Zajęcia otwarte w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowejw Białym Kościele
W najbliższym czasie rodzice będą podejmować ważne decyzje o wyborze szkoły dla swoich dzieci. Rodzice dzieci urodzonych w drugiej połowie 2008 roku rozważają, czy ich pociechy rozpoczną naukę w klasie pierwszej jako sześciolatki, czy też pozostaną w oddziale przedszkolnym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców 18 marca 2014 r. zorganizowano w naszej szkole zajęcia otwarte.
Gościliśmy rodziców wraz z dziećmi, które od września rozpoczną naukę w szkole lub oddziale przedszkolnym oraz grupę przedszkolaków z wychowawcami z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z oddziałem zamiejscowym w Białym Kościele.
Wiemy, że aby coś poznać, trzeba to przede wszystkim zobaczyć. Taką właśnie okazję mieli rodzice i dzieci. Goście po krótkiej prezentacji multimedialnej mogli zwiedzić budynek szkoły, zobaczyć sale dydaktyczne, poznać nauczycieli. Pani dyrektor Anna Zajączkowska i nauczyciele starali się odpowiedzieć rodzicom na wszystkie nurtujące ich pytania, które najczęściej dotyczyły oferty szkoły, funkcjonowania oddziału przedszkolnego, świetlicy i stołówki. Rodzice mieli możliwość skorzystania z konsultacji pedagogicznej i logopedycznej.
Dzieci natomiast mogły uczestniczyć w różnych zajęciach zorganizowanych w kilku salach lekcyjnych. Najpierw pierwszoklasiści zaprosili gości do wspólnej zabawy. Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom podczas gier i zabaw ruchowych w sali gimnastycznej. Z wielką radością i sportowym zacięciem pokonywały tor przeszkód, rzucały do celu, pełzały w tunelach i skakały na piłkach. Mali goście w towarzystwie klasy I świetnie bawili się też przy muzyce. Znakomity nastrój podczas zabaw ruchowych ze śpiewem zachęcił także starszych uczniów do wspólnej zabawy.
Przedszkolaki równie aktywnie uczestniczyły w zajęciach z uczniami klasy II. Z zaciekawieniem weszły do sali przez „żywy tunel” powstały z drugoklasistów. Śpiewając wspólnie wesołe piosenki utworzyli magiczny pociąg, którym dojechali do stacji Klockowo. Tam pasażerowie opuścili swoje wagoniki, by w grupach „szalonych kotów”, „zielonych żabek”, „brykających źrebaków” i „pełzających ślimaków” wybudować wspaniałe, bajkowe miasto. Wszystkie dzieci zgodnie współpracowały, a efekt był zachwycający. Na zakończenie uczestnicy spotkania przekazali z rąk do rąk lampion ze światełkiem przyjaźni.
W oddziale przedszkolnym i klasie III odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne o tematyce wiosennej. Wprowadzeniem do zajęć były wiersze wyrecytowane przez uczniów (Patrycja Baran „Przyjście wiosny" J. Brzechwy, Martyna Windys „Zielono mi" A. Frączek i Jakub Stopa „Wiosenne porządki" J. Brzechwy). Przy dźwiękach muzyki dzieci podzielone na zespoły wyklejały wiosenne kwiaty różnymi technikami. Ich prace były kolorowe, pomysłowe i różnorodne. Wszyscy świetnie się bawili.
W oddziale przedszkolnym przeprowadzono także zajęcia logopedyczne. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadania Cz. Janczarskiego „Do widzenia bałwanku” oraz wypowiadały się na temat pożegnania zimy i powitania wiosny. Chętnie i z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne.
Również w godzinach popołudniowych rodzice z dziećmi gościli w naszej szkole. W czasie gdy rodzice zwiedzali szkołę i zasięgali informacji o jej funkcjonowaniu, na dzieci czekało wiele atrakcji. Największą popularnością cieszyły się budowle z ogromnych piankowych klocków, magnetyczne układanki i kolorowe przeplatanki.
Wszystkie uśmiechnięte maluchy otrzymały słoneczne medale na pamiątkę swojej pierwszej wizyty w szkole.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zainteresowanie pracą naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkanie ze szkołą było ciekawym doświadczeniem dla przyszłych uczniów, a wizyta u nas pomoże rodzicom w podjęciu ważnych decyzji.
Renata Szlachta
Szanowni Rodzice,
w dniach od 03.03.2014 r. do 31.03.2014 r. w sekretariacie naszej szkoły w godzinach 7.30 – 13.30 prowadzone będą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i kasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015.
Oddział przedszkolny - rocznik 2008 (urodzeni między 01.07. a 31.12.) oraz 2009
Klasa I- rocznik 2007, 2008 (urodzeni między 01.01 a 30.06.)
Przykładowe wzory wymaganej dokumentacji dostępne są w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie poniżej. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą placówką.
Prosimy zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka.
Z poważaniem
Anna Zajączkowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
Oddział Przedszkolny | Klasa I |
|
Czwartek 20 marca 2014r. był w naszej szkole prawdziwym świętem matematyki. Uczniowie, jak co roku, wzięli liczny udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2014”, który organizowany jest pod patronatem Rady Europy. Z naszej szkoły startowało łącznie 49 osób podzielonych na trzy kategorie:
Żaczek – klasa II – 5 osób
Maluch – klasy III–IV – 17 osób
Beniamin – klasy V-VI – 27 osób.
Zadania nie były łatwe, wymagały spostrzegawczości, logicznego myślenia i matematycznego sprytu. Nasze „kangurki” starały się skoczyć jak najwyżej, by rozwikłać wszelkie matematyczne łamigłówki i problemy. Wszystkim uczestnikom już teraz gratulujemy i czekamy na wyniki, które będą ogłoszone w czerwcu.
Renata Windys
W dniu 7 marca dziewczynki naszej szkoły świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło klasowych gier, zabaw, konkursów i oczywiście kwiatów i słodkich upominków. Dziewczyny z klasy IV z wypiekami na twarzy próbowały „trafić” do serca chłopaka rzucając piłeczką do powieszonej na tablicy tarczy, losowały tajemnicze przedmioty, a następnie nazywały je i wyjaśniały do czego służą oraz pozytywnie zaliczyły „test na inteligencję” odpowiadając na nietypowe pytania. Nie zabrakło też zmagań muzycznych i sprawnościowych. Zaszczytny tytuł "Super Dziewczyny" zdobyła Martynka Litewka. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji wspólnie integrowali.
Dziewczęta z klasy V musiały zmierzyć się w takich konkurencjach jak np.: zjadanie paluszków na czas, kalambury czy zagadki. Zwyciężczynią została Aleksandra Cąber, która otrzymała także tytuł Miss Piękności i Mądrości.
Na koniec wszystkie młode kobietki otrzymały kwiaty oraz drobne upominki.
Marzena Wawrzeń
Uczniowie klas I, II i III po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Tym razem wybraliśmy się do Podziemi Rynku Głównego, by tam odbyć zaczarowaną podróż w czasie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez kurtynę parową, która przedstawiała sceny z życia starego Krakowa. Z każdej strony docierały do nas dźwięki średniowiecznej ulicy, zgiełk z kramów kupieckich, dawna muzyka i odgłosy z pól bitewnych.
Pod naszymi stopami, pod taflą szkła, oglądaliśmy mapę dawnej Europy z zaznaczonymi szlakami handlowymi prowadzącymi przez Kraków. Tuż obok mogliśmy zobaczyć najcenniejsze surowce, na sprzedaży których Kraków się bogacił- bałwany solne, plastry miedzi i ogromny bochen ołowiu (ok. 693 kg) sprzed ponad 700 lat.
Wędrując szklanymi pochylniami i kładkami oglądaliśmy fragmenty średniowiecznych osad, uliczek, dróg, kramów, wodociągów i wiele cennych znalezisk- monety, ozdoby, przedmioty codziennego użytku.
Duże zainteresowanie wzbudziło cmentarzysko pochodzące z XI w. Emocje towarzyszyły opowieściom o pochówku „antywampirycznym”-zmarły był chowany w pozycji embrionalnej, po wcześniejszym skrępowaniu. W taki sposób były chowane osoby podejrzane o wampiryzm, przy czym w tamtym okresie za takie uznawano np. osoby leworęczne lub mające zrośnięte brwi.
W specjalnej sali dla dzieci obejrzeliśmy teatrzyk- legendę o Królu Kraku i strasznym smoku opowiadaną przez białego kruka.
Wszyscy chętni mogli zważyć się na wielkiej wadze. Na pamiątkowym wydruku można było odczytać nie kilogramy, lecz staropolskie miary wag, m.in. kamienie, funty, wiardunki, grany i obole.
Spacerując alejką z interaktywnymi portretami królów Polski zatrzymaliśmy się przy portrecie św. Jadwigi- patronki naszej szkoły, a przewodnik przypomniał jej historię i zasługi dla Krakowa i Polski.
Nad makietą średniowiecznego Krakowa znajduje się jedyne miejsce w podziemiach, do którego dociera światło dzienne- fontanna Kryształ. Przez fontannę oglądaliśmy wieże kościoła Mariackiego.
Po wyjściu na zewnątrz znaleźliśmy się na płycie Rynku, tuż obok tejże fontanny, w zimie jednak nieczynnej. Tradycyjnie już nie mogło obyć się bez precli, karmienia gołębi i kupna pamiątek na jednym z kramików. Punktualnie o 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej.
Wszystkim, którzy jeszcze nie byli w Podziemiach Rynku, serdecznie polecamy tę niecodzienną lekcję historii.
Renata Szlachta
Samorząd Uczniowski podsumował lutowe wyniki konkursu czystości w klasach. Tym razem zwyciężyły dwie klasy z takim samym dorobkiem punktowym : klasa III pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Joanny Krężołek oraz klasa IV pod kierunkiem Pani Renaty Windys. Drugie miejsce zajęła klasa V pod kierunkiem Pani Marzeny Wawrzeń. Zachęcamy także inne klasy do stałej troski o czystość i estetykę swoich sal, tak aby tym samym w całej naszej szkole stworzyć jak najprzyjemniejsze warunki do nauki i zabawy. Nasze hasło brzmi : Rozprawmy się z bałaganem!
Agnieszka Wnęk
Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w konkursie fotograficznym „Dawna ludowość dziś” zorganizowanym przez Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Modlnicy z okazji 200. rocznicy urodzin Patrona. Celem konkursu było utrwalenie śladów minionych dni. Uczniowie przynieśli wiele wspaniałych prac, które były ilustracjami przedmiotów użytkowych lub zdobniczych, z których korzystano w odległej przeszłości lub są używane do dziś, ale mają swoją długą historię. Mogliśmy podziwiać m.in. naczynia gliniane, praskę do sera, nosidła, lampy naftowe, dawne zegary, telefony, żelazka, gramofony. Nie zabrakło też wagi z odważnikami, imbryku do herbaty, miodarki i oczywiście starych monet. To wszystko sprawiło, że przenieśliśmy się w dawne czasy, wspomnienia ożyły… Jury miało duży dylemat z wyborem zwycięzców. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne miejsca pierwsze bez określenia miejsca drugiego i trzeciego.
Nagrodzeni zostali:
Wiktoria Wojdała z klasy I – za zdjęcie żelazka;
Arkadiusz Janik z klasy IV – za zdjęcie matrycy do opłatków;
Jadwiga Marschalko z klasy V – za zdjęcie sań z uprzężą.
Ponadto Jadwiga Marschalko za przedstawione zdjęcie sań otrzymała nagrodę publiczności.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za duże zaangażowanie.
Renata Windys
We wtorek 4 marca 2014r uczeń klasy szóstej Wojciech Litewka udał się na kolejne matematyczne zmagania. Wojtek, który jest już finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego, tym razem pojechał do Tarnowa, aby tam w Zespole Szkół Ogólnokształcących uczestniczyć w zmaganiach o tytuł laureata. Nie było łatwo, uczestników było około dwustu, a zadania zawiłe, pełne matematycznych zakrętów, wymagały nie tylko wiedzy, ale też spostrzegawczości, sprytu, matematycznej intuicji i oczywiście logicznego myślenia. Nasz uczeń spisał się bardzo dzielnie, walczył z każdym matematycznym problemem do końca, nie poddawał się i mamy nadzieję, że wyjdzie z tej walki zwycięsko. Ze zniecierpliwieniem czekamy na wyniki i życzymy Wojtkowi uzyskania upragnionego tytułu laureata.
Renata Windys
Szanowni Rodzice,
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim dzieci, we wtorek 18 marca 2014 r. na dzień otwarty, w trakcie którego dzieci będą mogły wziąć udział w różnych zajęciach w gronie nowych koleżanek i kolegów. Zajęcia będą rozpoczynały się o pełnych godzinach: 9.00, 10.00 i 11.00.
Tych z Państwa, którzy nie będą mogli odwiedzić naszych szkolonych murów w podanych powyżej godzinach zapraszamy po południu na 17.00.
Z poważaniem
Anna Zajączkowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
W styczniu 2014 r. najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie języka angielskiego Olimpusek, zaś nieco starsi w ogólnopolskiej olimpiadzie - Olimpus. Nadszedł czas na poznanie wyników. Spośród uczniów edukacji wczesnoszkolnej najlepszymi okazali się Patryk Kołodziejczyk i Zuzanna Ciebień z klasy II oraz Patrycja Baran z klasy III. Natomiast z klasy V tytuł laureata otrzymali: Alicja Kołodziejczyk (miejsce V) oraz Paweł Budziak (miejsce VI). Pozostałe osoby również zajęły wysokie miejsca (A. Cąber - 11, A. Janik - 15, J. Marschalko - 17, E. Sałęga - 19, K. Rembiesa - 22, F. Kozierowski - 24, T. Marschalko - 30, K. Michalski - 36). Gratulujemy osiągniętych rezultatów, zwłaszcza że konkurencji nie brakowało. Na poziomie klas czwartych startowało 3355 uczniów, zaś z klas piątych - 3751.
4 marca uczniowie z klas IV - VI sprawdzą swoje wiadomości i umiejętności w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Muszą wykazać się dużą wiedzą, gdyż pytania konkursowe dotyczą nie tylko umiejętności językowych, ale i ogólnej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz USA. Ponadto uczestnicy będą "odpytywani" ze znajomości lektur: "The Wishing Fish" oraz "Tom Sawyer". Życzymy powodzenia!
Agnieszka Miśkiewicz
25 lutego 2014 roku w naszej szkole za zgodą pani Dyrektor oraz dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców i opiekunki samorządu pani A. Wnęk odbyła się dyskoteka karnawałowa. Wychowawcy klas IV-VI wspólnie zadbali o porządek i bezpieczeństwo uczniów w czasie zabawy. Na sali zapanowała fantastyczna atmosfera i taneczne szaleństwa za sprawą DJ Grzegorza Szumnego. Dzieci, zmęczone nieustającą zabawą ,mogły poczęstować się wybornymi pączkami zakupionymi przez Radę Rodziców. Niesamowita energia , entuzjazm dobrze bawiących się uczniów udzielił się wszystkim. Nie zabrakło dedykacji dla swoich sympatii oraz pań wychowawczyń. Po dyskotece młodzi tancerze jednogłośnie stwierdzi, że była to świetna impreza i już z niecierpliwością czekają na kolejną!
Marzena Wawrzeń
Dziś w naszej szkole mieliśmy przyjemność przyjmować szczególnych Gości – Babcie i Dziadków naszych najmłodszych uczniów.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle życzliwości, tyle cierpliwości, wyrozumiałości dla dużych i małych dziecięcych problemów.
Pierwszoklasiści przygotowali dla swych ukochanych Babć i Dziadziusiów występ artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia i wręczały własnoręcznie wykonane upominki. W ten prosty, ale uroczysty sposób podziękowały za troskę, opiekę, serdeczność i miłość.
Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje kochane wnuczęta.
Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Wspólne spotkanie przy kawie i domowym cieście było okazją do miłych rozmów i wspomnień.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na dzisiejszą uroczystość.
Uroczystość przygotowali: wychowawczyni klasy I- p. Renata Szlachta oraz nauczyciel muzyki- p. Jarosław Janecki.
Życzenia dla Babci i Dziadka
Kochających wnuków
Odrobinkę szaleństwa
Ciepłych uśmiechów
Herbatki z cytrynką
Abyście zawsze byli uśmiechnięci
Miłości
By troski Was omijały
Anielskiej cierpliwości
Błogosławieństwa bożego
Ciągłych podwyżek emerytury
I jak najmniej siwych włosów
Ęeeekstra humoru
Inteligentnych wnuków
Dużo zdrówka
Zostańcie z nami 100 lat
I miejcie duuużo siły
Atrakcyjnych niespodzianek
Doczekania prawnuków
Koniecznie spokoju
Aby każdy dzień był słodki jak cukierek!
Renata Szlachta
26 lutego 2014 r. odbyły się w naszej szkole WALENTYNKI - święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Całą szkołę wypełnił gwar radosnego oczekiwania na tę uroczystość oraz powszechna w tym dniu barwa czerwieni. Należy podkreślić fakt, iż wszyscy uczniowie oraz nauczyciele tego właśnie dnia byli ubrani w kolorze czerwonym. Wesołą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Zajączkowska, która podkreśliła, pozytywne aspekty walentynek jako święta dobrych przyjaciół, którym możemy powierzać swoje tajemnice, obdarzać jakże ważnym zaufaniem, obdarowywać radością oraz po prostu zwyczajnym uśmiechem.
W tym radosnym dniu działała zorganizowana przez Samorząd Uczniowski „Poczta walentynowa”, dzięki której każdy mógł anonimowo obdarować swoją sympatię walentynką. Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole, a „Poczta walentynowa” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Za jej pośrednictwem można wysłać bliskiej osobie wiersz, podziękowanie za przyjaźń albo nawet wyznanie miłosne. Jest to znakomity sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Najwięcej dowodów sympatii otrzymali w tym roku: Filip Szumny – kl.0; Julia Pawlik – kl.1; Nikola Soboń – kl.2, Zuzia Ciebień- kl.2, Julia Dudek- kl.2; Zuzia Śledziowska – kl.3; Tomek Marschalko – kl.4; Asia Koczułap – kl.5, Aneta Kutaj – kl.6; Karolina Szeleźnik – kl.6. Wiele serdecznych słów i podziękowań za życzliwość, cierpliwość i wyrozumiałość dla swoich wychowanków i uczniów otrzymała za pośrednictwem walentynek także Pani Dyrektor oraz nauczyciele. Zapraszamy na walentynki już za rok, gdyż święto za każdym razem dostarcza uczniom w naszej szkole radości i zabawy, dlatego warto w ten sposób umożliwić im wyrażenie sympatii i przyjaźni.
Agnieszka Wnęk
25 lutego 2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Zabawę rozpoczął piękny pokaz tańców towarzyskich grupy tanecznej pod okiem wykwalifikowanego instruktora tańca Pana Sławomira Turskiego. Całą zabawę prowadził nasz wspaniały DJ Pan Grzegorz Szumny, który świetnie bawił wszystkie dzieci. Nikt nie zostawał obojętny na wiecznie młode przeboje, jak " Puszek Okruszek" N.Kukulskiej po aktualne hity. Uroku tej wspaniałej zabawie dodawały piękne karnawałowe stroje, w których dzieci wyglądały jak z bajki. Karnawałowym szaleństwom towarzyszyły oczywiście znakomite humory. W trakcie zabawy miał miejsce słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, za co składamy podziękowanie.
Joanna Krężołek
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną zajęcia w oddziale przedszkolnym lub w klasie I Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele do odwiedzenia naszych szkolnych murów w środę 26 lutego 2014 r. w godzinach 17.30 – 19.00.
Do Państwa dyspozycji będzie pedagog szkolny, wychowawca świetlicy oraz nauczyciele oddziału przedszkolnego i klasy I. Tego dnia istnieje możliwość zobaczenia sal lekcyjnych i zapoznania się z budynkiem szkoły. Postaramy się również odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.
Pierwsze przekroczenie progu szkoły jest poważnym wyzwaniem dla każdego dziecka. Te trudne początki na równi z dziećmi przeżywają ich Rodzice i Dziadkowie, dlatego też chcemy wyjść Państwu naprzeciw i poprzez szereg zaplanowanych, przemyślanych działań zrobić co tylko w naszej mocy, aby na twarzach Waszych pociech zawsze błyszczały tańczące iskierki radości, wywołujące ten jedyny, niepowtarzalny - bo najszczerszy - uśmiech dziecka.
Z poważaniem
Anna Zajączkowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
24 lutego 2014r. w Szkole Podstawowej w Modlnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zima w poezji" dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Janik z klasy I, Patryk Kołodziejczyk z klasy II i Martyna Windys z klasy III. W konkursie wzięło udział 18 uczestników ze szkół podstawowych z naszej gminy. Poziom recytacji wierszy był bardzo wysoki. Ponadto, uczniowie byli ubrani stosownie do tematyki wiersza i posiadali odpowiednie rekwizyty. Po prezentacji wszystkich wierszy Jury dokonało oceny, w wyniku czego Patryk Kołodziejczyk otrzymał wyróżnienie. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Naszym uczestnikom gratulujemy pięknych prezentacji i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Joanna Krężołek
W lutym podsumowaliśmy już drugą zbiórkę zakrętek prowadzoną w ramach akcji „Pomóżmy Marcelowi – zbierajmy zakrętki”. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu tą akcją ze strony Rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły udało się zebrać w ciągu kilku miesięcy 78 kg zakrętek. W akcji zbierania zakrętek po raz drugi zwyciężyła klasa II pod kierunkiem p.Joanny Zięby. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w tę akcję i zachęcamy wszystkich do dalszej aktywności na rzecz chorego na autyzm Marcela.
Lutowe podsumowanie akcji „Pomóżmy Marcelowi – zbierajmy zakrętki” :
I miejsce – klasa II : 16 kg/ 14 uczniów – średnia : 1,14
II miejsce – klasa IV : 12 kg/ 13 uczniów – średnia : 0,92
III miejsce – klasa III : 17 kg/ 21 uczniów – średnia :0,80
Zwycięskie klasy otrzymają z rąk Pani Dyrektor Anny Zajączkowskiej dyplomy uznania. Dyplomy te zostaną uroczyście wręczone na apelu szkolnym.
Agnieszka Wnęk
Uczniowie klasy IV i V pod opieką p. R. Windys i p. M. Wawrzeń 20 lutego gościli w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Obejrzany spektakl pt. „ Robinson Crusoe” to niezwykła historia i sile przyjaźni, wytrwałości i odwadze. Pozwala bez reszty zagłębić się w zabawne i zarazem poruszające perypetie dwojga bohaterów, którym przyszło zmierzyć się z plemieniem bezwzględnych ludożerców czy złowrogą hordą piratów. Barwne kostiumy, wyjątkowo pomysłowa scenografia i oryginalne efekty specjalne przeniosły młodych widzów w niezwykły świat morskich żywiołów, dając im przy tym sposobność wyruszenia wraz z Piętaszkiem i Robinsonem w daleką wyprawę w nieznane pełną wielkich przygód. Całość dopełniły dowcipne dialogi i wpadające w ucho żeglarskie piosenki, które nadały widowisku charakteru i mocy morskich opowieści.
Marzena Wawrzeń
We wtorek 18 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez była aktorkę Teatru Bagatela. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca aktora i z jakimi problemami boryka się na co dzień artysta. Z wielkim zaangażowaniem uczyły się profesjonalnego prowadzenia lalki za parawanem (jawajki, pacynki, kukły).Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń dykcji oraz głosowej interpretacji tekstu. Całość uwieńczył wielki bal u Królewicza, na którym wszystkie dzieci, pięknie przebrane, odtańczyły poloneza.
Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni po zakończeniu warsztatów. Mieli okazję przekonać się, iż są w stanie zapanować nad stresem i wstydem przed wystąpieniami publicznymi. Zostali w ciekawy i niecodzienny sposób zachęceni do podejmowania twórczych działań. Przekonali się, że trzeba uwierzyć w siebie, aby osiągnąć zamierzony cel.
Marzena Wawrzeń
16 lutego 2014 r. po raz dziewiąty spotkaliśmy się na stoku Narciarskiego Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach.
Organizatorem Mistrzostw Gminy w Narciarstwie Alpejskim o puchar Wójta Gminy Wielka Wieś pana Tadeusza Wójtowicza tradycyjnie już była Szkoła Podstawowa w Białym Kościele oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Do rywalizacji stanęło 74 zawodników (47 uczniów oraz 26 dorosłych). Uczestnicy mistrzostw, którzy towarzyszą nam niemal od początku, swoją narciarską pasję przekazują coraz młodszym, tym razem statuetkę dla najmłodszego uczestnika otrzymała pięcioletnia Karolina Polak.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom i wszyscy ukończyli dwa przejazdy trudną trasą slalomu, ustawionego i całkowicie zabezpieczonego przez panów Piotra i Pawła Nowackich ze Szkoły Narciarskiej Multi Sport – Haski. Ciepły posiłek oraz gorąca herbata dodały energii uczestnikom zawodów.
Umiejętności startujących są wyzwaniem dla przyszłorocznych uczestników. Najszybszy zawodnik potrzebował tylko 1:06,45 s, by dwukrotnie pokonać trasę slalomu.
Po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharów. Podium zdominowała rodzina państwa Biernatów, którzy uczą, jak można aktywnie spędzać czas wolny, w dobrych humorach i z nutką rywalizacji. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów. Ale mistrzostwa to nie tylko zacięta rywalizacja, to przede wszystkim świetna zabawa. Startujących dopingowali członkowie rodzin i znajomi, których zachęcamy do "podjęcia rękawicy" na starcie w przyszłym roku.
Do zobaczenia za rok na dziesiątych - jubileuszowych mistrzostwach!
Szczegółowe wyniki zawodów: wyniki_Wiel.Wies.pdf
Lesław Przewoźniak