczęstować się cukierkiem. Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujące znajomość tabliczki mnożenia.  Dodatkowo, po raz pierwszy w klasach IV-VIII,  odbył się konkurs matematyczny pt. "Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023".

    Po I etapie konkursu wyłoniono po dwie osoby z każdej klasy, które uzyskały najwięcej punktów. Liczyły się prawidłowe odpowiedzi i czas. Uczniowie, którzy przeszli do II etapu zmierzyli się ze sobą w finale, aby wyłonić Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia.

    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.

    Dziękujemy Ekspertom i wszystkim Uczestnikom. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę:)

     

    Renata Windys

    Urszula Babiuch

    Karolina Krawczyk-Hrabia

  • IV MIEJSCE W PUCHARZE STAROSTY KRAKOWSKIEGO

    22.11.2023

    Reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce nożnej zajęła IV miejsce w Niepodległościowym Turnieju o puchar Starosty Krakowskiego, który się odbył w Giebułtowie 15 listopada 2023r. Nasza drużyna w meczu o finał przegrała w karnych i ostatecznie ulegając w meczu o brązowy medal zajęła 4 miejsce. Wygrała SP w Modlnicy.

    Wyniki: SP Biały Kościół - SP Bębło 4:0SP Biały Kościół - SP Wielka Wieś 3:1SP Biały Kościół - SP Raciborowice 0:0

    Półfinał:SP Biały Kościół -7 SP Bibice 1:1, karne 3:4

    Mecz o 3 miejsce:SP Biały Kościół - SP Raciborowice 0:1.

    SP Biały Kościół: T.Bolek, M.Wyżga, M.Bednarczyk, B.Prochal, M.Kowalski, M.Biernat, A.Szumny, S.Seweryn, D.Malaga i trener Tomasz Dudek.

  • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego - "Jesień w kolory ubrana"

    Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego - "Jesień w kolory ubrana"

    Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych i fascynujących zjawisk. Jest porą roku, która dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. Mając na uwadze potencjał i kreatywność naszych uczniów zorganizowaliśmy świetlicowy konkurs - "Jesień w kolory ubrana”.

    • Konkurs plastyczny przeznaczony był dla uczniów z klas 0-III

    • Technika i format pracy plastycznej: dowolna

    • Kryteria oceny: walory estetyczne, oryginalność, samodzielność wykonania,  materiał użyty do pracy

    Celem konkursu było: • pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej wśród dzieci, • możliwość zaprezentowania swojego talentu, • dostrzeganie zmian następujących w przyrodzie, • rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych dziecka.

    Na konkurs wpłynęło 30 prac, które wyróżniały się estetycznym wykonaniem. Dlatego też jury konkursu miało nie lada wyzwanie, aby dokonać oceny.

    Oto wyniki konkursu:

    I miejsce: Jan Klimowski – OP “Sówki” Karolina Filipowska – kl. III Wiktoria Sałęga - OP “Żabki”

    II miejsce: Oliwia Ceglarek – kl. III Szymon Kołodziejczyk - OP “Żabki” Galon Estera – kl. I

    III miejsce: Nikola Ceglarek – kl. III Natalia Czamara - kl. II

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.

    Małgorzata Łysek

  • Narodowe Święto Niepodległości - OP "Sówki"

    „Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!

    To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

    13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz uczniami wszystkich klas, nauczycielami i pracownikami szkoły zebrali się, aby uroczyście świętować ten ważny dla wszystkich Polaków czas. W tym roku rocznicę odzyskania suwerenności uczciliśmy koncertem pieśni patriotycznej.  Na auli z wielką mocą wybrzmiały słowa i dźwięki utworów t.j. „Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”, „Wojenko, wojenko” i innych pieśni żołnierskich i legionowych, a całość zakończyło wspólne wykonanie najważniejszej z nich: „Mazurka Dąbrowskiego”, czyli polskiego hymnu narodowego. Całej uroczystości towarzyszyły odświętne stroje i biało – czerwone kotyliony, dzięki temu w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

    W tygodniu poprzedzającym uroczystość przedszkolaki z grupy „Sówki” w ramach realizowanego tematu kompleksowego „Kochamy Cię, Polsko” m. in. obejrzały film „Polak mały” i przypomniały sobie, jakie są nasze symbole narodowe – godło, flaga i hymn. Poznały legendy związane z powstaniem naszego kraju. Starszaki nauczyły się „Katechizmu polskiego dziecka”, doskonaliły znajomość tekstu Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do tematyki patriotycznej. 

                                                                                                                                                          Jarosława Kulawik

  • WARSZTATY "PTASIA STOŁÓWKA"

    16.11.2023

    W piątek, 24 listopada 2023r. w godz. 15:30 – 17:30 odbędą się w naszej szkole trzecie warsztaty w ramach projektu „Pierwszy szlif”. Tytuł warsztatów – „PTASIA STOŁÓWKA”.

    Tym razem uczestnicy będą wykonywać karmniki dla ptaków. Karmnik powstanie z zestawu drewnianych elementów do skonstruowania oraz gwoździ, śrub, sznurka do zawieszenia, papieru ściernego. Serdecznie zapraszamy.

     

    Warunkiem uczestnictwa jest złożenie wypełnionej karty uczestnictwa (w załączniku) w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele w dniach od wtorku, 21 listopada 2023r. do środy 22 listopada 2023r. w godz. 8.00 – 13.00. O wzięciu udziału decyduje kolejność zgłoszeń (data i godzina). Nie ma możliwości zapisu drogą telefoniczną.

                                                                                                                                                     Renata Windys

     

     

                                                                                                                                               Karta_zapisu_Ptasia_stolowka.docx 

    Regulamin_Ptasia_stolowka_-_3_warsztaty.docx

  • DESZCZOWA WYCIECZKA KLASY IV

    Dnia 15 listopada uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Olkusza. 

    Naszym pierwszym przystankiem była wizyta w Oczyszczalni ścieków Olkusz. Mimo niesprzyjającej aury dzieci poznały wszystkie tajniki oczyszczania ścieków. Co więcej, wszyscy dowiedzieliśmy się jak bardzo pożyteczne mogą być bakterie, które oczyszczają wodę. Poznaliśmy każdy etap oczyszczania brudnej wody. 

    W drugim etapie wycieczki dotarliśmy do Podziemii Olkusza. Uczniowie zostali zapoznani z dziejami miasta i związanymi z nim legendami. Wspaniała Pani przedowdnik opowiadała tak interesująco, że wszyscy słuchaliśmy jak zaczarowani opowiadań o kopalni srebra i ołowiu. Na koniec dzieci brały udział w pokazach multimedialnych oraz warsztatach, gdzie każdy mógł własnoręcznie ozdobić odlew srebrnego trojaka. 

     

      Karolina Krawczyk-Hrabia 

    Mirosława Szeptycka

     

  • TYDZIEŃ Z KSIĘDZEM TWARDOWSKIM

    14.11.2023

    W dniach 2-10.11 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień z ks. Twardowskim. Klasy 4-8 w różnej formie zapoznawały się z twórczością poety. Uczniowie czytali wiersze księdza Jana i wykonywali do nich ilustracje, ogłoszono również konkurs  pod hasłem List do księdza Twardowskiego.

    Mirosława Szeptycka

  • WPIS DO KSIĘGI PIERWSZOKLASISTÓW

    Dzisiaj, 13 listopada uczniowie klasy pierwszej dokonali uroczystego wpisu do pamiątkowej księgi pierwszoklasistów w gabinecie Pani Dyrektor. Zadaniem uczniów było złożenie swojego podpisu oraz odciśnięcie obok niego wskazującego palca prawej ręki. Po wykonaniu tych czynności Pani Dyrektor wręczyła każdemu bardzo ważny dokument, którym jest legitymacja szkolna. Na koniec uczniowie otrzymali jeszcze dwie książeczki, jedną dla rodziców, a drugą dla siebie, aby czytanie stawało się codzienną, przyjemną formą spędzania czasu. Naszym wspaniałym pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy radości z czytania i poznawania świata.                                                 

                                                                                                                                                   Joanna Krężołek

  • POZNAJEMY ŚWIAT- WARSZTATY W KLASIE II

    POZNAJEMY ŚWIAT- WARSZTATY W  KLASIE II

    8.11.2023r.

    Uczniowie klasy II odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Szycach i uczestniczyli w warsztatach podróżniczych. Wraz z podróżnikiem- geografem z „Poznajemy świat” wybrali się do egzotycznej Indonezji położonej na 17000 wysp.

    Z wielkim zaciekawieniem odkrywali kraj pełen przyrodniczych niezwykłości. Co to są zwierzęta endemiczne? Dlaczego orangutan jest nazywany „człowiekiem lasu”? Co to jest nosacz? Jak porusza się waran? Czy latające smoki istnieją naprawdę? Czy smok może być… owocem? Dlaczego nie można przewozić durianów w autobusie?- uczniowie poznali odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

    Dzieci dowiedziały się też sporo o kulturze Indonezji- poznały indonezyjski teatr cieni, w którym główne role odgrywają drewniane lalki wayangi, dowiedziały się na czym polega sztuka  batiku i mogły przymierzyć barwne batikowe stroje, bambusowe kapelusze i etniczne maski.

    Finałem warsztatów był wspólny koncert na prawdziwych indonezyjskich instrumentach oraz balijski taniec oczu.

    Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Patej za zorganizowanie w bibliotece tych ciekawych zajęć dla naszych uczniów.

     

    Renata Szlachta

  • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
    10.11.2023

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana szkolna zbiórka zniczy. W dniu 02.11.2023r. uczniowie klasy VII wraz z nauczycielem udali się na Parafialny Cmentarz w Białym Kościele. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich i nieznanych, których już z nami nie ma. Uczniowie pomodlili się i zapalili znicze na zapomnianych grobach. Niewątpliwie takie wyjścia w miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, obywatelskiego i rodzinnego.

    Joanna Luks, Urszula Babiuch

     

  • #SZKOŁA PAMIĘTA

    #SZKOŁA PAMIĘTA
    10.11.2023

    Po raz pierwszy w tym roku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami,  przystąpili do ogólnopolskiej akcji #Szkoła Pamięta, organizowanej przez Ministra Edukacji i Nauki.  Celem akcji jest szczególne zwrócenie uwagi młodych ludzi, na pielęgnowanie pamięci  o bohaterach  lub postaciach ważnych dla  historii danego miejsca, a także wydarzeniach. Z tej okazji uczniowi wykonali gazetkę  ścienną poświęconą lokalnemu wydarzeniu jakim był Obóz w Ojcowie podczas Powstania Styczniowego. Natomiast uczniowie  młodszych klasach  wykonali pracę plastyczną  nawiązującą do polskiej tradycji, jakim jest Święto Zmarłych, a także Dzień Zadusznych. Klasy starsze wykonały prezentację multimedialną na temat Powstania Styczniowego, a także o bohaterach ważnych dla regionu.

  • Dzień Postaci z Bajek - OP "Sówki"

    5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów,  zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci do wspólnej zabawy  w „bajkowym wymiarze”. Tego dnia w naszym oddziale przedszkolnym nie zabrakło bajkowych postaci, tj. Myszka Miki, Spiderman, Superman, Elsa z krainy Lodu, Kopciuszek,  Ironman, Policjant, Bella, Strażak Sam, Batman, Królik, Hulk. Podczas wspólnej zabawy dzieci rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, ulubionych bajkach oraz miały możliwość zaprezentować swoje stroje na „bajkowym wybiegu mody”. Dziewczęta wcieliły się w rolę Kopciuszka, a chłopcy – w roli księcia wkładali pantofelki na stópki koleżanek. Przedszkolaki zmierzyły się również z nie lada wyzwaniem – niczym Szewczyk Dratewka wybierały spośród drobnych ziaren – ziarenka fasoli. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pląsów przy ulubionych dziecięcych przebojach. Radości było co niemiara, a na koniec tego wesołego, pełnego uśmiechu dnia, dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek i nie tylko z bajek….Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, które pozwoliły nam przenieść się w magiczny świat bajek, w którym wszystko jest możliwe!  

                                                                                                                                    Jarosława Kulawik

                             

  • "BohaterON- włącz historię"- OP ŻABKI

    "BohaterON- włącz historię"- OP ŻABKI

    BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami.

    Przedszkolaki również poraz kolejny włączyły się do tej jakże ważnej akcji. Dowiedzieliśmy się kto to jest bohater, oraz w jaki sposób można nim zostać w dzisiejszych czasach, doszliśmy do wspólnych wniosków jak ważna jest współpraca, ale przede wszystkim poszerzyliśmy wiedzę historyczną oraz patriotyczną. Na koniec stworzyliśmy własnoręcznie kartki dla Powstańców Warszawskich. Ta tematyka będzie nam towarzyszyć do końca tygodnia, bo pomimo tego, że wcale nie łatwa jednak dla dzieci bardzo ciekawa.

    Angelika Nawara-Michalska

     

    Nowa galeria "BohaterON- włącz historię"- OP ŻABKI została dodana do albumu fotograficznego

  • OP ŻABKI- Dzień Postaci z bajek

    OP ŻABKI- Dzień Postaci z bajek

    6 listopada w grupie "Żabki" odbył się Dzień Postaci z bajek. W sali zrobiło się kolorowo i bajkowo! Przez cały dzień towarzyszyli nam dobrze znani bohaterowie, a podczas zabaw wcielaliśmy się w ich role. Między innymi "zasypialiśmy" jak Śpiąca Królewna podczas zabawy z kłębkiem wełny, pamagaliśmy Kopciuszkowi w segregacji grochu z pestkami dyni, a także wcieliliśmy się w postać Czerwonego Kapturka wędrującego po lesie i musieliśmy uważać na groźnego wilka (panią Małgosię :)) Jak zaczarowani słuchaliśmy teatrzyku, a także sami uzupełnialiśmy fragmenty opowieści o "Złotowłosej i trzech misiach". Świetnie poradziliśmy sobie także z zagadkami, a na koniec wybraliśmy swoich ulubionych bohaterów i pokolorowaliśmy ich według własnego pomysłu.

    To był wspaniały dzień!

    Angelika Nawara-Michalska

     

    Nowa galeria OP ŻABKI- Dzień Postaci z bajek została dodana do albumu fotograficznego

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. Dzień ten oficjalnie ma swoją datę 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney'a (1901-1966). Był on słynnym amerykańskim animatorem, twórcą takich postaci jak Myszka Miki, pies Pluto, czy Kaczor Donald.

    W naszej szkole ten niezwykły dzień obchodzony był w poniedziałek,  6 listopada. Do wspólnej zabawy włączyła się cała społeczność szkolna. Dzięki kreatywności przedszkolaków, uczniów oraz rodziców mogliśmy spotkać na korytarzach i w klasach przeróżne postaci z bajek, m.in. Elsę, Czerwonego Kapturka, Shreka, Ironman'a, Batmana, Superman'a, Królewny, Czarownice oraz wiele innych. Dla najmłodszych przygotowano konkursy, zagadki oraz prezentacje.

    Na zakończenie bajkowego dnia Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci ramki i wykorzystał sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
     

    Karolina Krawczyk-Hrabia

    Urszula Babiuch

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć