„Góry tylko wtedy mają sens, gdy jest w nich człowiek ze swoimi uczuciami, przeżywający klęski i zwycięstwa. I wtedy, gdy coś z tych przeżyć zabiera ze sobą w doliny”
My z pewnością zabraliśmy smak pucharu trzymanego w dłoniach, stojąc na podium, i smak dobrej zabawy i nawet porażki, która przecież dopinguje, by doskonalić umiejętności a za rok znowu spróbować swoich sił. Bo do udziału w Mistrzostwach Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy nie trzeba nikogo zachęcać. Pytania o termin kolejnych zawodów padają właściwie chwilę po zakończeniu mistrzostw. Do startujących już z roku na rok zawodników, dołączają nowi. Tym razem w szranki na stoku narciarskim stanęło 150 "dużych i małych" narciarzy, nie zabrakło sekundujących im członków rodzin i przyjaciół. Za zawodników trzymali też kciuki: Wójt Gminy Wielka Wieś - pan Tadeusz Wójtowicz, Doradca Prezydenta RP – pan Piotr Nowacki, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu - pani Magdalena Szymańska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele - pani Anna Zajączkowska oraz inicjator zawodów, które odbyły się już po raz dwunasty - pan Lesław Przewoźniak.
Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
dziewczynki do klasy III – Maria Syc,
chłopcy do klasy III – Filip Krawczyk,
dziewczynki: klasy IV-VI – Hanna Rusinek,
chłopcy: klasy IV-VI – Jan Valette,
dziewczęta: gimnazjum – Alicja Kołodziejczyk,
chłopcy: gimnazjum – Kacper Krawczyk,
dorośli: kobiety – pani Katarzyna Szostok,
dorośli: mężczyźni – pan Robert Bogucki.
Warto dodać, iż różnice między czasami zjazdów i umiejętnościami poszczególnych zawodników były minimalne. Pan Robert Bogucki potrzebował zaledwie jednej minuty i siedmiu sekund, by dwukrotnie pokonać slalom, już tradycyjnie ustawiony i zabezpieczony przez Szkołę Narciarską Multi Sport – Haski.
Ale przecież to nie medale i puchary są najważniejsze. Mały Michał, oglądając trasę zjazdu pytał: "Ale po co te tyczki, będą mi przeszkadzać ..." Dzieci pod okiem dorosłych uczą się samodzielności i odpowiedzialności, bo wprawdzie tata czy mama asekuruje swoją pociechę, ale to zawodnik nawet ten najmłodszy musi sam pokonać swoje obawy i stanąć na starcie. Tej odwagi gratulujemy każdemu! Bo z goryczą porażki też trzeba sobie poradzić, zwłaszcza gdy upadek nastąpił tuż przed linią mety. Przecież nie zawsze się wygrywa. Ale jeśli naprawdę chcemy, marzenia się spełniają, wytrwałością możemy wiele dokonać. W tym roku statuetki dla najmłodszych zawodników otrzymali Zuzanna Przebinda oraz Mikołaj Konatowicz.
Mieszkańcy i przyjaciele gminy Wielka Wieś po raz kolejny pokazali, że potrafią spędzać wolny czas aktywnie, w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji, a drobne niedogodności nie zepsują im humorów i dobrej zabawy.
Wszyscy mamy świadomość, że zorganizowanie mistrzostw, w których deklaruje udział 150 zawodników, nie licząc towarzyszących im osób, nie jest zadaniem łatwym. Zawdzięczamy je dyskretnej opiece wójta gminy, pana Tadeusza Wójtowicza, który zawsze wspiera wszystkie wysiłki propagujące aktywność sportową, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zaangażowanym w promowanie zdrowego stylu życia.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
wyniki_oficjalne_Wielka_Wies-2017.pdf
Agnieszka Miśkiewicz
17 lutego odbyły się w naszej szkole jak co roku walentynki. Tradycyjnie królował w tym dniu czerwony kolor ubrań nauczycieli oraz uczniów. Walentynki przebiegły w radosnej, ciepłej i bardzo przyjacielskiej atmosferze. Swoim przybyciem zaszczyciła wszystkich obecnych na tej uroczystości Pani Dyrektor Anna Zajączkowska. Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przekazali adresatom kartki walentynkowe , które wcześniej trafiły do specjalnie przygotowanego na tę okazję czerwonego pudełka. Na wielu twarzach zagościł uśmiech, a nawet wesoły rumieniec. Wśród tej magicznej własnoręcznej wykonanej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem Pani Dyrektor, wychowawców, nauczycieli oraz samych uczniów. Dzień Zakochanych i Przyjaciół pokazał nam jak wiele znaczą nawet drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.
Agnieszka Wnęk
Przypominamy, że w sobotę 18 lutego 2017 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w narciarstwie alpejskim. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.30. Wyjazd autokaru (dla zapisanych osób) o 6.15 z Bębła, 6.30 z Białego Kościoła i 6.45 z Modlnicy. Poniżej lista startowa.
lista_startowa_Kluszkowce_2017_ost..xlsx
Do zobaczenia na stoku!
13 i 14 lutego był w naszej szkole Dniem Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VI poznali krótką historię Internetu, rozmawiali na temat korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z sieci oraz podkreślali, jak ważne jest przestrzeganie netykiety, czyli zasad właściwego zachowania. Wiele uwagi poświęciliśmy uzależnieniu osoby od komputera i Internetu. Poznaliśmy drużynę sieciaków, oglądaliśmy filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz mówiliśmy do kogo zwrócić się w sytuacji poczucia zagrożenia. Na koniec uczniowie wykonali plakaty "Nie daj się wciągnąć w sieć!". Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomią dzieciom, że Internet jest nie tylko wielkim dobrodziejstwem, ale niesie też ze sobą wiele zagrożeń, o których musimy pamiętać.
Renata Windys
Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak Wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz jak ten czas wciąż leci.
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
A wnuki szansy nie przegapcie: kochajcie dziadków swych i babcie.
Dzień Babci i Dziadka to dwa święta, które tradycyjnie wypadają w styczniu. W Polsce po raz pierwszy pomysł obchodzenia „Dnia Babci” pojawił się w latach 60. ubiegłego wieku. Wkrótce święto stało się popularne i zakorzeniło w naszej kulturze. Nieco później, bo dopiero w latach 80 XX wieku, swoje święto „dostali” też dziadkowie. Obydwa święta powstały po to, by wyrazić wdzięczność dla roli babć i dziadków oraz podkreślić ich ważną rodzinną funkcję. Tak naprawdę, to nikt nie ma w sobie takich pokładów cierpliwości, jakie mają dziadkowie. Często to Oni poświęcają dzieciom więcej czasu niż rodzice, przekazują wnukom zdobytą wiedzę i umiejętności. Potrafią dzielić się swoim doświadczeniem i snuć ciekawe opowieści dotyczące rodziny. Dlatego, aby podziękować za miłość i dobro oraz poświęcony czas, zaprosiliśmy babcie i dziadków naszych uczniów, aby uczcić Ich święto. Spotkanie to odbyło się w sobotnie popołudnie 28 stycznia 2017 r. w hali GOKiS. Gości witała Gminna Orkiestra Dęta. Na wstępie Pani Anna Zajączkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, skierowała do wszystkich gości serdeczne słowa powitania. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy IV i V przedstawieniem jasełkowym, które przywołało ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz do tego przedstawienia opracowała Pani Renata Windys, a muzycznie opracował Pan Jarosław Janecki. W dalszej części naszego spotkania z szacownymi gośćmi, swój program artystyczny przedstawili uczniowie z oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane ze „Świętem Dnia Babci i Dziadka”. Oprawa muzyczna, jak zawsze, Pan Jarosław Janecki. Były to piękne chwile, pełne wzruszeń i radości. Dziadkowie i Babcie z dumą podziwiali występy swoich wnuków. Po zakończeniu części artystycznej przygotowanej przez dzieci nadszedł czas na życzenia od dorosłych. Jako pierwsza głos zabrała Pani Anna Zajączkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. Następnie z serdecznymi słowami zwrócili się do licznie zebranych gości: Pan Tadeusz Wójtowicz – wójt Gminy Wielka Wieś, Pan Józef Wojdała – radny Białego Kościoła oraz Pan Andrzej Szumny – sołtys Białego Kościoła. Po odśpiewaniu gromkiego „Sto lat” uczniowie obdarowali swoich dziadków prezentami, a były to: kolorowe serca i pachnące kwiaty w doniczkach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i wspólnych rozmów przy stołach. W kolejnej części programu nasze świętowanie uświetnił zespół regionalny Białokościelanki. Panie zaprezentowały się w bogatym repertuarze - od kolęd po ludowe przyśpiewki i pieśni biesiadne. Przy kawie, herbacie i domowym cieście miło upłynął czas naszego wspólnego spotkania z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
Pragniemy jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków. Serdecznie dziękujemy rodzicom i całej lokalnej społeczności za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości. Do zobaczenia za rok.
Joanna Zięba
Wójt gminy Wielka Wieś zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele na spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lutego 2017 r. o godzinie 18.30 na hali GOKiS.
W styczniu bieżącego roku przeprowadzono na świetlicy szkolnej konkurs plastyczny pod tytułem: „Sporty zimowe”. Uczniowie świetlicy przygotowali bardzo ciekawe i inspirujące prace przedstawiające mnogość zimowych dyscyplin sportowych oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu.
Na wyróżnienia w konkursie zasłużyli następujący uczniowie: Wiktor Kubiś – kl.1; Ewa Litewka – kl.1; Aurelia Wojtal – kl.1; Malwina Konatowicz – kl.2; Maciej Sukta – kl.2.
Oprócz wyróżnionych wyżej osób w konkursie wzięli także udział :
Leonardo Duarte- Skowronek – OP; Przemysław Dudziński – OP ; Zofia Kawalec – OP; Zuzanna Kubiś – OP; Oliwia Baś – kl.1; Mateusz Litewka – kl.1; Jakub Prochal – kl.1; Kuba Bosak – kl.2; Wiktoria Klimara – kl.2.
Agnieszka Wnęk
Samorząd zakończył już w naszej szkole kolejną edycję akcji „Góra Grosza 2016”. Uzbieraliśmy łącznie 480, 86 zł. To znakomity wynik!! Dziękujemy naszym kochanym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie tej szlachetnej akcji. Hasło zbiórki groszy brzmiało : „KAŻDA DROBNA MONETA MOŻE POMÓC TWOJEMU KOLEDZE LUB KOLEŻANCE!”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na tworzenie rodzinnych domów dziecka i pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Wyniki zbiórki „Góry Grosza 2016” – zwycięskie klasy :
I miejsce – klasa IV – 238, 45 zł / 22 osoby = 10,33
II miejsce – klasa II – 86, 74 zł / 23 osoby = 3,77
III miejsce – klasa V – 33, 43 zł / 15 osób = 2,22
Samorząd zakończył również pierwszą akcję zbiórki darów na rzecz Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Harbutowicach pod Krakowem. W tym schronisku przebywa obecnie około 80 zwierząt szukających wsparcia. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przyniosła satysfakcjonujący wynik. Zebraliśmy łącznie 17 worków suchej karmy dla psów i kotów, 9 puszek mokrej karmy, 9 saszetek mięsnych, 2 prześcieradła, 4 ręczniki, 1 koc i 5 pluszowych zabawek dla naszych czworonożnych, bezdomnych przyjaciół. Dziękujemy ogromnie wszystkim naszym szkolnym koleżankom i kolegom, ich rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w przeprowadzeniu tej pięknej akcji. Sukces powyższej inicjatywy udowodnił, że społeczność naszej szkoły to osoby o szczerych i otwartych na niedolę zwierząt sercach. Zachęcamy do kontynuacji naszej akcji w kolejnych miesiącach , bo na pewno każdy z nas może samotnym zwierzętom pomóc, ulżyć ich cierpieniu i polepszyć ich trudny los. Nie odkładajmy tego problemu „na później”. Zwierzątka czekają na naszą miłość, szczerą i bezinteresowną pomoc, nie bądźmy wobec nich obojętni.
Sukcesem zakończył się także drugi etap zbiórki zużytych baterii zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uzbieraliśmy ok.40 kg. nieprzydatnych już do użytku baterii. Przekazaliśmy je w specjalnie przygotowanych do selektywnej zbiórki pojemników do organizatora ogólnopolskiej akcji ekologicznej – Spółki Reba – Organizacji Odzysku z siedzibą w Warszawie. Wszystkie klasy ogromnie zaangażowały się w przeprowadzeniu tej szczytnej akcji. Wszyscy jesteśmy zdania, iż edukację ekologiczną należy prowadzić już od najmłodszych lat, ponieważ tylko w ten sposób uda nam się zbudować społeczeństwo ekologicznie świadome i odpowiedzialne.
Agnieszka Wnęk
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W związku z tym pięknym świętem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla uczniów naszej szkoły konkurs plastyczny pod hasłem „Portret Babci i Dziadka” . Prace uczniów naszej szkoły urzekły wszystkich swoim niepowtarzalnym wdziękiem, urokiem i wysokim artyzmem. Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej, dlatego z wielkim uznaniem, miłością i wzruszeniem wyrażali podziw dla prac swoich wnuków. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu, a także często otrzymywali od nich dowody wdzięczności. Wszystko po to, aby wyrazić babciom i dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą nam swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem.
Wyniki konkursu plastycznego :
I miejsca : Zofia Kawalec – OP; Wiktor Kubiś – kl.1; Piotr Żurek – kl.2; Maria Sałęga – kl.3; Sandra Floryańska – kl.5; Magdalena Idzik – kl.5; Paulina Niemirowska – kl.5; Julia Synowska – kl.5; Martyna Windys – kl.6.
II miejsca : Patrycja Baran – kl.6; Amelia Cąber – kl.6; Aleksandra Gietka – kl.6; Gabriela Regulska – kl.6; Paulina Rembiesa – kl.6; Zuzanna Śledziowska – kl.6.
III miejsca : Paweł Jabłoński – kl.6; Julita Kowalczyk – kl.6; Kinga Litewka – kl.6; Krystian Szopa – kl.6; Kinga Ziarkowska – kl.6.
IV miejsca : Paweł Skwierawski – kl.2; Anna Litewka – kl.4; Piotr Wyżga – kl.4; Zuzanna Ciebień – kl.5; Justyna Grudnik – kl.5; Karolina Szumny – kl.5; Aleksandra Biernat – kl.6; Damian Namysło – kl.6; Paweł Seweryn– kl.6; Jakub Stachnik – kl.6;
Sekcja porządkowa samorządu podsumowała styczniowe wyniki konkursu czystości w klasach. Maksymalną liczbę punktów zdobył oddział przedszkolny kierunkiem wychowawczyni Doroty Jagło oraz klasa I pod kierunkiem Pani wychowawczyni Renaty Szlachty. Na drugim miejscu uplasowały się klasa IV pod kierunkiem wychowawczyni Pani Renaty Windys oraz klasa V pod kierunkiem wychowawczymi Pani Marzeny Wawrzeń. Pozostałe klasy uzyskały już nieco niższe wyniki. Wszystkim klasom gratulujemy i Życzymy utrzymania dbałości o estetykę i porządku w swoich salach. Jednocześnie apelujemy – „do pracy, rozprawcie się z bałaganem w kolejnych szkolnych miesiącach!”.
Agnieszka Wnęk
18 lutego 2017 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się XII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś.W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe zamieszkałe lub związane z gminą Wielka Wieś. Zgłoszenia przyjmowane będą od 23 stycznia 2017 r. do 14 lutego 2017 r. Serdecznie zapraszamy! Regulamin i szczegółowe informacje poniżej.
W niedzielę, 15 stycznia 2017r., w kościele parafialnym w Białym Kościele uczniowie klasy czwartej oraz Ewelina Szumny, Karolina Szumny i Zuzanna Ciebień z klasy piątej przedstawili jasełka pt. „Broda Heroda”. Scenariusz tego przedstawienia napisał Pan Adam Szafraniec, natomiast uczniów przygotowała do występu Pani Renata Windys. Przy pełnej publiczności młodzi artyści w pięknych kostiumach na tle bożonarodzeniowej scenerii przypomnieli nam tajemnicę narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej stajence, łącząc czasy dawne ze współczesnością. Po raz kolejny zachwycili nas grą aktorską, wzruszającym śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, wesołym tańcem oraz głęboką wymową przekazywanych treści. Przedstawienie wywarło na wszystkich duże wrażenie i zakończyło się gromkimi brawami.
Jasełka odbyły się w kościele dzięki gościnności ks. proboszcza Marka Wcisło. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Jarosław Janecki. Pod jego kierunkiem uczniowie nie tylko pięknie śpiewali, ale też grali na instrumentach – Wiktoria Wojdała i Oliwia Kawalec na skrzypcach, Zuzanna Ciebień – na gitarze. Jasełka nie miałyby tak pięknej, tajemniczej oprawy gdyby nie rodzice. To oni zadbali o kostiumy i elementy scenografii.
Po jasełkach odbył się koncert Orkiestry Dętej z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z Białego Kościoła. Młodzi muzycy pod kierunkiem Pana Jarosława Janeckiego wykonali kolędy i pastorałki. Wszyscy zgromadzeni w kościele przyłączyli się do wspólnego śpiewu.
Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy.
Renata Windys
Z radością informuję, że w konkursie W LITERACKIEJ PODRÓŻY Z POLSKIMI NOBLISTAMI do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się zespół uczniów kl. VI w składzie: Amelia Cąber, Paweł Jabłoński i Jakub Stopa. Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu w Krakowie. Gratulujemy!
Marzena Wawrzeń
W dniu 10 stycznia 2017 r. uczniowie kl. „O”, I, II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W programie wycieczki było m. in. przedstawienie w Teatrze Groteska pt. : „Adonis ma gościa”. Tytułowy bohater okazał się pstrokatą papugą, zarozumiałą, zapatrzoną w „czubek własnego nosa”, rozkapryszoną, gotową całymi dniami zachwycać się sobą dla zdobycia pochlebstw i najsmaczniejszych kąsków. Niespodziewany gość, który pojawia się w jego domu, uświadamia Adonisowi całą marność jego dotychczasowego życia. Przedstawienie okazało się zabawną historią opowiadającą o tym, co jest naprawdę ważne i o szczęściu, które leży na wyciągnięcie ręki. Aby je osiągnąć nie potrzeba wcale wspaniałych strojów, bogactwa i bezmyślnego przepychu, wystarczy tylko uważnie popatrzeć na nasze życie i przeżywać je z większą uważnością ulotnej chwili. Dialogi aktorów przeplatały się z wesołymi piosenkami, co wzbudziło aplauz publiczności. W czasie antraktu dzieci udały się do teatralnej kawiarenki, gdzie mogły zakupić coś na słodko.
Po spektaklu w Teatrze Groteska wszyscy udaliśmy się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie w Pałacu Krzysztofory mogliśmy podziwiać „Pokonkursową wystawę szopek krakowskich”. Już po raz 74. Wszystkie szopki były piękne i kolorowe. Zachwycały bogactwem kolorów i pomysłowych rozwiązań zastosowanych przez twórców. Szopki prezentują architekturę najważniejszych , najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków Krakowa. Wszystkie zwyczajowo posiadają wieże. Uzupełnieniem często są elementy Zamku Królewskiego na Wawelu, czy też zachowanych budowli obronnych okrągłej fortecy – Barbakanu i jednej z siedmiu istniejących niegdyś bram wjazdowych do miasta – Bramy Floriańskiej. Tradycyjne szopki upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdziemy całą świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Marii i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta. Krakowskie szopki prezentują dodatkowo sceny z postaciami historycznymi oraz legendarnymi. Dzieci podziwiały wszystkie szopki: małe, duże, średnie i te miniaturowe, dostrzegając detale, które stanowiły prawdziwe ich bogactwo.
Po zwiedzeniu wystawy, tradycyjnie już, zakupiliśmy pamiątki z Krakowa i udaliśmy się do autokaru, którym wróciliśmy do Białego Kościoła.
Joanna Zięba
Zimowe miesiące przyniosły rozstrzygnięcie plastycznych konkursów samorządu. Pierwszy z nich nosił tytuł „Święty Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Poziom plastyczny prac był bardzo wysoki i zróżnicowany pod względem technicznym . Najpiękniejsze i najciekawsze prace zostały nagrodzone odpowiednio wysokimi miejscami oraz pięknymi upominkami.
Wyniki konkursu „Święty Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach”
I miejsca : Hanna Gietka – OP; Bartłomiej Prochal – kl.1; Kuba Bosak – kl.2; Hanna Koblańska – kl.2; Nikola Kołodziejczyk – kl.2; Malwina Konatowicz – kl.2; Jakub Kowalski – kl.2; Zuzanna Oczkowska – kl.2; Paweł Skwierawski – kl.2; Piotr Żurek – kl.2; Emilia Regulska – kl.3, Maria Sałęga – kl.3; Dawid Litewka – kl.4; Damian Namysło – kl.6; Natalia Skrzyniowska – kl.6
II miejsca : Jakub Prochal – kl.1; Mateusz Litewka – kl.1; Julia Pawlik – kl.4; Zuzanna Ciebień – kl.5; Magdalena Idzik – kl.5; Nikola Soboń – kl.5; Ewelina Szumny – kl.5; kl.4; Patrycja Baran – kl.6; Maja Derwisz – kl.6; Paulina Rembiesa – kl.6; Jakub Stachnik – kl.6; Krystian Szopa – kl.6; Kinga Ziarkowska – kl.6
III miejsca : Szymon Sobesto – kl.3; Arkadiusz Kołodziejczyk – kl.4; Wojciech Siudy – kl.5; Julia Synowska – kl.5; Karolina Szumny – kl.5; Maciej Górka – kl.6; Gabriela Regulska – kl.6; Zuzanna Śledziowska – kl.6; Martyna Windys – kl.6;
IV miejsca : Sandra Floryańska – kl.5; Aleksandra Biernat – kl.6; Amelia Cąber – kl.6; Aleksandra Gietka – kl.6; Kacper Grudnik – kl.6; Julita Kowalczyk – kl.6
Samorząd podsumował wyniki konkursu czystości w grudniu. Ponownie jak w poprzednim miesiącu zwyciężyła klasa I pod kierunkiem Pani Renaty Szlachty. Drugie miejsce zajął oddział przedszkolny pod kierunkiem Pani Doroty Jagło a miejsce trzecie wywalczyła klasa III pod kierunkiem Pani Joanny Denko.
Świąteczne konkursy plastyczne samorząd zakończył wspaniałym i magicznym konkursem na „ Najpiękniejszy element świąteczny w klasach” Nastrój panujący w salach okraszony był otoczką symboli nadchodzących dni świątecznych. Z okien uśmiechały się do uczniów świąteczne witraże, ze ścian papierowe gwiazdy, a choinki przepasane łańcuchami kolorowych lampek mrugały zachęcająco, tworząc niepowtarzalną bożonarodzeniową atmosferę.
Wyniki konkursu na „Najpiękniejszy element świąteczny w klasach :
Oddział przedszkolny – wyróżnienie za „Najpiękniejszą rodzinę bałwanków”
Klasa I - wyróżnienie za „Najpiękniejszą choinkę z krainy bajek”
Klasa II - wyróżnienie za „Najpiękniejsze renifery z zaprzęgu św. Mikołaja”
Klasa III - wyróżnienie za „ Najpiękniejszą żywą choinkę”
Klasa IV - wyróżnienie za „Najpiękniejszą choinkę z krainy matematyki”
Klasa V - wyróżnienie za „Najpiękniejszą świąteczną gazetkę”
Klasa VI - wyróżnienie za „Najpiękniejszą noc otuloną płatkami śniegu”.
Wszystkim uczniom i wychowawcom dziękujemy za stworzenie tak pięknej i magicznej, świątecznej scenerii.
Agnieszka Wnęk
Wraz z nadejściem zimy, aktywność uczniów naszej świetlicy zaowocowała gamą różnorodnych konkursów do rozstrzygnięcia. W grudniu sfinalizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Śnieżna zima”. Prace młodych artystów świetlicy oczarowały wszystkich magią Świąt Bożego Narodzenia oraz bogactwem tradycyjnych zimowych dyscyplin sportowych. Technika prac była dowolna, stąd też ich różnorodność i wysoki poziom artystyczny.
Wyniki konkursu plastycznego „ Śnieżna zima” :
I miejsca : Kuba Bosak – kl.2; Amelia Suślik – kl.2; Gabriela Ziarkowska – kl.2; Szymon Sobesto – kl.3; Sandra Kaleta – kl.4; Julia Dudek – kl.5;
II miejsca : Malwina Konatowicz – kl.2; Patryk Noga – kl.2; Wojciech Wierzbicki – kl.2; Amelia Wolak – kl.2; Karolina Szumny –kl.5;
III miejsca : Michał Kaleta – kl.2; Bartłomiej Kluczewski – kl.2; Kacper Kurek – kl.2; Zuzanna Oczkowska – kl.2.
W świetlicy zakończono również w grudniu piękny, kolorowy konkurs „Świątecznych malowanych figurek gipsowych”.
Wyniki konkursu w kategorii malowanych, gipsowych „Świątecznych szopek”:
I miejsce : Hanna Koblańska , kl.2, Nikola Kołodziejczyk – kl.2;
II miejsce : Kuba Bosak – kl.2, Michał Kaleta – kl.2, Kacper Kurek – kl.2; Patryk Noga – kl.2;
III miejsce : Sandra Kaleta – kl.4, Gabriela Kolarska – kl.4, Oliwia Kawalec – kl.4;
IV miejsce : Jarosław Perz – kl.3, Adam Szumiec – kl.3.
Wyniki konkursu w kategorii malowanych, gipsowych „Świątecznych choinek”:
I miejsce : Malwina Konatowicz – kl.2;
II miejsce : Zuzanna Oczkowska – kl.2;
III miejsce : Aurelia Wojtal – kl.1;
IV miejsce : Oliwia Kawalec – kl.4;
V miejsca : Michał Kaleta – kl.2; Kacper Kurek – kl.2; Patryk Noga – kl.2, Gabriela Kolarska – kl.4; Justyna Noga - kl.4.
Wyniki konkursu w kategorii malowanych, gipsowych „Świątecznych aniołków”:
I miejsce : Oliwia Kawalec – kl.4;
II miejsce : Aurelia Wojtal – kl.1;
III miejsce : Justyna Noga – kl.4;
IV miejsce : Zuzanna Oczkowska – kl.2.
Agnieszka Wnęk
18 lutego 2017 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego w Kluszkowcach odbędą się XII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś.
W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe zamieszkałe lub związane z gminą Wielka Wieś.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 23 stycznia 2017 r. do 14 lutego 2017 r.
Serdecznie zapraszamy! Regulamin i szczegółowe informacje wkrótce.
„Musimy przekazywać z pokolenia na pokolenie
Tę świętą historię – Boże Narodzenie.
Nawet jeśli tradycję baśnią osnuwamy,
To najważniejszej prawdy wszyscy się trzymamy.
Prawdy, aktualnej we wszystkich wiekach,
Że Bóg nieskończenie pokochał człowieka”
Boże Narodzenie to czas, kiedy przypominamy sobie historię Narodzenia Pańskiego, odnosimy ją do współczesności i do samych siebie, stajemy się dla siebie bardziej życzliwi, zapominamy o wszelkich sporach oraz waśniach. Podobnie było w naszej szkole. W ten magiczny, świąteczny nastrój wprowadzili nas 20 grudnia uczniowie klasy IV i częściowo klasy V, którzy pod kierunkiem pani Renaty Windys przedstawili jasełka pt. „Broda Heroda”. Scenariusz przedstawienia napisał Pan Adam Szafraniec, oprawę muzyczną przygotował Pan Jarosław Janecki, zaś elementy scenografii – piękne gwiazdy i anioły – Pani Renata Szlachta.
„Broda Heroda, czyli jak Bóg zło przemienia w dobro” to opowieść biblijna o Bożym Narodzeniu, zabarwiona i urozmaicona elementami bajkowymi. Oprócz tradycyjnych postaci jasełkowych występują też wróbelki, sowa i inne ptaszki, które znajdują schronienie w betlejemskiej szopce, by wraz z Pastuszkami, owieczkami i osiołkiem powitać nowonarodzonego Jezusa. Święta Rodzina niesie nam głębokie przesłanie:
„Cóż, że pałace i domy lśnią,
Kiedy tak często martwe są…
Przykryte smutkiem i samotnością,
Niedoświetlone miłością.
Straszą ludzkim ubóstwem.
Tyle w nich ludzi, a są jakby puste…”
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, świąteczna scenografia, radosny taniec, a przede wszystkim wzruszające i pięknie wykonane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wzbogacone grą na instrumentach muzycznych wywarły na wszystkich duże wrażenie. Inscenizacja została bardzo ciepło przyjęta i nagrodzona gromkimi brawami.
Swoją obecnością na jasełkach zaszczycili nas: Wójt Gminy Wielka Wieś – Pan Tadeusz Wójtowicz, radny Białego Kościoła – Pan Józef Wojdała i przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Bogusława Wojdała. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Zajączkowska, Pan Tadeusz Wójtowicz oraz przedstawiciele rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia świąteczne.
Wszystkim młodym artystom z klasy IV oraz Ewelinie Szumny, Karolinie Szumny i Zuzannie Ciebień z klasy V dziękujemy za ich piękny występ, Panu Jarosławowi Janeckiemu za przygotowanie oprawy muzycznej, Aleksandrze Biernat, Oliwii Kawalec, Wiktorii Wojdale i Zuzannie Ciebień za grę na skrzypcach i gitarze, zaś Pani Renacie Szlachcie i rodzicom za pomoc w przygotowaniu scenografii i doborze kostiumów.
Uczniowie wystąpią jeszcze z przedstawieniem jasełkowym w niedzielę 15 stycznia 2017r. w kościele parafialnym w Białym Kościele o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy.
Renata Windys
Od września Oddział Przedszkolny przystąpił do IX- tej edycji ,,Kubusiowych Przyjaciół Natury’’. W trakcie tego programu, dzieci będą miały możliwość poznania, m.in. zasad zdrowego odżywiania się, ochrony otaczającego nas środowiska, szacunku dla roślin i zwierząt, aktywnego spędzania czasu oraz oszczędzania wody, podstaw recyklingu i segregowania śmieci.
W ten sposób dzieci będą miały doskonałą okazję kształtować postawy proekologiczne – szacunek do otaczającej nas natury i jej darów.
Wraz z przystąpieniem do programu dzieci otrzymały od Kubusia pakiet materiałów edukacyjnych, książeczki z zadaniami i zabawami dla każdego dziecka, płytę CD, scenariusz zajęć, jak również certyfikat.
Mamy nadzieję, że Kubusiowy Przyjaciel Natury pomoże dzieciom przybliżyć piękny, zdrowy świat przyrody.
Z przyjemnością informuję, że do II etapu konkursu Z poprawną polszczyzną na co dzień zakwalifikowała się Aleksandra Janik ( kl. IV). Z kolei w konkursie Z ortografią na co dzień w kolejnym etapie znaleźli się: Julia Pawlik i Jacek Markowski ( kl. IV). W składzie jury zasiedli nauczyciele języka polskiego, dziennikarze oraz osoby ze świata kultury i nauki. Każdy uczestnik konkursu otrzyma szczegółową informację zwrotną w postaci analizy wyników konkursu. Uczeń będzie miał odniesienie do średniego wyniku krajowego. Gratulujemy wszystkim wysokich wyników, a zwycięzcom I etapu życzymy tytułu laureata.
Marzena Wawrzeń