• SAVOIR - VIVRE WOBEC OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

    18.03.2018

    Bez zahamowań, spontanicznie! Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

    Podsumowanie projektu w klasie VI

    W marcu zakończyliśmy działania związane z projektem Bez zahamowań, spontanicznie!  realizowanym od listopada 2017r.

    Głównym założeniem  projektu było pokazanie dzieciom, że ludzie różnią się od siebie, nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi od pełnosprawnych. Chodzi o to, aby dzieci uczyły się przyjaznego stosunku do osób z  niepełnosprawnością, tolerowały innych różniących się od tych zdrowych wyglądem, czy zachowaniem.

    Cele ogólne projektu  to:

    -Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek, wrażliwość.

    - Kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością wśród dzieci.

    - Poznanie zasad działania wolontariatu.

    - Nauka tolerancji wobec osób różniących się od nas między innymi ze względu na niepełnosprawność (np. wygląd, zachowanie).

    -Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.

    - Przedstawienie osób z niepełnosprawnością jako pełnowartościowych ludzi, zaradnych życiowo, kolegów, sąsiadów, którzy wnoszą w nasze życie wiele różnorodnych wartości.

    - Eliminowanie zachowań agresywnych w stosunku do osób z niepełnoprawnością.

    Wykorzystując różne metody i formy podjęte zostały następujące działania:

    - rozmowy na godzinach wychowawczych nawiązujące do tematyki;

    - wspólna analiza materiałów: Praktyczny poradnik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych wyd. United Spinal Association tłumaczenie na zlecenie Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz komiksu Integracja wyd. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

    - zapoznanie dzieci ze stronami tematycznie związanymi z projektem m.in.         www.futbolbezbarier.org,https://www.power.gov.pl/media/13600/praktyczny-poradnik-savoir-vivre-wobec-ON.pdfhttp://niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/biblioteczka/komiks_savoir.pfhttp://www.bon.uw.edu.pl/documents/przewodnik_savoir.pdf

    - burza mózgów;

    - prezentacja multimedialna;

    - wyjaśnienie pojęć: niepełnosprawność, integracja, tolerancja, szacunek, wyrozumiałość;

    - rozmowa nt. różnych rodzajów niepełnosprawności;

    - prezentacja filmów dotyczących aktywnych osób niepełnosprawnych, m.in. „Mój biegun”(2013), reż.Marcin Głowacki, „Cudowny chłopak” reż. Stephen Chbosky (2018), „Miłość pisana Braillem”  Michel Boujenah (2016);

    -  poznanie sylwetek znanych osób niepełnosprawnych,  sportowców;

    - wykonanie przez uczniów plakatów;

    - spotkanie z nauczycielem języka migowego;

    - pogadanka na temat osób niesłyszących i niedosłyszących;

    - zbieranie nakrętek na rzecz niepełnosprawnego chłopca;

    - udział w Ogólopolskim Konkursie Savoir-vivre na co dzień.

    Projekt uświadomił dzieciom, że osoby z niepełnosprawnością to są tacy sami ludzie jak wszyscy inni, odgrywający ważną rolę w społeczeństwie, a często bardziej aktywni niż tzw. „pełnosprawni”.

     

                                                                                          Uczniowie kl. VI, wych. Marzena  Wawrzeń      

  • TEATR MÓJ WIDZĘ OGROMNY ...

    16.03.2018

    Teatr mój widzę ogromny ... /S. Wyspiański/

    Czym jest teatr? Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na to z pozoru łatwe  pytanie, okazałoby się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna. Teatr to budynek, spektakl, show, rytuał? A może świat jest teatrem -  aktorami ludzie, jak mawiał William Shakespeare…? Wszystkie te wątpliwości zostały rozwiane podczas widowiska teatralno-filmowego, w którym  13 marca uczestniczyli uczniowie klas V i VI w  kinie Kijów. Interesujące opowieści przeplatane były projekcjami filmowymi. Po  pokazie na temat teatru przenieśliśmy się do Los Angeles wraz z jedenastoletnią bohaterką filmu Akeelah i jej nauczyciel. Dziewczynka dzięki swoim umiejętnościom, pomimo sprzeciwu matki, otrzymuje szansę rywalizowania w najbardziej prestiżowym na świecie  turnieju ortograficznym. Śledząc poczynania Akeeli dochodzimy do wniosku, że  dzięki determinacji i pracy można dojść na sam szczyt. Tak więc: po trudach do celu!

    Marzena Wawrzeń

  • ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODCZAS REKOLEKCJI W PARAFII

    14.03.2018

    Parafia pw. św. Mikołaja w Białym Kościele w dniach 17–21marca br. organizuje rekolekcje wielkopostne. Po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem planu rekolekcji, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele zwalnia uczniów, którzy wezmą udział w rekolekcjach  z zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z poniższym harmonogramem. Uczniowie, których rodzice zadeklarują udział w rekolekcjach, pod opieką wyznaczonych nauczycieli udają się ze szkoły do kościoła. Po zakończeniu rekolekcji  uczniowie OP, klas I,II, III wracają do szkoły na świetlicę, skąd są odbierani przez rodziców/opiekunów prawnych, sami wracają do domów lub też czekają na przyjazd gimbusa/busa. Uczniowie klas IV-VI w zależności od deklaracji rodziców mogą wracać do domu bezpośrednio z kościoła.  Uczniowie, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach mają zapewnioną opiekę w szkole.

     

    W celu zapewnienia wszystkim uczniom szkoły bezpieczeństwa i właściwej opieki  w trakcie organizowanych rekolekcji  prosimy Rodziców o wypełnienie deklaracji, które otrzymali uczniowie. Uczniowie, którzy nie złożą wypełnionych deklaracji u wychowawców będą w szkole pod opieką nauczycieli.

    Bus i  gimbus kursują w tych dniach bez zmian.

    Zajęcia dodatkowe odbędą  się bez zmian.

    HARMONOGRAM REKOLEKCJI

    OP, KLASY I,II, III

    KLASY IV,V,VI

    PONIEDZIAŁEK 19 III 2018 r.

     

    11.50 – planowane wyjście do kościoła

    12.00 – 13.00 – nauka rekolekcyjna

    ok. 13.00 – powrót do szkoły

    PONIEDZIAŁEK 19 III 2018 r.

     

    13.20 – planowane wyjście do kościoła

    13.30 – 14.30 – nauka rekolekcyjna

    ok. 14.30 – powrót do szkoły (wg deklaracji)

     

    WTOREK 20 III  – ZAJĘCIA W SZKOLE BEZ ZMIAN

    WTOREK 20 III  – ZAJĘCIA W SZKOLE BEZ ZMIAN

     

    ŚRODA  21 III

     

    11.50 – planowane wyjście do kościoła

    12.00 – 13.00 – nauka rekolekcyjna

    Ok. 13.00 – powrót do szkoły

     

     

    ŚRODA 21 III

     

    13.20 – planowane wyjście do kościoła

    13.30 – 14.30 – nauka rekolekcyjna

    ok. 14.30 – powrót do szkoły (wg deklaracji)

     

     

     

  • KANGUR MATEMATYCZNY

    15.03.2018

     W czwartek, 15 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym roku startowało 43 uczestników z klas II-VI. Drugoklasiści rozwiązywali zadania z kategorii Żaczek, uczniowie klasy trzeciej i czwartej – z kategorii Maluch, zaś najstarsi uczniowie, z klasy piątej i szóstej, musieli rozwiązać w czasie 75 minut aż 30 zadań z kategorii Beniamin. Zadania były zróżnicowane, od łatwiejszych za 3 pkt, po bardzo złożone za 5 pkt. Wszystkie wymagały umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, sprytu matematycznego i często odwoływały się do wyobraźni uczestnika. Nasze „Kangurki” musiały nieźle główkować, aby dojść do prawidłowego wyniku, ale nie poddawały się i walczyły do końca. Po wyjściu z sali uczniowie, z wypiekami na twarzy, porównywali swoje odpowiedzi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które ukażą się pod koniec maja. Już teraz gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym najmłodszym, udziału w konkursie.

    Renata Windys

  • PANGEA MATEMATYCZNA

    12.03.2018

    W dniach 1-12 marca 2018r. uczniowie klas IV-VI po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA, którego patronatem merytorycznym jest Międzynarodowa Szkoła Meridian. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. W konkursie brało udział 3490 szkół w Polsce oraz 101 036 uczniów. Z naszej szkoły startował 1 uczeń z klasy IV, 10 uczniów z klasy V i 4 uczniów z klasy VI.  Etap szkolny po raz pierwszy przeprowadzony był w formie elektronicznej. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali test online. Po tym czasie system automatycznie zapisywał wynik ucznia i zamykał test. Było to dodatkowe utrudnienie dla młodych matematyków, którzy musieli pracować pod silną presją czasu. W czasie trwania konkursu mieliśmy pewne problemy techniczne związane głównie z logowaniem uczestników, ale na szczęście udało się je rozwiązać. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na oficjalne wyniki etapu szkolnego, które mają ukazać się pod koniec marca. Etap finałowy przewidziany jest na 6 kwietnia i odbędzie się najprawdopodobniej w Warszawie. Gratulujemy!

    Renata Windys

  • WARSZTATY W POZYTYWCE "ZRÓB SOBIE PALMĘ"

    14.03.2018

    Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Białym Kościele „POZYTYWKA” zaprasza uczniów z klas II – VI  na bezpłatne warsztaty  pod hasłem „Zrób sobie palmę!”

    Warsztaty odbędą się w sobotę 17 MARCA 2018 r. w godz. 8.00 – 13.00 w świetlicy wiejskiej obok gimnazjum w Białym Kościele. ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY

    Szczegóły na www.spbialykosciol.edupage.org.pl, www.pozytywka.wix.com  https://pl-pl.facebook.com/Pozytywka.stowarzyszenie/

     

  • DZIEŃ OTWARTY

    09.03.2018

     Serdecznie zapraszamy przyszłych uczniów i ich rodziców na DZIEŃ OTWARTY do Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele (budynek przy ulicy Królowej Jadwigi 4)  w czwartek, 15 marca 2018 r.

    Godzina 17.00 – prezentacja oferty edukacyjnej i zwiedzanie Szkoły.

    Godzina 17.30 – gry i zabawy dla dzieci, spotkania z nauczycielami, przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego  i przedstawicielami Rady Rodziców.

    Zależy nam, aby na twarzach naszych uczniów zawsze błyszczały  tańczące is­kier­ki ra­dości, wy­wołujące ten jedyny, niepowtarzalny -  bo naj­szczer­szy - uśmiech dziecka.

     

    Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Białym Kościele

  • KRÓTKA LEKCJA SAVOIR-VIVRE

    06.03.2018

    Dobre maniery są kluczem do łatwiejszego życia wśród ludzi.

     

    Nieraz w obecności osób niepełnosprawnych czujemy się spięci i zakłopotani, bo nie wiemy jak się zachować. Wystarczą dobre chęci i odrobina wiedzy, by wzajemne relacje nie sprawiały nam problemów. 

    5 marca uczniowie klas IV-VII  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Savoir-vivre na co dzień”, w którym należało wykazać się umiejętnością wykorzystania form grzecznościowych, właściwego zachowania  w określonych sytuacjach, a przede wszystkim radzenia sobie w kontakcie z osobą niepełnosprawną. Ludzi z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami jest coraz więcej. Unikanie ich nie jest dobrym rozwiązaniem. Jako kulturalni obywatele XXI wieku musimy umieć stosownie się zachowywać podczas kontaktu z chorym. Pamiętajmy, że szacunek i nasze chęci są tutaj priorytetem.

     Marzena Wawrzeń

     

  • REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

    REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
    14.02.2018

    ZASADY REKRUTACJI DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI
    I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ WIELKA WIEŚ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

    Wójt Gminy Wielka Wieś podaje do publicznej wiadomości:

     

    - terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i  postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli;

     

    -  kryteria brane pod uwagę w  postępowaniu rekrutacyjnym i  postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria, zgodnie z art. 131 ust. 4-6 i art. 133 ust. 3 i 4 ustawy - Prawo oświatowe.

     

    Szanowni Rodzice!

    Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

    Dzieci, które będą kontynuować wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Kontynuacja edukacji przedszkolnej w dotychczasowym przedszkolu odbywa się na podstawie deklaracji Rodziców o zamiarze dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola, złożonej w terminie od 01.03.2018 r. do 07.03.2018 r. Rodzice muszą również pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na kolejny rok szkolny w terminie wyznaczonym przez dyrektora placówki. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września 2018 r.

    Jeżeli rodzic decyduje się na zmianę przedszkola, do którego obecnie uczęszcza jego dziecko powinien uczestniczyć w rekrutacji na takich samych zasadach, jak w przypadku dziecka zapisywanego po raz pierwszy.

    Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Wielka Wieś.

     

    Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, może być złożony maksymalnie do trzech wybranych publicznych przedszkoli. Zgodnie z art. 150 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów naboru.

     

     

     

     

     

    I. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019, dla których Gmina Wielka Wieś jest organem prowadzącym:

    Lp.

     

    Rodzaj czynności

    Termin

    w postępowaniu

    rekrutacyjnym

    Termin

    w postępowaniu

    uzupełniającym

    Kontynuacja edukacji przedszkolnej

    1.

    Składanie przez rodziców deklaracji
    o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny.

    od dnia 1 marca do dnia 7 marca 2018 roku

    nie dotyczy

    Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli
    i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

    2.

    Składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego
    w publicznej szkole podstawowej lub do klasy I publicznej szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

    od dnia 8 marca do dnia 23 marca 2018 roku

    od dnia 4 maja
    do dnia 14 maja 2018 roku

    3.

    Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków i dołączonych do nich dokumentów.

    do 3 kwietnia
    2018 roku

    do 20 maja
    2018 roku

    4.

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych .

    dnia 4 kwietnia
    2018 roku
    godz. 15
    ⁰⁰

    dnia 21 maja
    2018 roku
    godz. 15
    ⁰⁰

    5.

    W przypadku rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, podpisywanie przez rodziców kandydata oświadczenia woli przyjęcia do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Niepodpisanie oświadczenia
    w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją
    z miejsca w danym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole.

    od dnia 5 kwietnia do dnia 11 kwietnia
    2018 roku

    od dnia 22 maja
    do dnia 25 maja
    2018 roku

    6.

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych
    i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły).

    dnia 12 kwietnia
    2018 roku
    godz. 15
    ⁰⁰

    dnia 28 maja
    2018 roku
    godz. 15
    ⁰⁰

    Procedura odwoławcza

    7.

    1. W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić  do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem
    o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

     

    2. W terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica kandydata  z wnioskiem,  o którym mowa w pkt. 1 sporządza się  uzasadnienie.

     

    3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

    od dnia 12 kwietnia
    2018 roku

     

    W przypadku nieprzyjęcia dziecka do realizacji wychowania przedszkolnego dyrektor przedszkola/szkoły informuje o tym fakcie Wójta Gminy Wielka Wieś. W tym przypadku Wójt Gminy pisemnie wskazuje rodzicom inne przedszkole/oddział przedszkolny w szkole, które może przyjąć dziecko.

     

    II. Kryteria rekrutacyjne:

    1. Kryteria główne (tzw. „ustawowe”) określone w Prawie oświatowym – brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego (tj. w pierwszej kolejności), które mają jednakową wartość:

    1) wielodzietność rodziny kandydata;

    2) niepełnosprawność kandydata;

    3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

    4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

    5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

    6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

    7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

     

    Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego publiczne przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca.

    W postępowaniu uzupełniającym, rodzice, których dzieci nie zostały przyjęte do żadnego
    z wybranych przedszkoli lub przyjęci do przedszkola drugiego lub trzeciego wyboru, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola dysponującego wolnymi miejscami.

     

    2. Kryteria dodatkowe (tzw. „gminne”) – brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego (tj. w dalszej kolejności); określone w Uchwale Nr  XXXIV/361/2018 Rady Gminy Wielka Wieś z dnia 30 stycznia 2018 roku w sprawie: określenia terminów i kryteriów branych pod uwagę podczas przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów, a także liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria - począwszy od roku szkolnego 2018/2019 w Gminie Wielka Wieś.

     

    Lp.

    Nazwa kryterium

    Dokument określający spełnienie kryterium

    Liczba punktów

    1.

    Zatrudnienie obojga rodziców (opiekunów prawnych), prowadzenie przez nich działalności gospodarczej lub rolniczej albo pobieranie przez nich nauki w trybie dziennym.

    oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów kandydata o zatrudnieniu lub oświadczenie o: pobieraniu nauki w systemie dziennym lub oświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej lub oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego, według załączonego wzoru.

    20 punktów,

    2.

    Rodzeństwo dziecka, które już uczęszcza do oddziału przedszkolnego lub szkoły na terenie Gminy Wielka Wieś.

    oświadczenie o uczęszczaniu przez rodzeństwo kandydata do danej szkoły podstawowej, według załączonego wzoru.

    10 punktów.

    3.

    Rodzeństwo dziecka, które kontynuować będzie edukację przedszkolną w danym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej.

    oświadczenie o korzystaniu przez rodzeństwo kandydata z danego przedszkola, według załączonego wzoru.

    7 punktów,

    4.

    Zadeklarowany przez rodziców (opiekunów prawnych) kandydata czas korzystania
    z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej).

    oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów kandydata o korzystaniu z pełnej oferty przedszkola, według załączonego wzoru.

    1 punkt za każdą deklarowaną godzinę powyżej podstawy programowej -maksymalnie 5 punktów,

     

    W przypadku równorzędnych wyników punktowych uzyskanych przez kandydatów w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, gdy dane przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej nadal dysponuje wolnymi miejscami, kandydaci są rekrutowani według starszeństwa wiekowego przy zastosowaniu następującej zasady: - maksymalna liczba punktów odpowiada liczbie wolnych miejsc i otrzymuje ją najstarszy kandydat, a każde kolejne dziecko otrzymuje o jeden punkt mniej.

    Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać w każdym przedszkolu
    i szkole, w której jest zorganizowany oddział przedszkolny prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś.

    Rekrutację do nowo utworzonego Przedszkola Samorządowego w Czajowicach przeprowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Bęble, w terminie i na zasadach opisanych powyżej. Wnioski o przyjęcie do tego przedszkola wraz z załącznikami będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Gminy Wielka Wieś oraz na stronie i w sekretariacie szkoły.

    1_ZALaCZNIKI_do_uchwaly_-_rekrutacja_2018.doc

    1_UCHWALA_w_sprawie_okreslenia_kryteriow_postepowania_rekrutacyjnego_w_Gminie_Wielka_Wies_2018.doc

    1_Deklaracja_rodzicow_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.doc

    1_Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_lub_oddzialu_przedszkolnego_2018_-_2019_GMINA_WIELK.doc

    1_Zalaczniki_do_wniosku_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola.docx

  • ZAPISY I REKRUTACJA DO KLASY I

    ZAPISY I REKRUTACJA DO KLASY I
    14.02.2018

    Nabór i rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś. 

    Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

    • ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
      lub
    • REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

    Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

    I. Rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019 odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r.  poz. 59 ze zm.), zwanej dalej „ustawą”.

     

    II. Ważne terminy dotyczące zapisów do klas pierwszych szkół podstawowych:

     

    Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły podstawowej obwodowej

    od 1 marca do 7 marca 2018 roku

    Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

    od 8 do 23 marca 2018 r.

    Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych

    4 kwietnia 2018 r. godz. 15.00

    Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły podstawowej

    12 kwietnia 2018 r. godz. 15.00

    Termin postępowanie uzupełniającego

    od 4 do 28 maja 2018 r.

     

    III. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami. 

    Lp.

    Nazwa kryterium

    Dokument określający spełnienie kryterium

    Liczba punktów

    1.

    Miejsce pracy co najmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) znajduje się
    w obwodzie danej szkoły podstawowej.

    Oświadczenie rodzica/rodziców/ opiekuna prawnego/ opiekunów prawnych - wzór załącznik nr 5 do uchwały

    5 punktów,

    2.

    W obwodzie szkoły zamieszkują dziadkowie dziecka, wspierający rodziców (opiekunów prawnych)
    w zapewnieniu mu należytej opieki.

    Oświadczenie rodzica/rodziców o miejscu zamieszkania babci/dziadka/dziadków dziecka - wzór załącznik nr 6 do uchwały

    3 punkty,

    3.

    Rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny
    w danej szkole.

    Oświadczenie rodzica/rodziców/ opiekuna
    - wzór załącznik nr 7 do uchwały

    2 punkty.

     

    IV.  Postępowanie rekrutacyjne odbywa się na podstawie kryterium ustawowego jakim jest obwód szkoły, w którym kandydat zamieszkuje (art. 130 ust. 5 ustawy) i tzw. kryteriów samorządowych (art. 133 ust. 2 i 3 ustawy). Terminy postępowania rekrutacyjnego i kryteria samorządowe zostały określone w Uchwale Nr  XXXIV/361/2018 Rady Gminy Wielka Wieś z dnia 30 stycznia 2018 roku w sprawie: określenia terminów i kryteriów branych pod uwagę podczas przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów, a także liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria - począwszy od roku szkolnego 2018/2019 w Gminie Wielka Wieś.

    V. Szczegółowe informacje w sprawie zasad rekrutacji, obowiązujące w poszczególnych placówkach samorządowych oraz dokumenty, które należy przedłożyć, dostępne będą we wszystkich placówkach oraz na ich stronach internetowych.

    2018_UCHWALA_w_sprawie_okreslenia_kryteriow_postepowania_rekrutacyjnego_w_Gminie_Wielka_Wies_201.doc

    2018_Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_pierwszej_szkoly_podstawowej_na_rok_szkolny_2018-2019.docx

    2018_ZALaCZNIKI_do_wniosku_-_rekrutacja_SP_2018.doc

    2018_Zgloszenie_dziecka_do_klasy_pierwszej_szkoly_podstawowej_na_rok_szkolny_2018-2019.docx

     

  • PODSUMOWANIE ZIMOWYCH KONKURSÓW SAMORZĄDU

    12.02.2018

    W styczniu w związku z Dniem Babci i Dziadka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny „Portret Babci i Dziadka” . Technika prac była dowalona.  Prace plastyczne urzekły wszystkich swoim pięknem , estetyką oraz starannością wykonania. Biorące udział  w tym konkursie dzieci otrzymały zasłużone wyróżnienia.

     

    Wyróżnienia  w konkursie „Portret Babci i Dziadka” : Mateusz Bednarczyk – OP „Sówki”; Maciej Kowalski - OP „Sówki”; Mateusz Prochal - OP „Sówki”; Krzysztof Żurek - OP „Sówki”; Zofia Kawalec – kl.1; Mateusz Litewka, kl.2; Bartłomiej Prochal, kl.2; Jakub Prochal, kl.2; Nikola Kołodziejczyk, kl.3; Jakub Kowalski, kl.3

     

    W lutym zakończono  w szkole akcję charytatywną „Góra Grosza 2017” przeprowadzoną w ramach konkursu między klasowego . Uzbierano łącznie  549 złotych i 81 groszy !!! To bardzo dobry wynik! Szczególne podziękowania należą  się uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w tej szlachetnej akcji. Hasło konkursu brzmiało : „Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance!” Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na tworzenie rodzinnych domów dziecka i na pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

     

    Zwycięzcy akcji  „Góra Grosza 2017”:

     

    •  I miejsce – oddział  przedszkolny  „Żabki” – 92,2  : 16 = 5,76
    • II miejsce - klasa 1 – 49,09 zł. : 9 = 5,45
    • III miejsce - klasa 5 – 107, 81 zł. : 22 = 4,90

     

     

    Agnieszka Wnęk

     

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA

    12.02.2018

    W karnawale, w karnawale

    zawsze idziemy na bale.

    Każde dziecko duże małe,

    lubi bale w karnawale.

    Można zmienić się w królewnę,

    w królewicza można też,

    są cyganki, wróżki, żabki,

    jest i Batman, jest i jeż.

     

    8 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, która stała się okazją do wspaniałej integracji oraz wspólnej, świetnej imprezy. Do południa sala gimnastyczna zapełniona była rewelacyjnie przebranymi w rozmaite i niezwykłe stroje karnawałowe dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami z klas I – III. Rodzice wykazali się oryginalnością i niezwykłą pomysłowością w doborze strojów dla swoich pociech. Bogaty program zabaw oraz tańców przygotowany przez DJ Pana Grzegorza Szumnego sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło i aktywnie uczestniczyło w imprezie. Wszyscy świetnie się bawili, a wspaniały humor nie opuszczał nikogo. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, wróżki, czarodziejki, rycerze, klauni, czarodzieje, , był też Batman a także Spiderman. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.                 W godzinach popołudniowych tego samego dnia zorganizowana została również dyskoteka  karnawałowa dla uczniów  z klas IV – VI. Dyskotekę tradycyjnie poprowadził niezastąpiony DJ Pan Grzegorz Szumny. W blasku migocących fleszy, błyszczących kul każdy mógł ponieść się tanecznej fantazji w rytmie największych muzycznych przebojów. Całość imprezy karnawałowej uświetnił pokaz układu tanecznego hip hop wykonaniu uczennic z klas : V i VI ze Studia Ruchu SK - ART. Tego dnia nie zabrakło emocji, radości, fantastycznej, spontanicznej zabawy, która rozwija w uczniach inwencję twórczą i pozwala całej społeczności uczniowskiej wspaniale się zintegrować. Zabawę dla dzieci i uczniów naszej szkoły zorganizowała Rada Rodziców przy dużym wsparciu Dyrektor Szkoły – Pani Anny Zajączkowskiej, wychowawców, nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoim opiekunem.  Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację zabawy oraz słodki poczęstunek.

    Agnieszka Wnęk

     

     

  • WALENTYNKI – ŚWIĘTO PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

    12.02.2018

    9  lutego odbyły się w naszej szkole walentynki - święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Całą szkołę wypełnił gwar radosnego oczekiwania na tę uroczystość oraz powszechna w tym dniu barwa czerwieni. Należy podkreślić fakt, iż wszyscy uczniowie oraz nauczyciele tego właśnie dnia byli ubrani w kolorze czerwonym. Walentynki to nie tylko  święto zakochanych, ale też dobrych przyjaciół, którym możemy powierzać swoje tajemnice, obdarzać jakże ważnym zaufaniem, obdarowywać radością oraz po prostu zwyczajnym uśmiechem.
    W tym radosnym dniu działała zorganizowana przez Samorząd Uczniowski „Poczta Walentynowa”, dzięki której każdy mógł anonimowo obdarować swoją sympatię walentynką . Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole, a „Poczta Walentynowa”  z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Za jej pośrednictwem można wysłać bliskiej osobie wiersz, podziękowanie za przyjaźń albo nawet wyznanie miłosne. Jest to znakomity sposób na  rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni.. Wiele serdecznych słów i podziękowań za życzliwość, cierpliwość i wyrozumiałość dla swoich wychowanków i uczniów otrzymała  za pośrednictwem walentynek także Pani Dyrektor oraz nauczyciele . Zapraszamy na Walentynki już za rok, gdyż  święto za każdym razem dostarcza uczniom w naszej szkole radości i zabawy, dlatego warto w ten sposób umożliwić im wyrażenie sympatii i przyjaźni.

     

    Agnieszka Wnęk

  • XIII MISTRZOSTWA GMINY WIELKA WIEŚ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM JUŻ ZA NAMI

    03.02.2018

    XIII Mistrzostwa Gminy Wielka Wieś w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy już za nami. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, do "starych" już zawodników, dołączają nowi. Tym razem jednak grypa i inne niedogodności zdziesiątkowały naszych narciarzy i na stoku narciarskim stanęło 80 "dużych i małych" zawodników, nie zabrakło też sekundujących im członków rodzin i przyjaciół. "Jeżeli nie masz pasji, to znaczy, że marnujesz swój czas". Czas spędzony w lutową sobotę 2018 roku na stoku w Kluszkowcach na pewno nie był czasem zmarnowanym. I chociaż medale i puchary nie są najważniejsze, to z pewnością stajemy na stracie, żeby wygrać.
    Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

    dziewczynki do klasy III – Alicja Ledwoń,

    chłopcy do klasy III – Filip Krawczyk,

    dziewczynki: klasy IV-VI – Amelia Niewdana,

    chłopcy: klasy IV-VI – Szymon Krawczyk,

    dziewczęta: gimnazjum – Martyna Ogrodnik,

    chłopcy: gimnazjum – Jan Valette,

    dorośli: kobiety – pani Maria Trojanowska,

    dorośli: mężczyźni – pan Radosław Ledwoń.

    Warto dodać, iż  różnice między czasami zjazdów i umiejętnościami poszczególnych zawodników były minimalne. Pan Radosław Ledwoń  potrzebował zaledwie jednej minuty i dwóch sekund, by dwukrotnie pokonać slalom, już tradycyjnie ustawiony i zabezpieczony przez Szkołę Narciarską Multi Sport – Haski.
              Wspólny, rodzinny wyjazd to jedna z najlepszych lekcji, jaką możemy dać naszym pociechom. Dzieci dzieląc pasje dorosłych, jednocześnie nabywają wiary we własne możliwości, ale też uczą się radzenia sobie z własnymi ograniczeniami. W tym roku statuetki dla najmłodszych zawodników otrzymali Barbara Szostok oraz Kajetan Trojanowski.

                Mieszkańcy i przyjaciele gminy Wielka Wieś po raz kolejny pokazali, że potrafią spędzać wolny czas aktywnie, w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji. Wszyscy mamy świadomość, że zorganizowanie mistrzostw, w których deklaruje udział 120 zawodników,  nie licząc towarzyszących im osób, nie jest zadaniem łatwym. Zawdzięczamy je dyskretnej opiece wójta gminy, pana Tadeusza Wójtowicza, który zawsze wspiera wszystkie wysiłki propagujące aktywność sportową,  a także  pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, zaangażowanym w promowanie zdrowego stylu życia. Stronę organizacyjną mistrzostw zawdzięczamy nauczycielom ze szkoły w Białym Kościele.

    Trudno jest pokonać osobę, która się nigdy nie poddaje, a każda porażka szansą żeby spróbować jeszcze raz, dlatego czekamy na wszystkich naszych narciarzy już w przyszłym roku!

    wyniki_Wielka_wies_2018(1).pdf

    Agnieszka Miśkiewicz

     

  • OKO W OKO Z GADAMI

    Jak przetrwać w trudnym afrykańskim klimacie? Na to pytanie i wiele innych uczniowie klas: IV i VI  szukali odpowiedzi podczas warsztatów w Muzeum Przyrodniczym. W trakcie zajęć  zapoznali się z fauną afrykańską, poznali mechanizmy przystosowawcze, żyjących tam zwierząt, a nawet mogli dotknąć i pogłaskać zwierzęta, które zazwyczaj budzą lęk i strach, takie jak: pyton królewski, gekon lamparci, kameleon czy najmniej lubiany - karaluch. Po warsztatach uczniowie zwiedzili całe muzeum oglądając bardzo ciekawe gatunki bezkręgowców i kręgowców, żyjących współcześnie oraz szczątki wymarłych zwierząt. Olbrzymie zainteresowanie wzbudziły, mogące połknąć człowieka 400 - tonowe węże oraz pająki - zwłaszcza jadowite okazy.

    Anita Różycka

  • W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

    31.01.2018

    W dniu 31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I, II i III wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Pogoda w tym dniu była słoneczna, dlatego mogliśmy zwiedzić również ogród muzealny, który położony jest w samym centrum starego Krakowa – przy Plantach, z pięknym widokiem na Wzgórze Wawelskie. Po krótkim spacerze po ogrodzie przeszliśmy do budynku muzeum, gdzie uczniowie klasy I i II wzięli udział w warsztatach, połączonych ze zwiedzaniem muzeum, na temat: „Uzdrawianie w Egipcie”. Zajęcia poświęcone były szeroko pojętej medycynie w starożytnym Egipcie. Warsztaty miały na celu ukazanie  niezwykłych  umiejętności egipskich lekarzy, którzy posiadali ogromną wiedzę na temat ludzkiego ciała. Na zakończenie  warsztatów uczniowie wykonali własne woreczki zapachowe oraz, z wykorzystaniem oleju kokosowego i olejków eterycznych, własnej roboty krem.

                Natomiast uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach na temat: „Zabawy z pradziejową ceramiką”. Zajęcia te wprowadziły dzieci w tajniki ceramiki pradziejowej. Na wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski” uczniowie poznali najstarsze metody wykonywania naczyń oraz dowiedzieli się jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie kilka tysięcy lat temu. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń wykonał własne gliniane naczynie.

                Po opuszczeniu budynku Muzeum Archeologicznego udaliśmy się do Najmniejszej na Świecie Fabryki Cukierków, czyli do „CIU – CIU”. Dzieci kupowały cukierki i lizaki o różnych smakach. A było w czym wybierać, gdyż lista smaków była dość długa. Następnie przeszliśmy na Rynek Starego Miasta. Obejrzeliśmy Kościół Mariacki,  Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, a obok Pomnika Adama Mickiewicza karmiliśmy gołębie. Punktualnie o godz. 12.00 w południe wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Po zakupieniu drobnych pamiątek oraz krakowskich obwarzanków udaliśmy się do autokaru, którym wróciliśmy do Białego Kościoła.

    Joanna Zięba

  • TWARZĄ W TWARZ ZE ŚWIATEM

    25.01.2018

    Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

    Tak jak August Pullman, dziesięciolatek z mutacjami, które przytrafiają się jednemu dziecku na cztery miliony. Wzruszającą i jednocześnie przezabawną opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu śledziliśmy, wraz z kl. IV, V i VI w Multikinie Kraków, z zapartym tchem i łzami w oczach. Oglądając film na podstawie bestsellera pt. „Cudowny chłopak” kibicowaliśmy dzielnemu Auggiemu, który jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen. Z tego  właśnie  powodu  ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Nadszedł jednak moment, kiedy  musi zmierzyć się ze swoimi  rówieśnikami…Film pokazał nam, że zawsze warto być sobą, a prawdziwe piękno kryje się w sercu.

    Marzena Wawrzeń

     

  • JASEŁKA W KOŚCIELE

    14.01.2018

    W niedzielę, 14 stycznia 2018r., w kościele parafialnym w Białym Kościele uczniowie klasy piątej oraz Hania Gietka, Ewa Litewka i Michał Biernat z klasy drugiej przedstawili jasełka pt. „Tak, On jest Królem”. Scenariusz tego przedstawienia napisał Pan Adam Szafraniec, natomiast uczniów przygotowała do występu Pani Renata Windys. Przy pełnej publiczności młodzi artyści w pięknych kostiumach na tle bożonarodzeniowej scenerii przypomnieli nam tajemnicę narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej stajence, łącząc czasy dawne ze współczesnością. Po raz kolejny zachwycili nas grą aktorską, wzruszającym śpiewem kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, wesołym tańcem oraz głęboką wymową przekazywanych treści. Przedstawienie wywarło na wszystkich duże wrażenie i zakończyło się gromkimi brawami.

    Jasełka odbyły się w kościele dzięki gościnności ks. proboszcza Marka Wcisło. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Jarosław Janecki. W organizacji przedstawienia pomagała Pani Renata Szlachta. Jasełka nie miałyby tak pięknej, tajemniczej oprawy gdyby nie rodzice. To oni zadbali o kostiumy i elementy scenografii.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

    Renata Windys

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "MOJA ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

    16.01.2018

    W grudniu 2017 roku odbył się ogólnopolski konkurs "Moja świąteczna choinka", zorganizowany przez nauczycielki z Oddziału Przedszkolnego "Żabki": Paulinę Pyziak i Angelikę Nawara-Michalską.
    Do udziału w konkursie zaprosiłyśmy za pośrednictwem strony internetowej: "Bliżej Przedszkola". Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, której głównym tematem będzie choinka świąteczna. Prace miały zostać wykonane w dowolnym formacie, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.
    Konkurs miał na celu zachęcanie dzieci do twórczego działania, budowanie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie relacji: dziecko - rodzic - nauczyciel.
    W konkursie wzięło udział prawie 100 prac reprezentujących dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3 - 4 lat oraz 5 - 6 lat. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
    Wyłonienie zwycięzców było trudne, więc Jury zdecydowało nagrodzić prace oznaczające się pomysłowością oraz zaangażowaniem dziecka  w jej wykonanie.

    Laureatami konkursu zostali:

    • W kategorii 3 - 4 lata:

    I miejsce:

    Dawid Dziwisz, lat 4
    Opiekun: Joanna Cieślar

    II miejsce:

    Karol Smutny, lat 3
    Opiekun: Milena Jadwidzic

     III miejsce:

    Oliwia Otawska
    Opiekun : Agnieszka Pacierz

    • W kategori 5-6 lat:

    I miejsce:

    Anna Bogacz, lat 6
    Opiekun: Elżbieta Nagajek

    II miejsce:

    Zosia Ciołczyk, lat 5
    Opiekun: Magdalena Masłoń

     III miejsce:

    Jadwiga Stępniak, lat 6
    Opiekun : Halina Błaziak

    Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy zarówno dzieci, jak i nauczyciele - podziękowania.

    Wyróżnione prace można oglądać w holu szkolnym.

    Paulina Pyziak

     

     

  • WARSZTATY W POZYTYWCE

    WARSZTATY W POZYTYWCE

    Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Białym Kościele „POZYTYWKA” zaprasza uczniów z klas II – VI  na bezpłatne warsztaty  pod hasłem „Kartka dla Babci i Dziadka”.  

    Warsztaty odbędą się w sobotę 20 stycznia 2018 r. w godz. 8.00 – 13.00 w świetlicy wiejskiej obok gimnazjum w Białym Kościele. Zapisy w sekretariacie szkoły - decyduje kolejność zgłoszeń.

    2018_regulamin_Kartka_dla_Babci_i_Dziadka.docx

    2018_Oswiadczenie_Dzien_Babci_i_Dziadka.docx

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć