Nowa galeria Konkurs plastyczny na świetlicy"Kolorowa wiosna" została dodana do albumu fotograficznego
W naszej świetlicy radośnie przywitaliśmy już wiosnę. Świadczy o tym urzekająco wesoły nastrój plastycznych, konkursowych prac wykonanych pod hasłem „Kolorowa wiosna” . Są one pełne słonecznych barw i kwiatów, nadziei na lepszy, pozbawiony pandemii czas.
Wyniki konkursu plastycznego „Kolorowa wiosna” :
I miejsca : Lena Galon - OP „Sówki”, Maksymilian Janawa – OP „Sówki”, Emilia Kołodziejczyk - OP „Sówki”, Justyna Krężołek - OP „Sówki”, Zofia Calik – kl.1, Zuzanna Drzewniak – kl.1, Bartłomiej Kołodziejczyk – kl.1, Michalina Krukar – kl.1; Dorota Krzyworzeka – kl.1; Weronika Adamczyk – kl.2, Anna Cąber – kl.2, Maria Cieślik – kl.2, Anna Kasprzyk – kl.3, Emilia Niemiec – kl.3;
II miejsca : Aleksandra Ibek – OP „Żabki, Kacper Klimara - OP „Sówki, Jakub Korepta - OP „Sówki , Karolina Sukta - OP „Sówki”, Ksawery Szumiec - OP „Sówki”, Laura Jaroń – kl.1, Krzysztof Kowalski – kl.1, Marta Niemiec – kl.1, Michał Szumny – kl.1, Milena Pawlik – kl.2;
III miejsca : Adam Ibek – kl.1; Marianna Kiecoń – kl.2, Anna Kołodziejczyk – kl.2
Agnieszka Wnęk
We wtorek 27.04.2021 odbyło się spotkanie online na platformie Microsoft Teams z okazji Światowego Dnia Ziemi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4 – 8. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawą prezentację przygotowana przez ucznia klasy 7 Maksymiliana Waliłko. Prezentacja zawierała informacje dotyczące genezy święta, hasła Światowego Dnia Ziemi, roli wody dla człowieka i organizmów żywych. Treść prezentacji dotyczyła również sposobów oszczędzania wody, negatywnego wpływu plastików na organizmy żywe, znaczenia picia wody z kranu. Podczas spotkania można było zobaczyć plakaty przygotowane przez uczniów, dotyczące oszczędzania i znaczenia wody.
Plakaty przygotowali następujący uczniowie:
Zuzanna Bugaj z klasy 5
Aurelia Wojtał z klasy 5
Filip Olaf z klasy 6
Jakub Kowalski z klasy 6
Ziarko Nadia z klasy 8
Pod koniec spotkania uczniowie wzięli udział w Quizie przygotowanym przez uczennicę klasy ósmej Julię Niemiec. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania, uczniom, którzy przygotowali plakaty i wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu.
Barbara Mycek i Joanna Luks
W 2021 r. obchodzimy setne urodziny Stanisława Lema. W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi od maja do grudnia br. realizować będzie projekt „CYBERspotkania – książka to przyszłość!” Dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych zorganizowane zostaną spotkania autorskie z pisarzami, spotkanie podróżnicze, warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci z pisarzem i ilustratorem, wykład biblioterapeutyczny dla dorosłych przeprowadzony przez wykładowcę akademickiego zajmującego się biblioterapią oraz terapeutyczną funkcją książki, spotkania wykładowe dotyczące twórczości Lema Wszystkie zaplanowane spotkania odbywać się będą w formule on-line. Zachęcamy rodziców i uczniów do uczestnictwa w tych wydarzeniach.
Najbliższe spotkania odbędą się o godzinie 11:
6 maja (czwartek)
12 maja (środa)
21 maja (piątek)
Więcej szczegółów wkrótce.
Joanna Denko
Radna Gminy Wielka Wieś oraz Sołtys Białego Kościoła wraz z Radą Sołecką, zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.
„ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA DZIADZIUSIA W DUECIE Z FOTKĄ WNUCZUSIA”
Zamysłem naszego konkursu jest zestawienie ujęć z przeszłości z aktualnym stanem rzeczy.
Wspólnie spróbujemy odtworzyć wygląd naszej miejscowości sprzed lat.
Wiemy, że tu i tam były stawy, a w nich rechoczące żaby. Stare budynki zastąpiono współczesnymi pięknymi domami...
Zmiany na przestrzeni ostatniego wieku naprawdę są zaskakujące. Podzielmy się fotografiami...
Zapoznaj się z regulaminem konkursu oraz wypełnij kartę zgłoszenia.
Znajdź starą fotografię – zeskanuj.
Zrób aktualne zdęcie miejsca ze starej fotografii.
Fotografie wyślij na email: bialykosciol@interia.pl. - do 20 maja 2021r.
Nie chcemy korzystać z oryginałów fotografii w obawie przed zaginięciem tak cennych pamiątek. Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania ze skanera - pomożemy!
Wystarczy telefon: Ela: 530 533 534, Grzegorz: 888 749 494.
W czwartek, 22 kwietnia 2021r., uczniowie klas II – VIII pod opieką pań R. Windys, R. Szlachty, J. Denko pisali Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2021”. W tym roku mieliśmy aż 47 uczestników.
Konkurs zorganizowany był w szkole, w trzech salach lekcyjnych i przebiegł zgodnie z regulaminem i z zachowaniem zasad sanitarnych. Dzieci bardzo ucieszyły się z możliwości wspólnego spotkania. Była też możliwość zdalnego uczestnictwa w konkursie.
Uczniowie pisali konkurs w czterech kategoriach, w zależności od wieku. Najmłodsi, czyli drugoklasiści pisali test z kategorii Żaczek, uczniowie klas III-IV – z kategorii Maluch, uczestnicy z klasy V i VI mieli już trudniejszą wersję – Beniamina, zaś najstarsi, czyli uczniowie klas VII, VIII wykonywali zadania z kategorii Kadet.
Wszyscy bardzo się starali, a zadania nie były łatwe. Sprawdzały przede wszystkim spostrzegawczość i logiczne myślenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy oczywiście wysokich wyników. Najważniejszy jest jednak udział w konkursie, rozwijanie swoich pasji, sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych i dobra zabawa. Gratulujemy!
Renata Windys
Dziś uczniowie klasy IV i V ponownie spotkali się z panem Łukaszem Dzieranem, na zajęcia "Zaprojektuj szkołę marzeń" w ramach cyklu bezpłatnych webinarów z zakresu technologii informacyjno- komunikacyjnej, organizowanych przez Centralny Dom Technologii.
Uczestnicy i uczestniczki zajęć z klasy piątej doskonalili swoje projekty wymarzonej szkoły, natomiast czwartoklasiści po raz pierwszy wcielili się w rolę projektantów.
Zajęcia warsztatowe przeprowadziły uczestników od etapu badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania.
Centralny Dom Technologii to nowy inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych, a także miejsce, w którym biznes spotyka się z nowymi technologiami.
Tekst: Mirosława Szeptycka
W tekście wykorzystano informacje podane przez CDT w ramach prezentacji projektu.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki od poniedziałku 26.04.2021 zmienia się organizacja pracy szkoły dla klas 1-3.
Przechodzimy na system hybrydowy.
Od 26.04.2021 do 28.04.2021 do szkoły uczęszczać będą na naukę stacjonarną wszyscy uczniowie klasy 1.
Od 29.04.do 4.05.2021 do szkoły uczęszczać będą na naukę stacjonarną uczniowie klasy 2.
Od 5.05. do 7.05.2021 do szkoły zapraszamy uczniów klasy 3.
Wszystkie klasy będą pracować w szkole według harmonogramu tygodniowego obowiązującego od 1.09.2020 roku.
Pozostałe klasy będą miały naukę zdalną zorganizowaną tak jak dotychczas.
Stołówka szkolna i świetlica dla uczniów uczących się stacjonarnie funkcjonuje bez zmian.
Czynna jest biblioteka szkolna.
BUSY:
bus do Prądnika kursuje jak dotychczas,
bus na Wierzchowie - zawieszony.
Dalsze informacje na temat sposobu organizacji nauki będą Państwu przekazywane na bieżąco po kolejnych komunikatach Ministerstwa Zdrowia.
Pozdrawiamy życząc dużo zdrowia
Anna Zajączkowska
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Podaj w punktach (od 5 do10 pozycji) proponowane działania, które spowodują zmniejszenie zużycia wody w twoim otoczeniu.
Zacznij oszczędzać wodę od dnia dzisiejszego i zachęć do tego swoją rodzinę, kolegów i znajomych oraz podaj co zrobiliście i ile orientacyjnie zaoszczędziliście wody przez jeden dzień.
Zachęcamy do udziału w konkursie: "A ty za co kochasz swoją mamę?". Szczegóły na plakatach.
Szanowni Państwo, w dniach 19.02.2021 - 23.02.2021 r. sekretariat będzie nieczynny. W razie potrzeby, prosimy o kontakt drogą mailową lub przez librusa.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi zaprasza uczniów klas 4 - 8 do uczestnictwa w wakacyjnych wyjazdach. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu 419 19 21 lub gokis@wielka-wieś.pl
Szczegóły na plakatach.
Szanowni Rodzice, dzisiaj o godzinie 13.00 zostanie wywieszona w Szkole lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszych oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele.
Rodzice kandydatów zakwalifikowanych mają obowiązek dostarczyć do Szkoły podpisane oświadczenie woli w terminie od 8 kwietnia 2021 r. do 14 kwietnia 2021 r.
Brak potwierdzenia woli jest jednoznaczny z nieprzyjęciem kandydata do oddziału przedszkolnego.
Formularze oświadczenia do pobrania znajdują się poniżej.
Potwierdzenia woli można składać w godzinach 7.00- 15.00 do urny przygotowanej przy wejściu do Szkoły.
Szanowni Rodzice, dzisiaj o godzinie 13.00 zostanie wywieszona w Szkole lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2020/2021 do naszej Szkoły.
Nie składacie już Państwo oświadczeń woli.
Wasze dzieci są już przyjęte!
Nowa galeria Konkurs rodzinny "Kartka Wielkanocna" została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 25 marca 2021 r. przeprowadzono dla uczniów klasy piątej i szóstej realizację on-line programu profilaktyki uniwersalnej Debata. W trakcie spotkania obalono wiele stereotypów i mitów alkoholowych, jednocześnie przekazując prawdziwe informacje na temat picia alkoholu i innych zachowań destrukcyjnych. Pokazano straty związane z piciem, równocześnie mocno akcentując obecność niewidocznych strat używania alkoholu w życiu człowieka, w kontekście dojrzewania do ról społecznych, miłości, komunikacji, a także zdolności społecznych.
Uczestnicy Debaty mieli wiele ciekawych pomysłów oraz przemyśleń związanych z tematyką zajęć. Chętnie rozmawiali o swoich obserwacjach spożywania alkoholu przez innych i wynikającymi z tego stratami, jakie ponoszą osoby pijące. Z uwagą słuchali „świadka trzeźwości” – osobę dorosłą, która dobrowolnie nie pije alkoholu, jest abstynentem i dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z taką postawą. Po programie 100% uczestników warsztatu - zarówno klasy 5 jak i 6 - przyznało, że korzystanie z alkoholu może nieść więcej strat niż korzyści (rozumianych jako krótkotrwałe przyjemności). Program prowadził Pan Grzegorz Tokarczyk, certyfikowany trener.
Agnieszka Miśkiewicz
Na konkurs wielkanocny w OP "Sówki" zgłoszono 12 prac!!! Przedszkolaki wraz z rodzicami wykorzystując swoją twórczą inwencję - wykonali prześliczne palmy. Celem konkursu było m.in.: popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci. Zgłoszone na konkurs palmy miały szczególną wartość, gdyż każda z nich była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna, więc niezwykle trudno było je ocenić. Każda palma zasłużyła na uznanie i podziw! Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu I miejsca Maksowi Janawa, II miejsca – Aleksandrze Kasprzyk, III miejsca – Lenie Wieszczecińskiej. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Składam serdeczne podziękowania dzieciom oraz Rodzicom za ogromne zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniu prac na konkurs. Wszystkim gratuluję!!!
Jarosława Kulawik
Dziś rozpoczął się w naszej szkole cykl bezpłatnych webinarów z zakresu technologii informacyjno- komunikacyjnej, organizowanych przez Centralny Dom Technologii.
Pan Łukasz Dzieran, prowadzący zajęcia "Zaprojektuj szkołę marzeń" zaprezentował uczniom klasy 5 w podstawy modelowania 3D w programach takich jak Tinkercad lub Playground oraz wykorzystania tej technologii. Uczestnicy i uczestniczki zajęć wcielili się na nich w rolę projektantów szkoły przyszłości, która jest otwarta i przyjazna dla wszystkich. Zajęcia przeprowadzają od etapu badania potrzeb przez projektowanie techniczne aż po produkcję prototypu rozwiązania.
Centralny Dom Technologii to nowy inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych, a także miejsce, w którym biznes spotyka się z nowymi technologiami.
Mirosława Szeptycka
W tekście wykorzystano informacje podane przez CDT w ramach prezentacji projektu.
Nowa galeria Powitanie wiosny -OP Żabki została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria OP St. Patrick's Day została dodana do albumu fotograficznego
Corocznie na zajęciach języka angielskiego obchodzimy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Urodził się z końcem IV wieku. Pojęcie Trójcy Świętej wyjaśniał na przykładzie trójlistnej koniczyny. Dlatego też roślina ta i kolor zielony tak ściśle łączą się z tym świętem.
Drugą postacią, która wiąże się z tym dniem to Leprechaun. Jest to rodzaj skrzata z mitologii irlandzkiej, który zamieszkuje Irlandię. Ponoć chowa garnce złotych monet na końcu tęczy 😊 i nie rozstaje się ze swym kapeluszem.
Na zajęciach dzieci wykonały kapelusze, koniczynki i zapoznały się z muzyką i tańcami irlandzkimi.
Anna Krzyżan
Z radością informujemy, że Aleksandra Janik z klasy 8 uzyskała tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Biologicznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Barbara Mycek