• WYCIECZKA DO INWAŁDU I WADOWIC

    05.06.2014

    Wtorek  3 czerwca 2014r. był dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele i Wielkiej Wsi dniem wyjątkowym. Nie popsuła tego nawet deszczowa pogoda. W tym dniu bowiem nasi trzecioklasiści wyruszyli na wycieczkę zorganizowaną z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci odwiedziły Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice oraz Inwałd. W Kalwarii uczestniczyły we Mszy św., zaś w Wadowicach zwiedziły Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Po duchowym zastrzyku trzecioklasiści udali się do Osady Warownej w Inwałdzie, gdzie odwiedzili chatę  garncarza, kowala, powroźnika i tkacza. U garncarza formowali i ozdabiali naczynia z gliny, kowal pomógł im wykuć żelazne serce, powroźnik pokazał, jak wykonać solidny powróz, zaś tkacz wyjaśnił, w jaki sposób nawijając osnowę i przekładając sztabło lub czółenko z nawiniętą nicią utworzyć kolorową tkaninę. Wszyscy mogli samodzielnie sprawdzić, jak ciężka była średniowieczna praca. Dużą atrakcją dla dzieci okazało się też spotkanie z łucznikiem. Każdy samodzielnie napinał łuk i wypuszczał strzałę, która nie zawsze trafiała w cel. Na naszej drodze nie zabrakło też ziejącego ogniem smoka, który strzegł średniowiecznego grodu. Dzieci wracały do domu zmęczone, ale zadowolone.

    Przemysław Ryś

  • GMINNY KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY

    03.06.2014

    28 maja uczniowie z klas IV, V, VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym, który odbył się w Będkowicach. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Litewka (kl. VI), zajmując II miejsce. Jadwiga Marschalko (kl. V) oraz Arkadiusz Janik (kl. IV) zajęli w swoich grupach wiekowych, miejsce III. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku.

    Anita Różycka

  • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

    03.06.2014

    Dnia 10 czerwca (wtorek) odbędzie się w naszej szkole egzamin teoretyczny i praktyczny na Kartę Rowerową. do egzaminu przystąpią uczniowie klas: IV, V oraz VI.

    Anita Różycka

  • SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW!

    02.06.2014

    1 kwietnia 2014r. uczniowie klasy VI pisali ogólnopolski, obowiązkowy sprawdzian. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów.

    Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami uzyskując średni wynik 31,1 pkt (78% pkt), co znacznie przewyższyło średnią wojewódzką – 26,8 pkt, powiatową – 27,7 pkt i gminną – 29,3 pkt.

    W dziewięciostopniowej znormalizowanej skali osiągnęliśmy stanin 8 – wynik bardzo wysoki w Polsce. Tylko 4% szkół w kraju uzyskało wynik wyższy od naszego.

    We wszystkich badanych standardach nasi uczniowie uzyskali średni wynik wyższy niż statystyczny uczeń w województwie, powiecie i gminie. Najwięcej punktów uczniowie naszej szkoły zdobyli w obszarach czytania (86% pkt w szkole, przy średniej wojewódzkiej 79%) i korzystania z informacji (84% pkt w szkole, 70% pkt w województwie). Bardzo dobrze poradzili sobie również z rozumowaniem matematycznym (średni wynik w szkole 73% pkt, w województwie 60%), wykorzystaniem wiedzy w praktyce (średnia w szkole 76% pkt, w województwie 60%) oraz z pisaniem (średnia w szkole 72% pkt, w Małopolsce – 62% pkt).

    Wszyscy uczniowie napisali sprawdzian na miarę swoich możliwości. Dziesięcioro uczniów (59%) uzyskało wyniki wysokie zdobywając ponad 32 pkt. Najwyższy wynik w klasie – 38 pkt uzyskał Wojciech Seweryn.

    Wszystkim szóstoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu takich sukcesów w gimnazjum!

     

    Renata Windys

  • WYRÓŻNIENIA W "KANGURZE MATEMATYCZNYM"

    19.05.2014

    W marcu uczniowie naszej szkoły z klas II – VI brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Zadania były trudne, wymagały logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprytu matematycznego. Nasi uczestnicy spisali się na medal zdobywając 2 wyniki bardzo dobre i 7 wyróżnień spośród 232 161 uczestników w Polsce w kategorii Żaczek, Maluch, Beniamin.

     

    Najwyższe wyniki w klasie II uzyskali:

    Kołodziejczyk Patryk – wyróżnienie

    Idzik Magdalena – wyróżnienie

    Synowska Julia

     

    Najwyższe wyniki w klasie III:

    Baran Patrycja – wynik bardzo dobry

    Windys Martyna – wyróżnienie

    Seweryn Łukasz

     

    Najwyższe wyniki w klasie IV:

    Kozierowski Filip – wynik bardzo dobry

    Janik Arkadiusz – wyróżnienie

    Żołnierek Natalia

     

    Najwyższe wyniki w klasie V:

    Kołodziejczyk Alicja – wyróżnienie

    Sałęga Ewa

    Budziak Paweł

     

    Najwyższe wyniki w klasie VI:

    Jopek Patryk – wyróżnienie

    Litewka Wojciech – wyróżnienie

    Seweryn Wojciech

    Uczniowie Patrycja Baran i Filip Kozierowski zostali zaproszeni na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, gdzie 18 czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” i wręczenie nagród.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

    Renata Windys

     

  • ZIELONA SZKOŁA W MIELNIE - UNIEŚCIU

    19.05.2014

    Jak co roku w maju, uczniowie naszej szkoły wyjechali do Mielna – Unieścia na „zieloną szkołę”. Tradycyjnie gościliśmy w pensjonacie „DUET” prowadzonym przez Państwa Krystynę i Czesława Sobczaków, w którym panuje ciepła, rodzinna atmosfera i komfortowe warunki. Serwowane są tu także pyszne, domowe posiłki.

    W czasie 10-dniowego pobytu zorganizowane były liczne spacery i wyjazdy. Z pewnością na długo w pamięci zapadnie wycieczka do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach „Od ziarenka po bochenek” poznając cały proces wypieku chleba oraz dawne przedmioty używane w gospodarstwie domowym. Z wielką radością i zaangażowaniem uczniowie własnoręcznie  włączyli się w proces produkcyjny nadając oryginalne kształty bułeczkom, które po upieczeniu mogli zabrać na pamiątkę lub skosztować na miejscu. Poprzez aktywny udział w zajęciach młodzi ludzie uczyli się szacunku do chleba, który od zawsze zakorzeniony jest w polskiej tradycji.

    W Dobrzycy zachwyciły nas ogrody tematyczne „Hortulus”, m.in. ogród japoński, francuski, śródziemnomorski. Wzrokiem zawładnęły ogrody barwy, światła i cienia, słuch rozbudziły ogrody szumu, szelestu i dźwięku, a woń, aromat i zapach pobudziły ogrody ziołowe. Podziwialiśmy nie tylko kompozycje roślinne, ale również wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej: rzeźby, altany, mosty, stawy i oczka.

    W czasie pobytu nad morzem nie można pominąć rejsu statkiem. Na pokładzie Santa Maria wypływającego z portu Kołobrzeg w czasie silnego wiatru przeżyliśmy morską przygodę. Po wyjściu na suchy ląd udaliśmy się do Maszoperii. W technologii 6D gościliśmy w dawnej chacie rybackiej, poznaliśmy jej mieszkańców, zwyczaje oraz tradycje pierwszych związków rybackich zakładanych nad Bałtykiem. Spacerując po Starym Mieście obejrzeliśmy Ratusz i Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia NMP z XIV wieku oraz przeszliśmy pod Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Delektując się słodkimi bułeczkami z kołobrzeskiej cukierni wysłuchaliśmy barwnej opowieści o technice ręcznego wyrobu pamiątkowych monet przez mincerza. Prawie każdy zapragną mieć w swojej kolekcji nową 5-parsętówkę. Wędrując po Kołobrzegu nie mogliśmy też zapomnieć o bohaterach armii polskiej i radzieckiej poległych w walce o wyzwolenie tej ziemi i spoczywających na Cmentarzu Wojskowym. Zapalając pamiątkowy znicz oddaliśmy im hołd. W drodze powrotnej do Unieścia, pomimo zmęczenia pokonaliśmy jeszcze 224 schody, aby ujrzeć niezapomniane widoki z latarni morskiej w Gąskach.

    Promując aktywny sposób spędzania czasu przemierzyliśmy 8 kilometrową trasę turystyczną w Słowińskim Parku Narodowym podziwiając ruchome wydmy i charakterystyczną szatę roślinną. Włożony wysiłek zaowocował cudownymi wrażeniami i urokliwym widokiem spienionych morskich fal. Nasze wrażenia uwieńczyliśmy sesją zdjęciową z wieży widokowej w Czołpinie. Osobliwości Słowińskiego Parku Narodowego poznaliśmy w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie. Korzystając z ładnej, słonecznej pogody zwiedziliśmy port w Darłówku z charakterystycznym rozsuwanym mostem. Dzień zakończyliśmy odwiedzinami w Sanktuarium Przymierza Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, które otoczone jest największym w Europie różańcem.

    W czasie pobytu na zielonej szkole wielokrotnie spacerowaliśmy po Mielnie, Unieściu, nad morze i nad Jezioro Jamno. Mieleńska plaża stała się miejscem radosnych zabaw, konkursów i zawodów sportowych. Goszcząc w plażowym porcie rybackim mieliśmy niewątpliwą przyjemność spotkania z Pascalem Brodnickim i jego ekipą TV. Pomimo ogromu zajęć znany kucharz poświęcił nam swoją uwagę rozdając każdemu autografy z dedykacjami i pozując do zdjęć.

    Wspólnie spędzony czas zdaniem wszystkich uczestników zielonej szkoły minął zbyt szybko. W opinii uczniów wycieczki były udane i ciekawe, dyskoteki szalone, a organizowane konkursy z licznymi nagrodami emocjonujące. Na każdym kroku spotykaliśmy się z sympatią i życzliwością innych. Nasi uczniowie postrzegani byli jako grzeczne, kulturalne i zdyscyplinowane dzieci, które godnie reprezentowały Szkołę Podstawową w Białym Kościele.

    Rozstając się z Mielnem zachowaliśmy w pamięci przepiękne widoki nadmorskich plaż, szum fal, leniwie poruszające się wiatraki i bocianie gniazda. Wracając do domu przywieźliśmy ze sobą wiele pamiątek, zdjęć i nadzieję na kolejne wspólne spotkanie z morzem w przyszłym roku.

    M. Wawrzeń, R. Szlachta, R. Windys

    wraz z uczniami

  • OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO „OLIMPUS”

    18.05.2014

    Do pisemnej Ogólnopolskiej Olimpiady z języka polskiego (sesja wiosenna) przystąpiło w sumie 30 uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością lektur, zagadnień z gramatyki oraz świetnymi umiejętnościami czytania ze zrozumieniem różnych tekstów literackich.

    Najwyższą liczbę punktów w klasie IV uzyskali uczniowie:

    - Natalia Żołnierek  200/ 230 -  16 miejsce

    -Julia Krzynówek     196 /230  - 18 miejsce

    -Filip Kozierowski    196  /230  - 18 miejsce

    W kategorii klas IV ogółem olimpiadę napisało 1153 uczniów.

     

    Najwyższą liczbę punktów w klasie V uzyskali uczniowie:

    -Alicja Kołodziejczyk 192/228 - 19 miejsce

    -Katarzyna Mosur     186 /228 - 22 miejsce

    -Paweł Budziak          184/228 - 23 miejsce

    W kategorii klas V ogółem olimpiadę napisało 1289 uczniów.

     

    Najwyższą liczbę punktów w klasie VI uzyskali uczniowie:

    -Aleksandra Woźniczka 198/224- 17 miejsce

    -Wojciech Seweryn 188/224 - 19 miejsce

    - Karolina Szeleźnik 176/224- 25 miejsce

    W kategorii klas VI ogółem olimpiadę napisało 1176 uczniów.

    WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ!

                                                                                                         Marzena Wawrzeń

     

  • „WIOSNA ROZKWITA W ŚWIETLICY”

    12.05.2014

    Nasza świetlica postrzegana jest przez uczniów jako miejsce przyjazne, ciekawe i kreatywne. Wiosenny nastrój wkrada się do świetlicowej sali pobudzając dziecięce zmysły do aktywnego i twórczego działania. Systematycznie powiększa się grono kółka rebusowego o nowych uczniów pragnących poszerzyć i ugruntować swoją wszechstronną wiedzę. Kwietniowym mistrzem „mądrej główki” został niepokonany już od kilku miesięcy Patryk Kołodziejczyk z klasy II. Na miejscu drugim uplasował się Arkadiusz Kołodziejczyk z klasy II, a miejsce trzecie zajęła Magdalena Idzik również z klasy II. Gratulujemy wiedzy i zapraszamy na logiczne zmagania w kolejnych miesiącach. Kółko szachowe także poszerzyło swoje grono tym razem o nowych kolegów z Oddziału Przedszkolnego , gdyż dołączyli do niego Maksymilian Waliłko oraz Grzegorz Mosur. O tytuł mistrza szachowego kwietnia dzielnie walczyli też po raz pierwszy w ramach szachowego kółka uczniowie – Arkadiusz Janik z klasy IV, Filip Gałczyk z klasy VI oraz Patryk Jopek z klasy VI. Mistrzem szachowym kwietnia został niepokonany Kamil Michalski z klasy IV, drugie miejsce zajął Jakub Kurek z klasy IV, a trzecie miejsce zdobył Paweł Seweryn z klasy III. Gratulujemy! Jednak nie tylko chłopcy grają w szachy. W kwietniu w świetlicy powstało również kółko szachowe dla dziewczynek . Z inicjatywą założenia tego kółka wystąpiły uczennice z klasy trzeciej. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Windys z klasy III, tuż za nią dzielnie podążyła Aleksandra Biernat z klasy III, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Skrzyniowska również z klasy III. Brawo dziewczynki! W kwietniu z ortografią dzielnie mierzyli swoje siły chłopcy z klasy IV. Pierwsze miejsca zajęli uczniowie -  Kamil Michalski z oraz Tomasz Marschalko. Drugie miejsce zajął Aleksander Wierzbicki, natomiast trzecie miejsce zdobył Jakub Kurek. Wiosna rozkwita w świetlicy, a energii i pomysłów naszym uczniom na pewno nie zabraknie w ostatnich miesiącach tego roku szkolnego.

    Agnieszka Wnęk

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ ONICHIMOWSKĄ

    11.05.2014

    Dnia 9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Anną Onichimowską w ramach projektu „Wieczór z rzecznikiem”. Na spotkanie to, z naszej szkoły, zostały zaproszone dzieci z klasy II i III z wychowawczyniami- p. Joanną Krężołek i p. Joanną Ziębą.

    Anna Onichimowska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielu sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą. Jej utwory były tłumaczone na angielski, francuski, niemiecki, chiński i koreański. Największy wpływ na jej twórczość miał Janusz Korczak. Jej debiutem literackim był zbiór wierszy „Gdybym miał konia” – wydany w 1980 r. Do ważniejszych publikacji książkowych należą: „ Duch starej kamienicy”, „Dobry potwór nie jest zły”, „Najwyższa góra świata”, „Tajemnica Malutkiej”, „Sen który odszedł”, „Dzień czekolady” i wiele innych. Anna Onichimowska w kilku książkach podała numer skrytki pocztowej, aby czytelnicy mogli do niej pisać. Otrzymuje wiele listów. Lubi dostawać listy i spotykać się z czytelnikami. Dlatego przyjechała do Wielkiej Wsi. Spotkanie przebiegało w miłej i kulturalnej atmosferze. Pisarka zaprezentowała kilka książek oraz czytała wybrane ich fragmenty. Omówiła również wspólnie z dziećmi jak powstaje książka – od pomysłu do finalnego efektu, którego czytelnik poszukuje w księgarniach. Był czas na zadawanie pytań oraz na zakup książek autorki, która chętnie rozdawała dedykacje i autografy. Na tym, spotkanie z autorką zostało zakończone i wróciliśmy na dalsze lekcje do Białego Kościoła.

     

    Joanna Zięba

  • WAŻNA INFORMACJA

    08.05.2014

    Od 9 maja 2014 r. ( piątek) zamknięty będzie wjazd na parking przy szkole. Osoby dowożące uczniów do szkoły proszone są o parkowanie pojazdów na parkingu przy kościele. Stamtąd uczniowie mogą bezpiecznie przejść do szkoły przez plac zabaw.

     

    Anna Zajączkowska

                                         Dyrektor Szkoły Podstawowej
    im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele

  • RAJD NIETOPERZY

    08.05.2014

    8 maja wzięliśmy udział w corocznym rajdzie dla uczniów szkół podstawowych z gminy wokół terenu Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie klasy szóstej pokonali trasę od Smardzowic, Drogą Zamkową aż do Złotej Góry, gdzie odbyło się zakończenie raju z ogniskiem i gorącymi kiełbaskami. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą o OPN, jego przyrodzie, kulturze i historii. Młodzi przyrodnicy z naszej szkoły, przygotowani przez p. Anitę Różycką, zaprezentowali umiejętności rozpoznawania na zdjęciach miejsc i obiektów z terenu OPN, posługiwania się busolą i czytania mapy turystycznej, rozpoznawania drzew i krzewów. Jedna z drużyn zdobyła maksymalną ilość punktów i wzięła udział w dogrywce, w efekcie zajmując czwarte miejsce.

    Agnieszka Miśkiewicz

  • NAJCZYSTSZA KLASA KWIETNIA

    05.05.2014

    Sekcja porządkowa Samorządu Uczniowskiego podsumowała kwietniowe wyniki konkursu czystości w klasach. Maksymalną liczbę punktów otrzymała klasa V pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marzeny Wawrzeń. Drugie miejsca zajęły klasy: I pod kierunkiem Pani Renaty Szlachty, II pod kierunkiem Pani Joanny Zięby oraz III pod kierunkiem Pani Joanny Krężołek. Poziom czystości w klasach w kwietniu okazał się bardzo wysoki, dlatego też pozostałe klasy uzyskały świetne, choć już nieco niższe wyniki. Brawo! Nasze hasło w maju brzmi motywująco: „Rozprawmy się z bałaganem!”

    Agnieszka Wnęk

  • SUKCES AKCJI EKOLOGICZNEJ – „ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE – CHRONIMY NASZE ŚRODOWISKO”

    05.05.2014

    Sukcesem zakończył się pierwszy etap zbiórki zużytych baterii zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uzbieraliśmy ok.50 kg nieprzydatnych już do użytku baterii. Przekazaliśmy je w specjalnie przygotowanych do selektywnej zbiórki pojemnikach do organizatora ogólnopolskiej akcji ekologicznej – Spółki Reba – Organizacji Odzysku z siedzibą w Warszawie. Wszystkie klasy ogromnie zaangażowały się w przeprowadzenie tej szczytnej akcji.

    Na wyjątkowe słowa uznania zasłużyła klasa III pod kierunkiem Pani Joanny Krężołek, ponieważ klasa ta uzbierała ponad 30 kg  zużytych baterii. Spośród uczniów wszystkich klas należy szczególnie wyróżnić uczennicę klasy III Aleksandrę Biernat, która przyniosła do szkolnego punktu selektywnej zbiórki ok. 20 kg zużytych baterii.

    Wszyscy jesteśmy zdania, iż edukację ekologiczną należy prowadzić już od najmłodszych lat, ponieważ tylko w ten sposób uda nam się zbudować społeczeństwo ekologicznie świadome i odpowiedzialne.

    Agnieszka Wnęk

  • VIVAT NARÓD, VIVAT KRÓL ... - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    05.05.2014

    5 maja odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Halszka, córka posła na Sejm Czteroletni, w którą wcieliła się Martyna Windys, Bolek, Janka i Zosia, których role odgrywali: Paweł Jabłoński, Patrycja Baran i Paulina Rembiesa, opowiedzieli nam historię uchwalania tej najważniejszej w państwie Ustawy. Bardzo młodzi aktorzy -  bo uczniowie klasy trzeciej - z zapałem oddali gorącą atmosferę tamtych dni. Akademię uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem p. J. Janeckiego.

    Agnieszka Miśkiewicz

  • NASZ SUKCES - TRZY PIÓRA

    30.04.2014

    29 kwienia 204 r. w Szkole Podstawowej w Bęble odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś". Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV - VI ze szkół podstawowych z tereny naszej gminy. Uczestnicy napisali dyktanda, które tradycyjnie już przygotowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Joanna Patej. Nie brakowało w nich wyrazów "najeżonych" trudnościami ortograficznymi. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Filip Kozierowski (kl. IV), Paweł Budziak (kl. V), Wojciecg Seweryn (kl. VI) pod opieką p. Marzeny Wawrzeń. Najleszą znajomością zasad ortograficznych wykazała się Paweł Budziak, który zajął I miejsce i tym samym zdobył Złote Pióro Wójta Gminy. Pozostali uczniowie zdobyli: Srebrne Pióro - Filip Kozierowski oraz Brązowe Pióro - Wojciech Seweryn. W ten sposób wszyscy reprezentanci naszej szkoły stanęli na podium.
    Nagrody wręczył Pan Tadeusz Wójtowicz, Wójt Gminy Wielka Wieś oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble Pani Lucyna Kurek.

    Gratulujemy chłopcom świetnych wyników i zaszczytnych nagród!

    Marzena Wawrzeń

  • "NIECH ZIEMIA TONIE W KWIATACH"

    29.04.2014

    Dnia 28 kwietnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku dzień ten był obchodzony pod hasłem: "Niech Ziemia tonie w kwiatach". Podczas uroczystości uczniowie klasy VI zaprezentowali przedstawienie "Współczesna Calineczka". Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny i literacki pt. "Ogrody pełne kwiatów". Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Uroczystość uatrakcyjnił występ zespołu muzycznego instrumentów dętych, prowadzonego przez p. J. Janeckiego. Radosną atmosferę podkreśliły kolorowe stroje uczniów oraz kwiaty we włosach lub na kapeluszach.

    Anita Różycka

  • „ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNO – WIOSENNY KLAS”

    23.04.2014

    Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-wiosenną w klasach ogłoszono na początku kwietnia. Jego celem było pobudzenie aktywności twórczej, ale także integracja społeczności szkolnej. Każda klasa miała za zadanie przygotować świąteczno-wiosenny wystrój swojej sali lekcyjnej tj. gazetkę ścienną, różnego rodzaju formy przestrzenne nawiązujące do symboliki Świąt Wielkanocnych . Komisja konkursowa w składzie Pani Barbara Szostek, Pani Małgorzata Skrężyna oraz Pani Agata Mosur dokonała oceny wystroju klas. Komisja brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, zaangażowanie uczniów, oryginalność i pomysłowość, estetykę i samodzielność wykonania prac. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, toteż komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie.

    Komisja przyznała następujące miejsca:

    I miejsca – klasa I ( pod kierunkiem Pani Renaty Szlachty )  oraz klasa III ( pod kierunkiem Pani Joanny Krężołek )
    Wyróżnienia  –  OP ( pod kierunkiem Pani Doroty Jagło ), klasa II ( pod kierunkiem Pani Joanny Zięby )  klasa  IV ( pod kierunkiem Pani Renaty Windys ), klasa V ( pod kierunkiem Pani Marzeny Wawrzeń )oraz klasa VI ( pod kierunkiem Pani Anity Różyckiej )

    Dyplomy zostaną wręczone na  apelu szkolnym. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wychowawców w szkole zapanowała wspaniała wiosenno – świąteczna atmosfera.

    Agnieszka Wnęk

  • NAJCZYSTSZA KLASA MARCA

    21.04.2014

    Samorząd Uczniowski podsumował marcowe wyniki konkursu czystości w klasach. Tym razem wysokim poziomem estetyki, schludności i utrzymaniem idealnego porządku w swoich lekcyjnych salach mogą poszczycić się klasy : I pod kierunkiem Pani Renaty Szlachty, IV pod kierunkiem Pani Renaty Windys  i VI pod kierunkiem Pani Anity Różyckiej. Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym klasom przypominamy o haśle naszego konkursu „Rozprawmy  się z bałaganem” i cóż… do pracy!

    Agnieszka Wnęk

  • „OTWORZYLIŚMY NASZE SERCA” – SUKCES PIERWSZEJ ZBIÓRKI DARÓW MA RZECZ KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA DLA PSÓW I KOTÓW

    21.04.2014

    Zakończyliśmy pierwszą akcję zbiórki darów na rzecz Krakowskiego Schroniska Dla Psów i Kotów. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przyniosła satysfakcjonujący wynik. Zebraliśmy łącznie 40 worków suchej karmy dla psów i kotów, 17 puszek mokrej karmy, 8 saszetek mięsnych, 3 prześcieradła, 4 ręczniki, 1 koc i 13 pluszowych zabawek dla naszych czworonożnych, bezdomnych przyjaciół. Dziękujemy ogromnie wszystkim naszym szkolnym koleżankom i kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w przeprowadzeniu tej szlachetnej akcji. Sukces tej inicjatywy udowodnił, że społeczność naszej szkoły to osoby o szczerych i otwartych na niedolę zwierząt sercach. Zachęcamy do kontynuacji naszej akcji w kolejnych miesiącach , bo na pewno każdy z nas może samotnym zwierzętom pomóc, ulżyć ich cierpieniu i polepszyć ich trudny los. Nie odkładajmy tego problemu „na później”. Zwierzątka czekają na naszą miłość, szczerą i bezinteresowną pomoc, nie bądźmy wobec nich obojętni.

     

    Agnieszka Wnęk

  • „OD JEZIORA DO KSIĘŻYCA, OD WIECZORA AŻ DO ŚWITU– WIELKA NOC”

    17.04.2014

    Dnia 16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia wielkanocna pt. „Zmartwychwstanie”. Akademię przygotowali katecheci szkoły: Przemysław Ryś i s. Ewelina Feliszek MC wraz z uczniami klasy VI. Przedstawienie nawiązywało do wydarzeń z Wieczernika zaraz po zmartwychwstaniu Chrystusa. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Krystyna Hrabia – Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Gminie Wielka Wieś,   ks. proboszcz Marek Wcisło, ks. kan. Marian Matusiak oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkim uczniom oraz obecnym gościom towarzyszyła aura wielkanocnej radości, przesiąkniętej rozpromienionym śpiewem dzieci.

    s. E. Feliszek

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć