Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klasy I.
Szanowni Rodzice w poniedziałek, 14 X br. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu uczniowie przychodzą na galowo. Nie ma obiadów. W miarę możliwości prosimy o odbiór dzieci z oddziałów przedszkolnych i świetlicy szkolnej do godziny 15.00.
- 8.00 – msza św. w kościele parafialnym
BUDYNEK PRZY UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 4:
- po mszy św. uczniowie klas 1-3 udają się do budynku, tam ok. godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta akademia i ślubowanie klasy I,
- następnie zajęcia opiekuńcze do godziny 11.20,
- o godzinie 11.20 zostanie uruchomiona świetlica szkolna,
- o godzinie 12.00 do 13.30- zajęcia ceramiczne prowadzone przez GOKIS,
- odjazd busów: 11.30.
Oddziały przedszkolne funkcjonują od godziny 7, uczestniczą w akademii i ślubowaniu.
BUDYNEK PRZY UL. KRAKOWSKIEJ 172:
- po mszy św. uczniowie klas 4-8 udają się do budynku, tam do godziny 10.30 trwają zajęcia opiekuńcze zorganizowane dla każdej klasy,
- o godz. 10.30 rozpocznie się uroczysta akademia, o godzinie 11.20, zakończenie zajęć,
- o godzinie 11.20 zostanie uruchomiona świetlica szkolna,
- odjazd busów: 11.30.
Wizyta strażaków z OSP
W ramach realizacji zajęć z zakresu bezpieczeństwa gościliśmy w OP przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Białego Kościoła. Najpierw goście opowiedzieli o odpowiedzialnej pracy, jaką wykonują na co dzień, często ratując ludzkie zdrowie i życie. Pokazali dzieciom niezwykle bogate wyposażenie strażackiej torby i zaprezentowali właściwe sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Następnie wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone przez przybyłych strażaków do obejrzenia wozu strażackiego. Atrakcji było moc! Nasi goście nie tylko zaprezentowali cały sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozu strażackiego (różnorodne węże, hełmy, plecaki z butlami z tlenem, nożyce do cięcia samochodu gdy zajdzie taka potrzeba), ale również zademonstrowali gaszenie pożaru przy użyciu wody i piany! Przedszkolaki były zachwycone włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, czyli tzw. syreną, jak również otrzymanymi gadżetami w postaci odblasków. Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu za wizytę, gościom wręczono obrazki wykonane przez dzieci z obu grup przedszkolnych.
Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom OSP za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.
Jarosława Kulawik
We wrześniu świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Tematyka konkursu przywołała niedawne jeszcze wrażenia, przeżycia z letnich wakacyjnych miesięcy, niezapomniane obrazy wschodów i zachodów słońca znad morskich brzegów i jezior oraz ślady wspinaczek po górskich szczytach. Technika prac była dowolna, stąd ich różnorodność i barwna kolorystyka. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
Wyniki konkursu: „Wspomnienia z wakacji”
I miejsca : Justyna Krężołek – OP „Żabki”, Paweł Krzyworzeka - OP „Żabki”, Zuzanna Drzewniak – OP „Sówki”, , Krzysztof Kowalski - OP „Sówki”, Dorota Krzyworzeka - OP „Sówki”, Marta Niemiec – OP „Sówki”, Oskar Derwisz – kl.3
II miejsca : Bartłomiej Kołodziejczyk - OP „Sówki”, Jagoda Sałęga - OP „Sówki”, Lilianna Oczkowska – kl.1, Milena Pawlik - kl.1, Julia Srebnicka – kl.1, Oliwier Szumiec – kl.1, Milena Czamara – kl.3
III miejsca : Aleksandra Ibek - OP „Żabki”, Lena Wieszczecińska - OP „Żabki”, Adam Ibek - OP „Sówki”, Malwina Konatowicz – kl.5, Hanna Koblańska – kl.5, Paweł Skwierawski – kl.5
IV miejsca : Mikołaj Konatowicz – kl.4, Bartłomiej Kluczewski - kl.5; Kacper Kurek – kl.5, Martyna Litewka – kl.6,
Agnieszka Wnęk
Wójt Gminy Wielka Wieś zaprasza lekarzy dentystów/stomatologów do współpracy w zakresie realizacji postanowień art. 12 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami. Szczegóły w załącznikach.
Dnia 28 września br.w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły odwiedzili zagraniczne instytuty językowe w Krakowie.
Uczestniczyliśmy w pokazowej języka francuskiego w Instytucie Francuskim, spróbowaliśmy francuskich crepes avec du chocolat. W British Council i Goethe Institut mieliśmy okazję porozmawiać z native speakerami.
W Instytucie Hiszpańskim Cervantesa oraz Instytucie Włoskim zwiedziliśmy tamtejsze biblioteki
Jak widać na zdjęciach, mimo zajęć dydaktycznych odbytych w sobotę, młodzież przednio się bawiła.
Urszula Kubisiowska, Joanna Luks
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem – mawiał Konfucjusz.
Podczas XIII Małopolskiej Nocy Naukowców, młodzież z Koła biologiczno-chemicznego odkrywała tajemnice nauk przyrodniczych.
Na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego dowiedzieliśmy się dlaczego rośliny pachną, jak kosmetyki wpływają na skórę oraz czy znamiona na skórze są groźne i jak zabezpieczać się przed promieniowaniem UV.
Zajęcia w laboratoriach przybliżyły młodzieży zawód naukowca i być może zachęciły do wybrania kariery naukowej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIII Małopolska Noc Naukowców.
Małgorzata Biniek, Joanna Denko
Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.
W wyniku głosowania wyłoniono przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz sekcji pomocniczej:
Idzik Magdalena kl. VIII- Przewodnicząca Szkoły
Kołodziejczyk Arkadiusz kl. VIII-Zastępca Przewodniczącego Szkoły
Ciebień Zuzanna kl. VIII – Sekretarz
Synowska Julia kl. VIII- Skarbnik
Sekcja Pomocnicza Samorządu Uczniowskiego:
Gabriela Sałęga kl VII
Niemiec Julia kl. VII
Litewka Dawid kl. VII
Kluczewska Małgorzata kl. VII
Litewka Franciszek kl. V
Jaroń Igor kl. V
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów z wszystkich klas!
Biniek Małgorzata
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory Samorządu Uczniowskiego.
W miejscowości Napoleon znajduje się Muzeum Dywizjonu 303 im. ppłk.pil. Jana Zumbacha. Ekspozycja główna poświęcona jest w szczególności polskim pilotom z okresu bitwy o Anglię.
Uczniowie z klas 6-8, uczestnicząc 25 września w żywej lekcji historii, poznali bohaterów lektury Arkadego Fiedlera. Mogli podziwiać prezentacje oryginalnych pamiątek, umundurowanie, sprzęt i wyposażenie wojskowe. Wśród eksponatów wymienić należy też rekwizyty z filmu oraz budynek koszarowy, tzw. DISPERSAL – taki sam, jaki był wykorzystywany przez pilotów na lotniskach brytyjskich w czasie bitwy o Anglię. Wraz z wyposażeniem z czasów II wojny światowej stanowił on część filmowej scenografii. Bardzo cennym eksponatem Muzeum 303 jest jedna z dwóch w Polsce replik samolotu Hurricane, ponieważ właśnie na tego typu samolotach myśliwskich Polacy walczyli pod angielskim niebem w 1940 roku. Największą, pod względem gabarytów, atrakcją muzeum jest plenerowa ekspozycja lotnictwa współczesnego, na której prezentowane są samoloty: Mirage I, MiG-23MF, MiG-21SMT, TS11 Iskra i śmigłowiec Mi-2. O ich atrakcyjności decyduje również to, że można ich dotknąć , wejść do środka i chwycić za stery. Na koniec przyszedł także czas na grilla w pubie lotników.
Zapoznanie uczniów z historią naszego kraju oraz bohaterską postawą żołnierzy- lotników walczących w polskich dywizjonach w Wielkiej Brytanii ma ogromne znaczenie dla budowania świadomości patriotycznej i zrozumienia słów Winstona Churchilla: Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.
Marzena Wawrzeń
12 września kandydaci do Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej swoje programy wyborcze. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć znakomicie przygotowane hasła wyborcze , plakaty i niezwykłe prezentacje. Wystąpienia miały charakter zespołowy. Choć nikt się nie przyznawał, każdy miał tremę – w końcu po to się startuje, by zwyciężyć. Kandydaci w swoich prezentacjach przedstawiali hasła, które odróżniały poszczególne programy wyborcze.
Wśród licznych propozycji kandydatów znalazły się między innymi akcje charytatywne oraz inicjatywy integrujące społeczność szkolną takie jak np. dzień spódnicy i krawata. Kandydaci zaproponowali w swych programach wyborczych także więcej dyskotek, pomoc koleżeńską, dyżury uczniowskie i inne. Atmosfera prezentacji była wyśmienita, bardzo wesoła i niepowtarzalna. Wszyscy znakomicie się bawili nie wyłączając uczniów oraz obecnego na prezentacji grona pedagogicznego. Kandydaci wykorzystali różne sposoby zdobywania poparcia elektoratu . Piątoklasiści oraz szóstoklasiści rzetelnie i szczegółowo przedstawili swoje programy zwracając szczególną uwagę na prowadzenie ciekawych kółek zainteresowań w m.in. w świetlicy szkolnej. Siódmoklasiści świetnie czuli się w swoim doborowym gronie wzbudzając entuzjazm wśród wszystkich słuchaczy i obserwatorów ich żartobliwego występu artystycznego. Z kolei kandydaci z klasy ósmej zaprezentowali dojrzały program wyborczy zwracając szczególna uwagę na zorganizowanie w szkole licznych zawodów sportowych, mikołajek, sklepiku szkolnego, dnia koszuli w kratkę, walentynek, dnia koloru oraz skrzynki pomysłów. Wszystkie wspaniałe wystąpienia przyczyniły się do budowania wizerunku kandydata i prowadzenia skutecznej kampanii. Pozytywne przyjęcie propozycji kandydatów do samorządu przekonuje do tego, że społeczność naszej szkoły jest wspaniale zintegrowana, wszyscy się świetnie znają, rozumieją i doskonale wspólnie bawią. Nie obca jest im wzajemna pomoc, koleżeńska postawa wobec siebie, tolerancja i przyjaźń. Tak ukształtowane wartości pozwolą wyborcom z klas II – VIII dokonać świadomego i dojrzałego wyboru swoich kandydatów. Uwaga wybory do Samorządu Uczniowskiego już 24 września, zapraszamy!
LISTA KANDYDATÓW DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
KLASA V
1. Igor Jaroń
2. Michał Kaleta
3. Wiktoria Klimara
4. Nikola Kołodziejczyk
5. Malwina Konatowicz
6. Kacper Kurek
7. Franciszek Litewka
8. Patryk Noga
KLASA VI
1. Emilia Regulska
2. Jowita Sroka
KLASA VII
1. Oliwia Kawalec
2. Małgorzata Kluczewska
3. Maciej Koblański
4. Anna Litewka
5. Dawid Litewka
6. Jacek Markowski
7. Julia Niemiec
8. Julia Pawlik
9. Gabriela Sałęga
10. Wiktoria Wojdała
11. Kinga Wolak
12. Piotr Wyżga
13. Nadia Ziarko
KLASA VIII
1. Zuzanna Ciebień
2. Magdalena Idzik
3. Arkadiusz Kołodziejczyk
4. Julia Synowska
Agnieszka Wnęk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prezentacje kandydatów do samorzadu szkolnego.
Szanowni Rodzice, poniżej publikujemy informacje dotyczące dowozu uczniów od 3 września br. do Szkoły w Białym Kościele.
Docelowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców uwzględniono kurs przez Murownię i Iwiny. Chcemy jednocześnie zaznaczyć, że proponowane trasy i godziny mogą się okazać tymczasowe. Dopiero po przejechaniu trasy w pierwszych dniach września, w szczególności po uwzględnieniu pojawiających się na trasie problemów związanych z korkami będziemy w stanie określić czy dana trasa będzie mogła obowiązywać na stałe.
.
Zadanie 1 – Prądnik Korzkiewski/ szkoła Wielka Wieś/ szkoła Biały Kościół
Rozpoczęcie zajęć w szkołach o godz. 8.00
Przystanki:
- 7.00 – Prądnik Korzkiewski przy skrzyżowaniu ul. Smolikowskiego i ul. Ojcowska,
- 7.02 – ul. Ojcowska – wsiadają dzieci przy trasie głównej
- 7.05 – skrzyżowanie ul. Lipowa i ul. Pod Moroniem
- 7.08 – skrzyżowanie ulicy Ojcowskiej i ul. Nad Hamernią
- 7.11 - ul. Wesoła, przystanek przy dawnym Urzędzie Gminy
- 7.15 – Wielka Wieś przystanek MPK w stronę Olkusza przy szkole przy trasie głównej
- 7.19 – ul. Krakowska – przy szkole w Białym Kościele
- 7.30 – skrzyżowanie ul. Słoneczna i trasa główna
- 7.32 – skrzyżowanie ulic Centralna, Słoneczna i Stroma
- 7.34 – skrzyżowanie ulic Centralna i Polna
- 7.36 - skrzyżowanie ulic Centralna i Bliźniaków dalej trasa przez ul. Bliźniaków
- 7.38 – skrzyżowanie Bliźniaków z trasą główną, przejazd trasą główną w stronę szkoły Wielka Wieś
- 7.45 Wielka Wieś przystanek MPK w stronę Olkusza przy szkole przy trasie głównej
Odwóz spod szkoły Wielka Wieś o godz. 15.20
- 15.20 szkoła Wielka Wieś (nie wsiadają dzieci dowożone do Prądnika Korzkiewskiego)
- 15.24 skrzyżowanie ul. Słoneczna i trasa główna
- 15.25 – skrzyżowanie ulic Centralna, Słoneczna i Stroma
- 15.27 – skrzyżowanie ulic Centralna i Polna
- 15.29 – skrzyżowanie ulic Centralna i Bliźniaków, skręt w ul. Bliźniaków
- 15.30 – skrzyżowanie ul. Bliźniaków i trasy głównej
- 15.32 – dojazd przez trasę główną do parkingu przy szkole Biały Kościół
- 15.34– Wielka Wieś przystanek MPK w stronę Krakowa przy trasie głównej(wsiadają dzieci z SP w Wielkiej Wsi do Prądnika Korzkiewskiego)
- 15.37 - ul. Wesoła, przystanek przy dawnym Urzędzie Gminy
- 15.40 – skrzyżowanie ulic nad Hamernią i Ojcowska (Prądnik Korzkiewski)
-15.44 – skrzyżowanie ul. Lipowa i ul. Pod Moroniem (Prądnik Korzkiewski)
- 15.46 – ul. Ojcowska – wysiadają dzieci przy trasie głównej
- 15.48 – Prądnik Korzkiewski przy skrzyżowaniu ul. Smolikowskiego i ul. Ojcowska.
Zadanie 2 – Czajowice do SP do Bębła/Wierzchowie do SP w Białym Kościele/ Iwiny
- 7.15 – przystanek na końcu wsi w Czajowicach przy ul. Łokietka – przy parkingu do Parku Ojcowskiego,
- 7.17 – przystanek koło tablicy informacyjnej we wsi Czajowice,
- 7.19 przystanek koło sklepu spożywczego,
- 7.25 – Szkoła Bębło
- 7.30 - przejazd przez trasę główną do Murowni – dzieci wsiadają w Murowni z przystanku MPK w stronę Krakowa
- 7.33 – przystanek MPK w Białym Kościele
- 7.35 – Wierzchowie Rynek
- 7.37 - skrzyżowanie ulic Słonecznej i Wierzchowskiej (obok skrętu na Zelków)
- 7.40 - szkoła Biały Kościół
- 7.44. Iwiny – przystanek na skrzyżowaniu ul. Krzemieniec i Iwiny obok placu zabaw
- 7.50 – szkoła Biały Kościół
Odwóz godz.15.21
- 15.21 – szkoła Biały Kościół
- 15.23. Iwiny – przystanek na skrzyżowaniu ul. Krzemieniec i Iwiny obok placu zabaw
- 15.25 - szkoła Biały Kościół
- 15.28 - skrzyżowanie ulic Słonecznej i Wierzchowskiej (obok skrętu na Zelków)
- 15.32 – Wierzchowie Rynek - przejazd ul. Południową w Bęble na Wierzchowie
- 15.35 – przystanek MPK w Białym Kościele w stronę Olkusza
- 15.38 – przystanek MPK w Murowni w stronę Olkusza
- 15.40 - Szkoła Bębło
- 15.40 - przystanek koło sklepu spożywczego
- 15.42 – przystanek koło tablicy informacyjnej we wsi Czajowice
- 15.44 – przystanek na końcu wsi w Czajowicach przy ul. Łokietka – przy parkingu do Parku Ojcowskiego.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
W czwartek, 12 IX br. odbędą się spotkania wychowawców klas z Rodzicami.
Budynek przy ul. Królowej Jadwigi 4:
- 16.30 – spotkanie z Dyrektorem Szkoły
- 17.00 – spotkania w klasach.
Budynek przy ul. Krakowskiej 172:
- 17.30 – spotkanie z Dyrektorem Szkoły
- 18.00 – spotkania w klasach z wychowawcami.
O godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie wybranych „Trójek klasowych” z Dyrektorem Szkoły w budynku przy ul. Krakowskiej 172.
W środę 4 września 2019, z inicjatywy p. Karola Tucharza – zastępcy Wójta Gminy Wielka Wieś, uczniowie klasy VII pod opieką p. A. Zajączkowskiej i p. R. Windys brali udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zajęcia odbywały się w ramach Dnia Popularyzacji Matematyki. Uczniowie twórczo i aktywnie pracowali odkrywając m.in. tajemnice kalkulatora i poznając arytmetykę modularną. Brzmi groźnie, ale nasi siódmoklasiści z radością poznawali nowe oblicze matematyki. Pełni emocji i wrażeń wrócili do szkoły.
Renata Windys
Szanowni Rodzice, poniżej publikujemy informacje dotyczące dowozu uczniów 2 września br. Informujemy, że wyjątkowo w tym dniu ze względów organizacyjnych autobus nie będzie zabierał dzieci z Murowni i Iwin do Szkoły w Białym Kościele.
Docelowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców uwzględniono kurs przez Murownię i Iwiny. Chcemy jednocześnie zaznaczyć, że proponowane trasy i godziny mogą się okazać tymczasowe. Dopiero po przejechaniu trasy w pierwszych dniach września, w szczególności po uwzględnieniu pojawiających się na trasie problemów związanych z korkami będziemy w stanie określić czy dana trasa będzie mogła obowiązywać na stałe.
Pan Krzysztof Kowalski – GIMBUS
7.00 przejazd z Szyc do ZSP Modlnica
7.45 Bliźniaków skrzyżowanie z trasą główną, potem przystanek skrzyżowanie Bliźniaków i Centralnej – wsiadają dzieci, potem wsiadają dzieci przy skrzyżowaniu Centralna Słoneczna Stroma, potem wsiadają dzieci przy końcu ul. Słonecznej – skrzyżowanie z trasą główną – przejazd pod kościół w Białym Kościele
8.35 wyjazd z ostatniego przystanku z Czajowic przy Parku Ojcowskim, potem przystanek przy tabl. Informacyjnej, potem przystanek przy sklepie – przejazd do kościoła w Bęble
9.00 odbiór dzieci z pl. Św. Mikołaja spod kościoła w Biały Kościele – przewóz dzieci do szkoły w Wielkiej Wsi
10.00 wyjazd z ZSP Modlnica
11.00 przewóz dzieci ze szkoły w Białym Kościele na Wierzchowie – 1 przystanek na skrzyżowaniu Wierzchowska, Słoneczna, 2 przystanek – rynek Wierzchowie
Pan Janusz Kawa – nowy bus
7.00 wyjazd ze skrzyżowania w Prądniku Korzkiewskim przystanek skrzyżowanie ulic Ojcowska – Smolikowskiego – przejazd przez Ojcowską, skręt lipowa - pod Moroniem (tu jest przystanek), powrót na trasę ul. Ojcowska, kolejny przystanek przy skrzyżowaniu ojcowska/nad hamernią, kolejny przystanek ul. Wesoła przy starym urzędzie, przystanek MPK w Wielkiej Wsi w stronę BK (jeśli będą dzieci) przejazd do kościoła w BK
7.45 Wierzchowie Rynek
7.48 Wierzchowie Skrzyżowanie Słoneczna Wierzchowska – przewóz na pl. św. Mikołaja
7.55 - Biały Kościół parking pod kościołem
powrót
10.30 – wyjazd spod szkoły w Wielkiej Wsi dzieci przewożonych na ul. Słoneczną/Bliźniaków – przejazd przez ul. Bliźniaków(tam przystanek za skrętem) potem skrzyżowanie Bliźniaków/ Centralnej/ Potem Centralnej/Słonecznej/Stromej, potem przystanek przy skrzyżowaniu Słonecznej i trasy głównej
10.50 - przejazd do Białego Kościoła pod szkołę po dzieci jadące do Prądnika
11.00 – przejazd na przystanek MPK w Wielkiej Wsi w stronę Krakowa po dzieci jadące z Wielkiej Wsi do Prądnika dopiero tu wsiadają te dzieci
10.50 – przystanek MPK w Wielkiej Wsi koło ul. Bliźniaków – jeśli ktoś wysiada - potem pod starym Urzędem Gminy i dalszy przejazd przez wyznaczone przystanki wyżej do Prądnika Korzkiewskiego
11.35 – odbiór dzieci ze szkoły w Bęble i przewóz do Czajowic wg wyznaczonych przystanków – UWAGA: są 3 przystanki w Czajowicach przystanek przy sklepie, potem przystanek przy tabl. Informacyjnej, potem przy Parku Ojcowskim na końcu wsi
W poniedziałek 2 września br. odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020:
- o godzinie 8.00 msza św. w kościele parafialnym,
- o godzinie 8.45 uroczystości na placu przy ul. Królowej Jadwigi 4,
- następnie przejście uczniów klas 4-8 z wychowawcami do budynku przy ul. Krakowskiej 172,
- oddziały przedszkolne i klasy I-III pozostają z wychowawcami w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 4.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele zaprasza Rodziców na spotkanie w sprawie organizacji roku
szkolnego, które odbędzie się w środę 28 sierpnia br. o godzinie 18.00 w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 4.
Od godziny 18.30 rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych będą podpisywać umowy cateringowe.
Szanowni Rodzice, poniżej znajdziecie listę "niezbędników" dla uczniów klas I- III, czyli tzw. wyprawkę szkolną.
W obliczu zakończenia tego roku szkolnego nadszedł czas podsumowania pracy w świetlicy. Cały rok szkolny odznaczył się wielkim zaangażowaniem uczniów w wykonywaniu planowanych i kreatywnych działań, powstawaniu inicjatyw, twórczych pomysłów. Codzienne spotkania nauczycieli świetlicy i ich uczniów odbywały się w bardzo miłej, przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze. W świetlicy działały następujące kółka zainteresowań : kółko języka niemieckiego, migowego, szachowe, plastyczne, plastelinowe, zagadek, kalamburowe, miłośników klocków Lego i inne. W marcu rozstrzygnięto w świetlicy konkurs plastyczny „Piękna wiosna”.
Wyniki konkursu plastycznego „Piękna wiosna”
oddział przedszkolny „Żabki” – L.Galon, M.Janawa, J.Krężołek, P.Krzyworzeka,
oddział przedszkolny „Sówki” – W.Adamczyk, Z.Calik, A.Cąber, Sz.Duda,.Drzewniak, M.Cieślik, N.Galon, Sz.Jastrzębski, T.Knapik, D.Krzyworzeka, M.Pawlik, J.Srebnicka, E.Synowska,
klasa I – M.Bednarczyk, R.Ciebień, A.Kasprzyk, N.Litewka, B.Stopa, K.Żurek,
klasa II – M.Czamara,
klasa III – M.Litewka,
klasa IV – K.Bosak, N.Kołodziejczyk
klasa VI – D.Litewka
Panie ze świetlicy szkolnej już dziś zapraszają do udziału w zajęciach świetlicowych w nowym roku szkolnym 2019/2020. Miłych i bezpiecznych wakacji !
Agnieszka Wnęk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka OP "Żabki", "Sówki"- Ranczo Artemidy.
Dzisiaj (19.06.2019) na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami udali się do Nowej Góry do gospodarstwa agroturystycznego RANCZO ARTEMIDY. W programie pobytu było zwiedzanie stajni, oglądanie i karmienie rozmaitych zwierząt domowych, jazda konna w siodle, malowanie angielskiej stajni, wykonywanie collage-u z materiałów przyrodniczych, degustacja herbat , dojenie krowy, sadzenie kwiatów i wiele innych atrakcji. Dzieci oraz mogły pojeździć na koniu i zrobić na nim rundkę dookoła placu. Dla większości uczestników wycieczki była to pierwsza przejażdżka konna w życiu, więc tym bardziej cieszyły się z pomysłu wyjazdu na ranczo.Dzieci miały jeszcze dodatkową atrakcję w postaci przejażdzki mini bryczką zaprzągnieta w kucyka. Również nie zabrakło poczęstunku w postaci bułeczki słodkiej, kiełbaski z grila i wody czy napoju.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej sympatycznej wycieczki.
Paulina Pyziak
Dziś, tj.18 czerwca 2019 odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klasy IV. Wszyscy zdający wzorowo pokonali trasę egzaminacyjną przygotowaną jak co roku przez p. Lesława Przewoźniaka, wykazując się zarówno opanowaniem techniki jazdy, jak i prawidłowym stosowaniem w praktyce zasad ruchu drogowego.
Wszystkim młodym rowerzystom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!
Mirosława Szeptycka