Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Białym Kościele „POZYTYWKA” zaprasza uczniów z klas II – VI na bezpłatne warsztaty pod hasłem „MOJEJ MAMIE” .Warsztaty odbędą się w sobotę 19 MAJA 2018 r. w godz. 8.00 – 13.00 w świetlicy wiejskiej obok gimnazjum w Białym Kościele. ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY.
Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszam na 2 ważne wydarzenia:
- we wtorek, 15 maja br., na godz. 10.00 do budynku szkoły przy ul. Krakowskiej 172 - na spotkanie z Panią Wandą Półtawską – doktorem nauk medycznych, przyjaciółką Jana Pawła II, więźniem obozu koncentracyjnego w Ravensbrück,
- w środę, 16 maja br., na godzinę 18.00 do budynku szkoły przy ulicy Królowej Jadwigi 4 – na otwarte warsztaty dla dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy realizowane w ramach projektu „4 minuty”.
Z poważaniem
Anna Zajączkowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
Anita Różycka
Dnia 8 maja 2018 r. uczniowie klasy III, w ramach realizowanej tematyki na zajęciach z edukacji przyrodniczej, założyli „parapetowy ogródek”. Wspólnie przygotowali doniczki z ziemią a następnie posadzili cebulę, szczypiorek, rzodkiewkę i sałatę. W naszym „parapetowym ogródku” pojawiły się także młode sadzonki ziół takich jak: oregano, bazylia, tymianek, mięta oraz sadzonki poziomek, truskawek i pomidorów koktajlowych. Wszystkie rośliny otrzymały stosowną porcję wody i zostały postawione na parapecie, w miejscu słonecznym i ciepłym. Podczas wspólnych ogrodniczych działań dzieci dowiedziały się jakie warunki są roślinom niezbędne do życia oraz co to są nowalijki. Z czasem nasze rośliny rozrosną się i zagęszczą tworząc aromatyczne kępki. Będą źródłem świeżych, zdrowych i smacznych dodatków do kanapek przyniesionych przez dzieci z domu. Składniki odżywcze, które znajdują się w roślinach, są nam potrzebne do zachowania zdrowia, do walki z chorobami oraz do prawidłowego rozwoju.
Zioła mają wiele zastosowań w naszym życiu. Z bogatej oferty ziół każdy może wybrać coś dla siebie. I tak np. aromatyczna bazylia oraz oregano dodadzą charakteru daniom kuchni śródziemnomorskiej, tymianek poprawi trawienie, listki melisy posłużą do dekoracji deserów, a mięta orzeźwi i odświeży. Od dzisiaj będziemy dbać o nasz „ogródek” oraz obserwować wzrost roślin. Będzie to dobra lekcja odpowiedzialności i cierpliwości oraz praktyczne zdobywanie wiedzy, jak opiekować się roślinami i odnieść sukces. A chwile „zbiorów” wynagrodzą nam trud i zaangażowanie jakie było naszym udziałem. Zachęcamy wszystkich do zakładania doniczkowych ogródków parapetowych z ziołami i innymi roślinami jadalnymi, gdyż jest to bezcenna skarbnica zdrowia dosłownie na wyciągnięcie ręki.
Natomiast w tym samym dniu, ale w ramach zajęć plastycznych, uczniowie farbami malowali kolorowe kamieniczki na kamieniach. Podczas pracy twórczej wykazali się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Wystawę kamieniczek malowanych na kamieniach można oglądać w sali nr 14.
Joanna Zięba
7 maja odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI wcielili się w role reporterów i opowiedzieli nam historię uchwalania tej najważniejszej w państwie Ustawy. Młodzi aktorzy z zapałem oddali gorącą atmosferę tamtych dni, reakcję państw ościennych na ten radykalny krok Polaków. Oprawę wokalno - instrumentalną przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem Pana Jarosława Janeckiego.
Agnieszka Miśkiewicz
27 kwietnia odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Wielka Wieś” organizowany przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Bęble . W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII ze szkół z terenu Gminy Wielka Wieś czyli w sumie 20 uczniów. Dyktanda, jak co roku, przygotowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Joanna Patej. Tym razem bohaterem tekstów była m.in. czarna labradorka Abi.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zdobywając następujące miejsca:
1. Maksymilian Waliłko (kl. IV) I miejsce - Złote Pióro
2. Samuel Skowronek –Duarte (kl.V) II miejsce -Srebrne Pióro
3. Julia Synowska (kl. VI) III miejsce -Brązowe Pióro
4. Martyna Windys ( kl. VII) I miejsce -Złote Pióro
Dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęble Lucyna Kurek, natomiast nagrody główne, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, laureaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, który objął honorowy patronat nad konkursem.
Nasi uczniowie w każdej kategorii zdobyli wspaniałe nagrody oraz wykazali się niebywałą odwagą mierząc się z niełatwą polską ortografią. Wszystkim SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Marzena Wawrzeń
Są takie dni, kiedy wydaje mi się, że to Mamiszon ma dwanaście lat, a ja trzydzieści z hakiem.[…] / Dynastia Miziołków/
25 kwietnia 2018r. do Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, przyjechała znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanna Olech. W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie kl. V i VI z naszej szkoły. Na samym początku Pani Joanna zdradziła nam jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób rozpoczęła wprowadzanie uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. Autorka czytała fragmenty Dynastii Miziołków, które należą już do kanonu lektur szkolnych. Odbyły się też wybory „Sobowtóra Miziołka” oraz konkursy, w których nagrodami były słodkości. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wymyślali historyjki o smoku w różnych nastrojach .W tym czasie pisarka wyczarowała na tablicy wspaniałe postacie, dając w ten sposób popis swoich zdolności ilustratorskich. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Joannę gry i zabawy. Zobaczyliśmy również niezwykłe książki obrazkowe, jako dowód na to, iż można poznawać różne historie także bez tekstu. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z Miziołkową i smoczą pieczątką.
Spotkanie autorskie z Joanną Olech odbyło się z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.
Joanna Olech – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. Dzieci znają Panią Joannę jako autorkę rewelacyjnej Dynastii Miziołków, za którą otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz tytuł Dziecięcego Bestsellera Roku 1996.
Marzena Wawrzeń
- dotyczy postępowania uzupełniającego
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej przypomina o zbliżającym się terminie składania wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego. Wnioski wraz z dołączonymi dokumentami należy składać od 4.05.2018r. do 14.05.2018r. w sekretariacie szkoły.
W dniu 12 kwietnia b.r. starszaki zwiedziły Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Najpierw uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych związanych z wystawą „To takie proste”. Wykorzystując przygotowane stanowiska interaktywne dzieci mogły przekonać się, czy tkwi w nich żyłka prawdziwego naukowca lub konstruktora. Dla młodych badaczy przygotowano poszczególne strefy nauki - zabawy, w których można było poznawać i ćwiczyć zagadnienia logiczne i matematyczne oraz fizyczne i mechaniczne, twórczo pobawić się w kąciku majsterkowania, a także zanurzyć się w świat wirtualny w kąciku supernowoczesnych technologii. Dzieci odkryły m.in., że ich ciało przewodzi prąd elektryczny, mogły stworzyć samodzielnie animację, skonstruować roller- coaster, zmierzyć się z podłogą Memo, porozmawiać z robotem oraz urządzić wyścig szczotek. Kolejna wystawa pt. "Więcej światła" przybliżyła dzieciom naturę światła. Starszaki miały tu m.in. możliwość stworzyć tęczę za pomocą pryzmatu oraz sprawdzić autentyczność banknotów przy pomocy lamp ultrafioletowych. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się również wystawa interaktywna „Wokół koła”. „Sówki” obserwowały różnorakie zastosowanie koła nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Mogły więc samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym.
Jarka Kulawik
W dniu 13 kwietnia grupa "Żabki" reprezentowała szkołę w Międzyszkolnym Przeglądzie Grup Tanecznych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Modlnicy.
Jako, że byliśmy najmłodszymi uczestnikami w zaszczycie przypadło nam otworzyć konkurs. Dzieci zaśpiewały przyśpiewkę ludową "Grozik", po czym zatańczyliśmy "Krakowiaka". Na miejscu mogliśmy oglądać występy dzieci z okolicznych szkół, regionalne stroje krakowskie i podstawowe kroki do tańca krakowskiego. Emocje związane z konkursem utrzymywały się przez kilka kolejnych dni, a słodki poczęstunek dał nam dużo radości.
Angelika Nawara
Anita Różycka
„Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym.”
- Heraklit z Efezu
Uczniowie klasy II wzięli udział w programie organizowanym przez Fundację Uniwersytetu Dzieci pt. "Kompetencje na szóstkę!". W czasie zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję ćwiczyć wyobraźnię, trenować umiejętność współpracy w grupie, a także umiejętność radzenia sobie w zaskakujących, nowych a czasami i trudnych sytuacjach. Warsztaty wymagały bowiem nie tyle pracy w grupie, koordynowanej przez nauczyciela, ale wymuszały wypracowanie zasad tej pracy przez samych uczniów, np. poprzez samodzielny podział zadań koniecznych do wykonania, aby przydzielone im zadanie mogło zostać zrealizowane. Cykl zajęć obejmował różnorodną tematykę, między innymi: Jak gimnastykować wyobraźnię?, Jak trenować myślenie?, Jak wspólnie zapracować na sukces? oraz "Jak powstaje scenografia i jak zbudować prototyp? Metodą prób i błędów uczniowie szukali rozwiązań, zastanawiali się nad przyczynami niepowodzeń i możliwościami udoskonalenia swojej pracy. Pracowali z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem.
Agnieszka Miśkiewicz
Dnia 18 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I, II i III pod opieką p. Joanny Krężołek, p. Renaty Szlachty i p. Joanny Zięby udali się na wycieczkę do Radia Kraków. Radio Kraków to jedna z siedemnastu samodzielnych rozgłośni Polskiego Radia, nadająca całodobowy program regionalny na teren woj. małopolskiego. Siedziba rozgłośni mieści się w nowoczesnym gmachu przy Al. J. Słowackiego 22 w Krakowie. Program wycieczki obejmował wizytę w newsroomie, studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich oraz studiu koncertowym im. Romany Bobrowskiej, gdzie odbywają się koncerty, spektakle muzyczne oraz debaty polityczne i publicystyczne.
Po gmachu Radia Kraków oprowadzał nas Pan Robert Konatowicz, który podkreślił znaczenie „słowa” w pracy dziennikarza radiowego. Słowa mogą zmieniać znaczenia, ustanawiać nową rzeczywistość, wywyższać lub poniżać, krzywdzić lub naprawiać krzywdę. Warto zadać sobie pytanie, czy słowo zasługuje na wolność bez granic, czy jednak potrzebuje ograniczeń, aby samo nie zniszczyło wolności. Nawiązał tym samym do rozpoczynających się dzisiaj Dni Tischnerowskich, których hasłem przewodnim jest „Wolność i słowo”. Dziennikarz radiowy bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za „słowo”. W swoim przekazie musi być rzetelny, konkretny, obiektywny. Umiejący w krótkim czasie przekazać istotę problemu. Do studia radiowego na wywiad zapraszani są np. politycy, społecznicy, ludzie sztuki i inni. My byliśmy świadkami wywiadu przeprowadzanego na żywo, jak również obserwowaliśmy pracę innych pracowników radia.
Dzisiejsza data, to jedna z ważniejszych dat w naszej historii. Jak przypomniał nam Pan Robert Konatowicz, w dniu 18 kwietnia 1518 r. odbyła się koronacja królowej Bony oraz ślub z Zygmuntem Starym. Oprócz „włoszczyzny” – nowości w polskiej kuchni , zawdzięczamy jej jeszcze – jamniki. Pierwszy jamnik przybył do Krakowa z Opola właśnie na życzenie Bony. Tegoroczny Marsz Jamników , organizowany przez Radio Kraków, odbędzie się 9 września. Przy okazji zwiedzania Radia Kraków mogliśmy poznać jednego przedstawiciela tej rasy, trzymiesięcznego „Ogryzka”, który -„udzielił wywiadu i poszedł spać”.
Oczywiście przywitał się z nami. Dzieci mogły się chwilkę z nim pobawić. Ogryzek przychodzi ze swoją Panią do pracy i grzecznie leży na poduszce. Jest młodym i kulturalnym jamnikiem, który czeka na „Paradę Jamników”. Kibicujemy Ogryzkowi w zdobyciu pierwszego miejsca w tej paradzie.
Po zwiedzeniu Radia Kraków i pożegnaniu się z przewodnikiem, przeszliśmy do „Radiowej Kawiarenki” na pyszne lody, batony i napoje.
Na tym zakończyły się atrakcje dzisiejszego dnia.
Joanna Zięba
Radny, Sołtys i Rada Sołecka wsi Wierzchowie, OSP Biały Kościół oraz Radni, Sołtys i Rada Sołecka Bębła oraz OSP Bębło zapraszają wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnym SPRZĄTANIU ŚWIATA.
Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Białym Kościele zobowiązani są do podpisania oświadczenia woli przyjęcia do tutejszych oddziałów w dniach 5-11 kwietnia 2018 r.
Niepodpisanie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w naszych oddziałach.
Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele; ul. Królowej Jadwigi 4; 32-089 Biały Kościół
tel. 12 419 10 16; e-mail: a.zajaczkowska@wielka-wies.pl
mgr Anna Zajączkowska – Dyrektor Szkoły
W naszej świetlicy radośnie i na dobre zawitała już wiosna. Możemy się o tym przekonać podziwiając wystrój świetlicowej sali, urzekający pełną paletą wiosennych barw, kwiatów, radosnych koszyczków wielkanocnych oraz wiosennych krajobrazów widniejących na gazetkach ściennych . Ta miła, ciepła i słoneczna atmosfera sprzyja pełnej aktywności pracy i zabawie . Początek kalendarzowej wiosny stał się pretekstem do podsumowań zimowo-wiosennych konkursów prowadzonych świetlicy . W marcu rozstrzygnęliśmy konkurs „Wiosennego Mistrza Mądrej Główki” w kategorii klas młodszych 2-4 oraz „Omnibusa Nadchodzącej Wiosny” w kategorii klas starszych 5–6.
Wyniki konkursu wiedzowego dla klas 2 –3 - „Wiosenny Mistrz Mądrej Główki”:
Kategoria – klasa druga :
Ewa Litewka – 235 punktów
Aurelia Wojtal – 115 punktów
Kategoria – klasa trzecia i czwarta :
I miejsce – Bartłomiej Kluczewski – kl.3 – 354 punkty
II miejsce – Malwina Konatowicz – kl.3 – 330 punktów
III miejsce – Nikola Kołodziejczyk – kl.3 – 327 punktów
IV miejsce – Kacper Kurek – kl.3 – 200 punktów
V miejsce – Patryk Noga – kl.3 – 165 punktów
VI miejsce – Michał Kaleta –kl.3 – 115 punktów
VII miejsce – Jarosław Perz – kl.4 – 61 punktów
Wyniki konkursu wiedzowego dla klas 5 –6 - „Omnibus Nadchodzącej Wiosny”:
I miejsce : Ewelina Szumny – kl.6 – 397 punktów
II miejsce : Julia Pawlik – kl.5 – 370 punktów
III miejsce : Karolina Szumna – kl.6 – 350 punktów
IV miejsce : Oliwia Kawalec – kl.5 – 248 punktów
V miejsce : Magdalena Idzik –kl.6 - 231 punktów
VI miejsce : Patrycja Kurek – kl.6 – 175 punktów
VII miejsce : Julia Synowska – kl.6 – 167 punktów
Z końcem marca zakończono także kolejny etap potyczek szachowych dla uczniów z klas 1 – 3
Wyniki konkursu szachowego dla klas 2 –3 - „Wiosenny Mistrz Szachowy ”:
Kategoria – klasa pierwsza :
I miejsce : Norbert Mitka – 89 punktów
II miejsce : Milena Czamara – 51 punktów
III miejsca : Oskar Dzioba – 10 punktów ; Zofia Kawalec – 10 punktów
IV miejsca : Oskar Derwisz – 9 punktów; Radosław Kołodziejczyk – 9 punktów
Kategoria – klasa druga :
I miejsce : Bartłomiej Prochal – 62 punkty
II miejsce : Mateusz Litewka – 48 punktów
III miejsce : Jakub Prochal – 31 punktów
IV miejsce : Mikołaj Konatowicz – 23 punkty
Kategoria – klasa trzecia :
I miejsce : Patryk Noga – 95 punktów
II miejsce : Kacper Kurek – 75 punktów
III miejsce : Bartłomiej Kluczewski – 54 punkty
IV miejsce : Malwina Konatowicz – 36 punktów
V miejsce : Gabriela Ziarkowska – 27 punktów
VI miejsce : Wojciech Wierzbicki – 6 punktów
VII miejsce : Franciszek Litewka – 4 punkty
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kółek wiedzowych oraz kółka szachowego ogromnej wiedzy, inteligencji, błyskotliwości i opanowania sztuki logicznej strategii. W marcu w ramach pracy kółka plastycznego rozstrzygnęliśmy konkurs „ Koszyczek wielkanocny” .. Wyróżniliśmy prace następujących uczniów : Mileny Czamary – kl.1; Oliwii Baś – kl.2; Ewy Litewki – kl.2; Mateusza Litewki – kl.2; Jakuba Prochala – kl.2; Hanny Koblańskiej – kl.3; Nikoli Kołodziejczyk – kl.3; Zuzanny Oczkowskiej – kl.3; Amelii Wolak, kl.3; Gabrieli Ziarkowskiej – kl.3. Z końcem marca zakończyliśmy także konkurs plastyczny „Piękna wiosna”.
Wyniki konkursu plastycznego „ Piękna wiosna”:
I miejsca : Adam Ibek – OP „Żabki”; Anna Kasprzyk – OP „Sówki”; Krzysztof Żurek - OP „Sówki”; Nikola Kołodziejczyk – kl.3; Gabriela Sałęga – kl.5;
II miejsca : Mateusz Bednarczyk - OP „Sówki”; Natalia Litewka – OP „Sówki”; Oliwia Baś – kl.2; Aurelia Wojtal –kl.2;
III miejsca : Mateusz Litewka – kl.2; Zuzanna Oczkowska – kl.3; Jakub Kowalski – kl.3; Dawid Litewka – kl.5.
Aktywnie rozpoczęliśmy wiosnę w naszej świetlicy , prężnie działają kółka : pomocy koleżeńskiej, języka migowego dla młodszych i starszych, języka niemieckiego, wiedzowych dla młodszych i starszych, szachowego, orgiami, plastycznego , plastelinowego oraz miłośników klocków Lego. Uczniowie klas starszych oraz wolontariuszka z klasy gimnazjalnej chętnie i z dużym zaangażowaniem pomagają młodszym kolegom w odrabianiu prac domowych i wykonywaniu prac plastycznych. Przed nami kolejne szkolne wyzwania, ale słoneczna pogoda i rodzinna atmosfera panująca w naszej świetlicy bardzo pomoże nam wyjść im mężnie naprzeciw.
Agnieszka Wnęk
W dniu 14 marca br. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyło się spotkanie z zawodnikami i trenerami sekcji gimnastycznej, koszykarskiej oraz akademii piłkarskiej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Powyższe sekcje były reprezentowane przez:
Sekcja gimnastyczna: Karolina Chojnacka, Gabrysia Klimas, Joanna Płonka, Marysia Drobniak, Luisa Fizia, Amelia Ojirogbe, Zuzia Kruszniewska, Natalia Wahadło, Hania Małucha, Milena Fielek, Karolina Rynczak, Maja Wadowska, Oliwia Kiejzik, Karolina Wierdak, Emilia Rynduch oraz trenerki Mariola Frandofert i Małgorzata Solarz.
Sekcja koszykarska: Klaudia Niedźwiedzka.
Akademia Piłkarska: Kamil Broda, Szymon Windys.
TS Wisła Kraków: Piotr Truchlewski, Mateusz oraz Bartłomiej Ziółkowski.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Zajączkowska, wprowadzając w jego temat. Następnie Pan Grzegorz Kołacz, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Wielkiej Wsi, przywitał wszystkich gości, zachęcając do aktywnego uczestnictwa
w wydarzeniu. Krótki wykład na temat sportu, Towarzystwa Sportowego oraz sekcji gimnastycznej przedstawiła Pani Małgorzata Solarz. W trakcie prelekcji uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, dzieląc się swoimi przemyśleniami i wiedzą. Z kolei, reprezentanci sekcji opowiedzieli historie o swoim sportowym życiu, pielęgnowaniu pasji, pokonywaniu barier i osiąganiu sukcesów.
Ogromne wrażenie na wszystkich przybyłych gościach wywarł program artystyczny zaprezentowany przez zawodniczki z sekcji gimnastycznej, który został nagrodzony owacją na stojąco. Kolejnym punktem wydarzenia była wspólna lekcja „wf”, uczniów ze sportowcami. Rozpoczęła ją kilkuminutowa rozgrzewka, dzieci zostały podzielne na trzy grupy, ćwicząc pod okiem trenerów i zawodników z poszczególnych sekcji.
Przedstawiciele Klubu przeprowadzili dla uczniów konkurs wiedzy na temat Towarzystwa Sportowego Wisły Kraków oraz konkursy ruchowe m.in. podbijanie piłki nogą i rzuty do kosza. Zwycięscy wszystkich konkursów otrzymali upominki.
Ostatnim etapem spotkania była wspólna fotografia, dzieci miały również możliwość zrobienia sobie zdjęć ze sportowcami oraz uzyskania od nich autografów.
Celem spotkania było promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywanie, szerzenie i pielęgnowanie pasji. Liczymy, że wspólna zabawa, choć u części uczestników przerodzi się w zamiłowanie, które będzie im towarzyszyć przez całe życie.
Szczególne podziękowanie należą się Pani Ewie Michalik z Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, która z dużym zaangażowaniem i otwartością przyczyniła się do organizacji powyższego spotkania.
Szanowni Rodzice, w czwartek 22 marca br. w godzinach 17.00 – 19.00 odbędą się indywidualne spotkania z wychowawcami na temat ocen i zachowania. Do Państwa dyspozycji będą również inni nauczyciele.
Zebranie dla rodziców uczniów klasy 5 odbędzie się w innym terminie.
Jednocześnie informujemy, iż na spotkaniu z wychowawcą będzie można pobrać kod dostępu dla Rodzica do dziennika elektronicznego. Kod taki może pobrać tylko Rodzic. Rodzice, którzy nie będą mogli odebrać kodów w czwartek od wychowawców proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły.
Dnia 12.03.2018 r dzieci z oddziału przedszkolnego gr "Żabki"oraz z klasy" I "wraz z nauczycielami uczestniczyły w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Pizzerie Da Grasso w Olkuszu.