• WYPRAWKA SZKOLNA DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025

    Szanowni Rodzice, w załączniku znajduje się wyprawka dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły na nowy rok szkolny 2024/2025

     

    wyprawka_OP.docx

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    Szanowni Rodzice,

    w piątek 21 czerwca 2024r odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024.


    8.00 - Msza św.;
    9.00 - uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach I-VIII (na hali sportowej), potem spotkania z wychowawcami w klasach;

    Zakończenie uroczystości ok. godz.11:15

    Bus rano kursuje bez zmian, po uroczystości - odjazd busa ok. 11:15



    11:30 - uroczyste zakończenie zajęć w oddziałach przedszkolnych;

    Serdecznie zapraszamy :) Renata Windys

     

  • DZIEŃ PATRONKI

    W Białym Kościele szkoła jest wspaniała, a Królowa Jadwiga patronką jej została. Mądra i dobra przykład  nam dawała i każdego dnia w nauce nas wspomagała!

    Społeczność SP. w Białym Kościele 13 czerwca świętowała dzień patronki - świętej Jadwigi Królowej. Z tej okazji przygotowaliśmy krótkie przedstawienie pacynkowe pt. "Nasza patronka - Jadwiga", z udziałem samej Królowej oraz Jana Matejki, który wiernie i pięknie sportretował władczynię cztery wieki później. Uczniowie klas I-III narysowali wspaniałe portrety Jadwigi na miarę mistrzów pędzla. Stroje z epoki, hejnał odegrany przed P. Janeckiego, poczet sztandarowy i uroczysta atmosfera przeniosły nas do XIV wieku. 

    Najmłodsi słuchali z uwagą - udało im się odpowiedzieć na kilka pytań związanych z biografią Jadwigi Andegaweńskiej. 

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. W role wcielili się: uczniowie klas V, VI i VIII oraz nauczycielka języka polskiego.

    Biały Kościół potrzebuje teatru uczniowskiego, bo aktorów i aktorek w szkole nie brakuje!

     

    Kinga Hrabia-Babiuch

     

  • POLITECHNIKA JUTRA - " MAŁE UMYSŁY- WIELKIE POMYSŁY".

    Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki to jedna z największych uczelni w Polsce. Znajduje się w Krakowie i oferuje różnorodne kierunki studiów, takie jak architektura, informatyka, inżynieria elektryczna, inżynieria środowiska, technologia chemiczna i wiele innych. Właśnie na tej uczelni w  ramach konferencji STEAM & AI in EDUCATION odbyły się warsztaty dla najmłodszych uczestników.  Jednak nie każdy mógł w nich uczestniczyć.....jednym z podstawowych warunków uczestnictwa była wygrana w konkursie ogłoszonym przez Politechnikę Krakowską pt: Politechnika jutra- małe umysły, wielkie pomysły"

    Uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie. Nakręcili wspaniały film i zajmując I miejsce- wygrali !!! 

    Dnia  11 czerwca  klasa IV w ramach wygranej nagrody została  zaproszona na  Politechnikę Krakowską  na cały dzień warsztatów, konferencji, spotkań, gier terenowych i zabaw. Uczniowie wzięli udział w warsztatach związanych z różnymi dziedzinami nauk .Na zajęciach uczestnicy mieli okazję rozwijać kreatywność w duchu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) oraz idei zero wasteDzieci  poznały różne dziedziny inżynierii, chemii, informatyki, matematyki a także dowiedziały się, jakie możliwości oferuje studiowanie na tej uczelni. Politechnika Krakowska zapewniła naszym uczniom mnóstwo atrakcji w tym dniu. 

    Władzom Uczelni składamy wyrazy szacunku i wdzięczności za zorganizowanie dla naszej klasy tak wspaniałego i emocjonującego dnia. 

     

     

    Karolina Krawczyk-Hrabia 

    Urszula Babiuch 

     

  • KLASOWY TURNIEJ KLASK 4

    10.06.2024r.

    Dziś w klasie II odbył się turniej gry planszowej Klask 4. Zorganizował go i przeprowadził Pan Krzysztof Gacek, odpowiadając na prośbę jednego z uczniów.

    Klask 4 to gra, której celem jest umieszczenie piłeczki w bramce któregoś z przeciwników za pomocą młoteczka sterowanego spod planszy specjalnym magnesem. Uczniowie grali w czteroosobowych zespołach. Każdy gracz na starcie rozpoczynał grę z 5 punktami (życiami), a rundę wygrywał ten, komu zostało najwięcej punktów.  Zwycięzcy  z każdej grupy zmierzyli się w kolejnej rundzie. Pojedynkom towarzyszyło wiele emocji, zarówno graczom jak i obserwatorom.

    W turnieju zwyciężyła Weronika Noga, a miejsce II zdobyła Emilka Kołodziejczyk. Gratulacje!!! W nagrodę dziewczynki otrzymały gry planszowe.

    Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Gackowi, który już kolejny raz wychodzi z inicjatywą i w ramach wolontariatu zaraża naszych uczniów pasją do planszówek, a także Kacprowi i Tomkowi za pomoc w przeprowadzeniu rozgrywek.

    Renata Szlachta

  • Gminny Konkurs Ortograficzny

    7 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy, odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Potyczki z ortografią”, w którym udział wzięli  uczniowie klas trzecich z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Krężołek i Paweł Krzyworzeka, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom świetnie przygotowanego spotkania, podczas którego uczniowie mogli sprawdzić swoje siły.

     

                                                                                                                                                                 Joanna Denko

  • Konkurs recytatorski w klasie I

    Wczoraj, tj.10 czerwca w klasie pierwszej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem- Wiersze Tuwima. W konkursie wzięło udział dziewięć uczestniczek. Kolejno wystąpiły: Emilia Mikurda z wierszem- Tańcowała igła z nitką, Emilia Zaborowska- Skakanka, Emilia Chochół-Kotek, Amelia Calik- O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Amelia Mitka- Okulary, Wiktoria Skrzyniowska- Kotek, Paola Noviello- Bambo, Estera Galon- Abecadło i Martyna Szumny- Okulary. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się wspaniale, starając się wczuć w swoje role, na dodatek ubarwiając recytację odpowiednimi rekwizytami. Po występach zostały przyznane trzy miejsca: I miejsce- Amelia Calik, II miejsce- ex aequo Emilia Zaborowska i Martyna Szumny i III miejsce- Emilia Chochół. Gratulujemy zwyciężczyniom i pozostałym uczestniczkom udziału w konkursie. Zapraszamy za rok, szczególnie chłopców.                                                      Joanna Krężołek

  • 4 LAUREATÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ORZEŁ MATEMATYCZNY”

         W kwietniu nasi Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” (sesja wiosenna). Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki. Nasza szkoła uzyskała także certyfikat placówki rozwijającej talenty w II semestrze roku szkolnego 2023/2024.


    A oto wyniki konkursu:

    Michalina Krukar, klasa IV –  laureat, 

    Tymoteusz Waliłko, klasa V –  laureat, 

    Emilia Niemiec, klasa VI - laureat, 

    Ewa Mikurda, klasa VIII - laureat.


        Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim Uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie i  wykazali szczególne zaangażowanie w naukę matematyki. Pamiętajcie, że trening czyni mistrza!

                                                                                                                                                      Renata Windys

                                                                                                                                                      Urszula Babiuch
     

  • Zabawa w Rabkolandzie

    Zabawa w Rabkolandzie

    6 czerwca 2024r. uczniowie klas I, II i III z wychowawcami odwiedzili Park rozrywki i zabawy w Rabce. Na początek uwagę dzieci przyciągnął diabelski młyn o tajemniczej nazwie Zaginacz Czasoprzestrzeni. Ci którzy odważyli się wsiąść na tę największą z atrakcji, mogli z góry podziwiać panoramę miasta i gór. Potem przyszedł czas na liczne karuzele, latający autobus, statek Wikingów, autodrom, spadającą wieżę, wikingcoaster, pontony wodne  i całe mnóstwo innych atrakcji, na których dzieci spędziły kilka godzin.

     Po smacznym obiadku, krótkim odpoczynku i wyczekiwanych zakupach pamiątek nastąpił dalszy ciąg szalonej zabawy.  Było przy tym mnóstwo radości, śmiechu i pisków, a czasem odrobina strachu.

    Zmęczeni zabawą i ci którym nieco bardziej zawirowało w głowach, mogli spędzić czas w strefie maxi klocków, zjeść lody, ochłodzić się przy fontannach, a na koniec zrelaksować się w przecudnej Dolinie Trzmiela. Rabkoland to naprawdę strzał w dziesiątkę- dla dzieci z klas młodszych wymarzone miejsce zabaw!

    Dziękujemy Pani Bogusi Grudnik za pomoc w opiece i dzielne towarzyszenie dzieciom w podniebnych szaleństwach👍🎡.

    Renata Szlachta

  • ZABAWY KONSTRUKCYJNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJJ

    Uczniowie w naszej świetlicy szkolnej uwielbiają zajęcia konstrukcyjne. Swoje budowle tworzą wykorzystując różnorakie klocki- lego, słomki, złączki i wafle (te chyba najczęściej wybierane są przez dzieci).
    W tym roku szkolnym do świetlicy zakupiona została kolejna „porcja” klocków, dzięki czemu powstają coraz efektowniejsze budowle. Zabawy konstrukcyjne pobudzają wyobraźnię i ćwiczą sprawność manualną, a wspólna zabawa w grupach rozwija kreatywność dzieci i jest doskonałą okazją do integracji. Układanie klocków nie tylko wspiera rozwój dzieci, ale również przynosi mnóstwo radości i satysfakcji, wywołuje uśmiech na twarzy i jest pełną inwencji zabawą. 

    A oto niektóre dzieła:

     

  • Konkursy polonistyczne - gratulacje dla Z. Bugaj, M. Krukar i E. Litewki

    W ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego w sesji wiosennej 2024 "Olimpus" SP. w Białym Kościele może pochwalić się zdobyciem dwóch tytułów LAURERATEK dla MICHALINY KRUKAR z klasy IV oraz EWY LITEWKI z kl. VIII. Serdeczne gratulacje!

    Wyrazy uznania kierujemy również do: Marty Niemiec i Zuzanny Drzewniak z kl. IV, Urszuli Stelmach, Tymoteusza Waliłko i Anny Więcław z kl. V, Emilii Niemiec z kl. VI oraz Mileny Czamary, Zuzanny Tucharz i Norberta Mitki z kl. VII. Olimpiada z języka polskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, nauki o języku i literatury.

    Ponadto ogromne brawa należą się uczennicy klasy VIII – ZUZANNIE BUGAJ – za otrzymanie III miejsca w powiatowym konkursie „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa” w kategorii praca literacka i w grupie wiekowej kl. VII-VIII Komisja konkursowa, podczas oceniania prac, brała pod uwagę: walory merytoryczne, jakość wykonania, stopień trudności wykonania oraz oryginalność. To wielki sukces Zuzanny Bugaj, która w krótkim czasie napisała obszerną i dojrzałą pracę, z niewielką pomocą polonistki – P. Kingi Hrabi-Babiuch. Gratulacje należą się również Ewie Mikurdzie z kl. VIII, której brała udział w konkursie i uchwyciła temat z nietypowej strony – szukając przykładów w japońskim „anime”.

    Jesteśmy dumni z naszych Uczniów i Uczennic.

     

    Kinga Hrabia-Babiuch

     

  • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

    Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja DNIA JĘZYKÓW OBCYCH.
    Aktywności uczniów miały charakter konkurencji, polegających na rozwiązywaniu quizów i
    kahootów z wiedzy o językach obcych oraz z zagadnień kulturalno - cywilizacyjnych z
    obszaru anglojęzycznego.


    Poszczególne klasy IV-VIII wykonywały plakaty na temat danego przepisu kulinarnego
    oraz oglądali filmy w oryginalnej wersji językowej (czyt. angielskiej)
    Na zakończenie usłyszeliśmy kilka piosenek angielskich w iście profesjonalnym wykonaniu
    uczennic z klasy 5 i 6.


    Dowiedzieliśmy się też, że coraz więcej uczniów uczy się różnych języków korzystając z
    popularnej aplikacji Duolingo.
    W powyższych konkurencjach zwyciężyła klasa 6 i uczniowie tego zespołu w nagrodę
    zamówią do klasy pizzę (niejedną:))
    Gratulujemy!!!!

     


    Urszula Kubisiowska

    Karolina Krawczyk- Hrabia

  • Projekt „Moc Decyzji” w klasach 6-8

    Projekt „Moc Decyzji”, współfinansowany przez Gminę Wielka Wieś, obejmował realizację czterech warsztatów profilaktyki alkoholowej, skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat z terenu gminy. Warsztaty miały na celu zwiększenie wiedzy uczestników na temat alkoholu oraz jego szkodliwych skutków, zarówno fizjologicznych, jak i psychologicznych oraz doskonalenie umiejętności asertywnego odmawiania alkoholu w tej grupie wiekowej.

    Bezpośrednie efekty realizacji projektu obejmowały: zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości alkoholu i innych środków psychoaktywnych, profilaktykę alkoholizmu wśród dzieci, zwiększenie wiedzy o dostępnych metodach i miejscach pomocy, naukę asertywności i logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego, zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym.

     

  • Dzień Dziecka w Prądniku Korzkiewskim

    Dzień Dziecka w Prądniku Korzkiewskim

    27.05.2024r.

    Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów klas 1, 2 i 3 zorganizowano wycieczkę do Doliny Prądnika. Punktem docelowym pieszej wędrówki było gospodarstwo agroturystyczne „We młynie” u Państwa Woźniczków. Na dzieci czekało ognisko, na którym mogły upiec kiełbaski, a rodzice przygotowali słodkie atrakcje- watę cukrową, pyszne mufinki z owocami i oczywiście lody. Te wszystkie smakowitości były przerywnikiem doskonałej zabawy- dzieci bawiły się na placu zabaw, grały w piłkę i szalały nad rzeczką. Rozłożyste wierzby i altanki były dla wszystkich miejscem wytchnienia, bo dzień był bardzo gorący. Po kilku godzinach atrakcji wróciliśmy do szkoły. Droga powrotna była naprawdę wyczerpująca, ale wszyscy dali radę!👍

    Renata Szlachta

  • Dzień Dziecka OP-"Żabki"

    Nowa galeria Dzień Dziecka OP-"Żabki" została dodana do albumu fotograficznego

     Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca czyli Dzień Dziecka.To święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej grupie tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, pyszny podwieczorek, malownie w plenerze, kolorowe balony i  wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach .Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

    Zapraszamy do naszej Galerii.

                                                                                                                                           Paulina Pyziak

     

     

  • Wizyta plastyczki z Teatru Groteska w Krakowie

    „Teatr Groteska od zaplecza” – tak brzmiał temat wyjątkowej lekcji dotyczącej kształcenia kulturowego w klasie IV.

    Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr został założony w 1945 roku przez wybitnych artystów teatru Zofię i Władysława Jaremów – reżyserów, inscenizatorów, pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym w powojennej Polsce. Warto wybrać się na spektakle dla dzieci w tym miejscu, by zobaczyć nie tylko świetną grę aktorską, ale także doskonale przygotowaną scenografię i niezwykłe rekwizyty, a nade wszystko – kukiełki, pacynki, marionetki i stroje.

    Szkoła Podstawowa w Białym Kościele może pochwalić się wyjątkowymi absolwentami, którzy chętnie odwiedzają jej mury. Julia Niemiec to uczennica II LO w Krakowie oraz pasjonatka sztuki – teatru i plastyki, która swoje projekty realizuje w pracowni plastycznej Teatru Groteska w Krakowie. Przyjęła nasze zaproszenie i poprowadziła interesującą lekcję w klasie IV o teatrze lalkarskim i jego zapleczu plastycznym.

     

    Pokazała nam zaplecze teatru – pracownię plastyczną, krawiecką i konstruktorską; świetnie zachowane ponad 50-letnie lalki; sposób tworzenia masek teatralnych i rekwizytów; wykonywania odlewów sylwetek aktorów. W swoim magicznym pudle przyniosła ręcznie wykonane rekwizyty i nagrody dla aktorów rozdawane podczas premiery.

    Serdecznie dziękujemy Julii Niemiec za poświęcony czas i profesjonalnie przygotowaną lekcję.

    Kinga Hrabia-Babiuch

     

     

  • Teatr Cieni w klasie IV

    „Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…” = śpiewał Grzegorz Turnau. Czwartoklasiści z chęcią przeczytali baśnie braci Grimm i H. Ch. Andersena oraz legendy polskie. Poznali: krótką historię teatru, który wywodzi się ze starożytnej Grecji i kultu ku czci boga Dionizosa; pracowników teatru – od aktora do inspicjenta; budowę dramatu jako rodzaju literackiego. Jednak to wszystko to tylko teoria – praktyka wydaje się znacznie ciekawsza. Z racji tego, że polonistka P. Kinga Hrabia-Babich – była adeptka Teatru Słowa i Tańca – znała teatr od kulis, opowiedziała o pracy w teatrze i przyniosła rzeczy z tą sztuką związane, takie jak repertuary, afisze teatralne, maski.

    Największą atrakcją okazał się teatr cieni w wykonaniu uczniów i uczennic. W grupach mieli wykonać trudne i rozbudowane zadanie – przeczytać wybraną baśń, wypełnić kartę pracy o świecie przedstawionym, napisać własny tekst baśni w formie opowiadania z morałem i dialogiem, przygotować lalki cieniowe, podzielić się rolami i wystawić w świetle projektorów teatr cieni przed klasą. Przy zasuniętych roletach, blasku projektorów wyświetlających nocne niebo, wymagającej widowni – czwartoklasiści wystawili: „Calineczkę”, „Brzydkie kaczątko”, „Polnego kwiatka” i „Dziewczynkę z zapałkami”. Warto zwrócić uwagę na to, że przygotowanie i wystawienie odbywało się na lekcji, a praca dzieci była całkowicie samodzielna.

    Wymagająca praca została nagrodzona ocenami i oklaskami, a najlepsze przedstawienie prezentujemy w linku poniżej: 

    https://www.capcut.com/s/CZLDZsW1BO-zjy81/

    Dziękuję za zaangażowanie klasy IV oraz wsparcie uczniów z klasy VIII.

    Kinga Hrabia-Babiuch

  • Dzień Dziecka klas 4 i 5

    Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 4 i 5 z entuzjazmem wyruszyli na pieszą wycieczkę do urokliwego Gospodarstwa Agroturystycznego „We Młynie” w Prądniku Korzkiewskim. To miejsce pełne przygód i atrakcji.

    Bezpiecznie dotarliśmy na miejsce podziwiająć piękne widoki.

    Okazało się, że przy takiej imprezie nie może zabraknąć słodkości! Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak przygotowywana była wata cukrowa. Kolejka wydawała się nie mieć końca…

    Następnie,  grupa dzieci zebrała się przy ognisku. Każde dziecko miało swoją kiełbaskę i piekło ją nad ogniem. Zapach smażonych kiełbasek unosił się w powietrzu. Przyszedł też czas na zabawy i gry zespołowe.

    Po intensywnych zabawach przyszedł czas na ochłodę. Wszyscy zajadali się pysznymi lodami w różnych smakach. Gospodarstwo położone jest nad malowniczą rzeką co wykorzystali uczniowie delektujący się lodami – szczegóły na zdjęciach - nie ma to jak lody nad rzeką:)

    Poczęstunek przygotowała Rady Rodziców,  za co bardzo serdecznie dziękujemy. Było pysznie!

    Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Dzieci pozowały na tle pięknych krajobrazów i uśmiechały się do siebie. Po wycieczce wszyscy wrócili do domu z uśmiechem na twarzach. To był niezapomniany dzień pełen radości i wrażeń. Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "We Młynie" była nie tylko zabawą, ale także okazją do nauki i integracji.

                                                                                                        Urszula Babiuch, Paulina Kozieł, Tomasz Dudek

  • Dzień Dziecka klas 6-8

    Dzień Dziecka klas 6-8

     Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca- czyli Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.  W tym roku ten wyjątkowy dzień klasy 6-8 spędziły w pięknym miejscu W Prądniku Korzkiewskim- „We młynie”. Smakołyki, zabawa i radość to są trzy słowa, które opisują czas spędzony w Gospodarstwie Agroturystycznym „We młynie”. Oprócz gier na świeżym powietrzu, każda klasa upiekła kiełbaski na ognisku, zjadała się wata cukrową lodami. W realizacji imprezy z okazji Dnia Dziecka wsparcia udzieliła Szkolna Rada Rodziców.  Mieliśmy dużo szczęścia w tym dniu, ponieważ była piękna i słoneczna. Było dużo radości, emocji płynących ze wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy serdecznie za wsparcie i bezinteresowną pomoc w realizacji imprezy. Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł radość każdemu dziecku!

     

    Joanna Luks, Agnieszka Miśkiewicz

    Urszula Kubisiowska, Kinga Hrabia- Babiuch

     

     

  • RAJD PSZCZELARSKO-ZIELARSKI O PUCHAR PODKOWCA

    28 maja przedstawiciele i przedstawicielki klasy VI wraz z P. Kingą Hrabią-Babiuch oraz P. A. Brożyną uczestniczyli w II Rajdzie Pszczelarsko – Zielarskim o Puchar Podkowca w ramach Dnia Otwartego w ZSP Giebułtów.

    Organizatorzy zapewnili udział w warsztatach zawodoznawczych, grach animacyjnych i spotkania edukacyjnych o nietoperzach. Uczniowie i uczennice wykonywali ciekawe zadania na poszczególnych stacjach, takich jak – stacja hotelarska, stacja zielarsko-pszczelarska, stacja logistyczna, stacja fryzjersko-kosmetologiczna, stacja przyrodnicza oraz stacja branżowa. Zadania były niezwykle interesujące i praktyczne – składanie łabędzia z ręcznika, rozpoznawanie ziół i minerałów, plecenie warkocza, wbijanie gwoździ, sterowanie ciężarówką i jazda samochodem pod okiem instruktora, ale także obliczanie prędkości lotu nietoperza, zagadki dotyczące życia tych ssaków i wiele innych.

    Na podsumowanie rajdu ZSP w Giebułtowie zaprosił dzieci na poczęstunek – pyszne kiełbaski z grilla, lemoniadę oraz ciastka-nietoperze. Klasa VI ze SP. w Białym Kościele uzyskała wyróżnienie.  

     

    Kinga Hrabia-Babiuch

    Anna Brożyna

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć