• CIEKAWA LEKCJA HISTORII

    CIEKAWA LEKCJA HISTORII
    03.04.2023

    Jak zainteresować dzieci historią? Suche fakty i tabelki pełne dat niestety nie wystarczą. Dlatego w naszej szkole 30 marca br. odbył się pokaz historyczny Wrzesień 39- czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa a zniknęła II Rzeczpospolita realizowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto. W czasie spotkania omówiono  sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zaprezentowano także polski mundur wojskowy wzór 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, łączność i zaopatrzenie oraz musztrę i sprzęt bojowy. Dzieci miały możliwość założyć mundur,  wcielić się w rolę sanitariuszki albo łączniczki. Wojna to temat trudny, często nie poruszany  w rozmowach z dziećmi. Dzieciństwo chcemy kojarzyć ze szczęściem, beztroską i radością. Temat wojny jest jednak nierozerwalnie związany z historią naszego kraju i przez to również z losami naszych rodzin. Trzeba też pamiętać, że wojny na świecie nadal wybuchają i cierpią w nich dzieci.

                                                                 Marzena Wawrzeń

  • WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO ORAZ KINA KIJÓW, CZYLI  NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

    03.04.2023

    Uczniowie klas V i VIII 2 marca 2023r. mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych  poza murami szkoły. Na warsztatach Jak namalować radość? w MNK piątoklasiści  poznali takie terminy jak : emocje, uczucia, zmysły, nastrój, wyobraźnia, kolory ciepłe i zimne, światło, artysta i artystka, natura, inspiracja. Podziwiali także sztukę  XX i XXI wieku. W tym samym czasie starsi uczniowie przenieśli się w dwudziestolecie międzywojenne do Świata widzianego oczami modernistów. Następnie w Kinie Kijów odbyła się Lekcja w kinie, czyli widowisko multimedialne pt. Teatr mój widzę ogromny połączone z seansem filmowym. Wyjazd był solidnym wzbogaceniem metod dydaktycznych łączących multimedia z najlepszą strategią nauczania, czyli nauką przez zabawę.

                                                             Marzena Wawrzeń, Renata Windys

  • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

    03.04.2023

    We wtorek 28 marca 2023 roku w godzinach popołudniowych uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się do kopalni soli w Bochni aby spędzić tam noc.

    Celem wycieczki było poznanie kopalni, spędzenie czasu w niecodziennym otoczeniu, skorzystanie ze zdrowego mikroklimatu, a także integracja grupy klasowej.

    Wspaniałą przygodę rozpoczęliśmy od zjechania do kopalni szybem górniczym Cambi oraz od zajęcia łóżek w segmencie sypialnym i zjedzenia smacznego posiłku w punkcie gastronomicznym „ Ważynek”.  Na głębokości 250 metrów, w zabytkowych podziemnych komorach, panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat i tajemnicza atmosfera. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie kopalni wraz z panią przewodnik oraz film dotyczący rozwoju i funkcjonowania Bochni  na przestrzeni wieków. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych. W pamięci na pewno pozostaną prezentacje pokazujące dawny system wentylacji, pracę wypalaczy metanu, pożary oraz zalanie wodą podziemnych chodników.  Odwiedziliśmy także Stajnię Mysiur, w której do lat 60 XX w. przebywały, wykorzystywane do pracy w kopalni,  konie. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową. Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym spędzeniem czasu na boisku sportowym. O godzinie 24.00 zapanowała cisza nocna, która trwała do  6:30 rano. Po pysznym śniadaniu wyjechaliśmy na powierzchnię, gdzie  powitało nas ciepłe słońce i niesamowity błękit nieba. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Motyli Arthropoda. Znajduje się w nim stała ekspozycja motyli świata licząca ponad 6 tysięcy okazów. Zbiór jest uwieńczeniem pasji kolekcjonerskiej  Jacka Kobieli. Arthropoda oznacza stawonogi, dlatego też oprócz motyli, w muzeum można zobaczyć straszyki, cykady, modliszki i chrząszcze. Prezentowane są gatunki, których wygląd i biologia ilustrują różne zjawiska przyrodnicze, w których ćma nie musi być szara, motyl może być liściem, sową, czy tygrysem.

    Po żywej lekcji przyrody udaliśmy się na spacer w kierunku bocheńskiego  rynku. Pośrodku rynkowego placu stoi pomnik zasłużonego dla miasta króla Kazimierza Wielkiego. Postawiono go tu w roku 1871. Ostatnim punktem była pizzeria, w której nie tylko zaspokoiliśmy południowy głód, ale także uczciliśmy urodziny uczennicy Emilki. W doskonałych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną, planując już kolejny wspólny  wyjazd.

                                                      Renata Windys, Renata Szlachta, Marzena Wawrzeń

  • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY „KOLOROWA WIOSNA”

    WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W ŚWIETLICY „KOLOROWA WIOSNA”
    03.04.2023

    W naszej świetlicy radośnie przywitaliśmy już wiosnę. Świadczy o tym urzekająco wesoły wystrój świetlicowej sali, pełen słonecznych barw, kwiatów, kolorowych witraży na oknach . Na ściennych gazetkach widnieją wiosenno – plastyczne,  konkursowe prace dzieci . W marcu wychowawczynie świetlicy pani Paulina Kozieł, Renata Szlachta oraz Agnieszka Wnęk zorganizowały konkurs plastyczny.  Dotyczył  on nadejścia upragnionej wiosny.  Uczniowie różnymi technikami wykonali  piękne prace plastyczne pod hasłem „Kolorowa wiosna”  i w nagrodę otrzymali atrakcyjne upominki. Ciepła i słoneczna atmosfera sprzyja pełnej aktywności pracy i zabawie w naszej świetlicy.

    Wyniki konkursu plastycznego „Kolorowa wiosna” :

    I miejsce : Karolina Sukta- kl.2

    II miejsca : Gabriela Calik – OP „Żabki”, Błażej Bednarczyk - OP „Sówki,  Tomasz Grzybowski - OP „Sówki,  Emilia Mikurda - OP „Sówki”, Lena Wieszczecińska – kl.1

    III miejsca : Mikołaj Kiecoń - OP „Żabki”, Jakub Zaporowski - OP „Żabki,  Bartosz Klimek - OP „Sówki”

    Wyróżnienia:  Amelia Calik - OP „Sówki”, Emilia Chochół - OP „Sówki”,  Eryk Depta - OP „Sówki”, Wiktoria Wojdała - OP „Sówki”, Wiktoria Skrzyniowska -  OP „Sówki , Maria Koblańska – kl.2,

     

    Agnieszka  Wnęk

    Paulina Kozieł

    Renata Szlachta

  • KARTKI WIELKANOCNE DLA SENIORÓW GMINY WIELKA WIEŚ

    KARTKI WIELKANOCNE DLA SENIORÓW GMINY WIELKA WIEŚ
    03.04.2023

    W marcu uczniowie klas IV - VII  pod kierunkiem Pań - Renaty Windys, Mirosławy Szeptyckiej oraz uczniowie świetlicy pod kierunkiem nauczycielek świetlicy  - Agnieszki Wnęk , Pauliny Kozieł oraz Renaty Szlachty wykonali różnobarwne kartki wielkanocne dla Seniorów z Gminy Wielka Wieś.
    Dzieci  z dużym zaangażowaniem stworzyły ciekawe kompozycje ozdobne stosując różne techniki - rysowanie, malowanie, wycinanie. Ponad sto kartek wielkanocnych uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele przekazali Seniorom , aby sprawić im przyjemność i zapewnić, że o nich zawsze się pamięta.
     

    Agnieszka Wnęk
    Paulina Kozieł
    Renata Szlachta

  • Przedszkolaki na poczcie

    Nowa galeria Przedszkolaki na poczcie została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 24 marca „Żabki” i „Sówki” odwiedziły Urząd Pocztowy w Wielkiej Wsi. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca listonosza, jak wygląda symbol Poczty Polskiej oraz jak należy prawidłowo wysłać  przesyłkę, aby dotarła do adresata. Największe emocje wzbudziło wśród dzieci wysyłanie do rodziny ozdobionych własnoręcznie pocztówek, które po naklejeniu znaczka i przybiciu pocztowego stempla… wyruszyły w drogę. Ciekawe czy dotarły pod właściwy adres?

    Pragniemy serdecznie podziękować Pracownikom Poczty Polskiej w Wielkiej Wsi za przybliżenie dzieciom zasad funkcjonowania poczty oraz zapoznanie  z pracą listonosza.

     

                                                                                                                                  Jarosława Kulawik

  • WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 4

    24 marca w klasie IV odbyły się warsztaty Wielkanocne, które poprowadził rodzic pani Barbara Filip. Serdecznie dziękujemy mamie Kai za zorganizowanie zajęć.

  • PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

    21 marca w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele, grono rodziców odebrało podziękowania za wzorową współprace na linii: Dyrektor-Rodzic-Nauczyciel-Uczeń. Uczniowie wspierani przez rodziców są bardzo zaangażowani w działalność i rozwój szkoły. Z pomocą nauczycieli i rodziców od początku roku szkolnego uczniowie realizują projekty edukacji olimpijskiej PKOL, której finałem będą czerwcowe III Igrzyska Gminy Wielka Wieś. Od września młodzież również brała udział w lekcjach otwartych oraz konferencji doskonalącej warsztat metodyczny nauczycieli. Szczególne słowa uznania kierowane były do Przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Wojtal. Podziękowania osobiście wręczał Wójt Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos i Dyrektor Szkoły Anna Zajączkowska.

  • V MIEJSCE DZIEWCZĄT W POWIATOWYM TURNIEJU SIATKOWKI

    V miejsce dziewcząt w Powiatowym Turniej Siatkówki

    Reprezentacja szkoły dziewcząt zajęła V miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej rozegranym 22 marca w Giebułtowie. W turnieju wzieło udział osiem szkół. Nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce w grupie A, co ostatecznie dało mecz o V miejsce w którym to po zaciętym spotkaniu z SP Raciborowice dziewczęta zwycieżyły 15:12.

    GR: A SP Biały Kościół - SP Bibice 5:15SP Biały Kościół- SP Bolechowice 15:11SP Biały Kościół- SP Bębło 4:15.

    Mecz o V miejsce:SP Biały Kościół - SP Raciborowice 15:12.

    Turniej wygrała SP w Bęble w finale pokonując SP Bibice.

    SP Biały Kościół: Amelia Wolak, Amelia Suślik, Hanna Koblańska, Malwina Konatowicz, Zuzanna Oczkowska, Nikola Kołodziejczyk, Milena Czamara, Ewa Mikurda - nauczyciel Tomasz Dudek.

  • HAPPY ST. PATRICK'S DAY

    W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. W tym dniu uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola brały udział  w  wielu konkursach sprawnościowych, grach i zabawach. Wszystkie dzieci były ubrane na zielono, nawiązując tym samym do zielonego krajobrazu wyspy. Przy okazji zabaw poznawaliśmy kulturę i zwyczaje panujące w Irlandii.  Uczniowie tańczyli także do irlandzkiej muzyki. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi podarunkami. 

     

     

    Karolina Krawczyk-Hrabia 

  • GRATULACJE DLA FINALISTKI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

    22.03.2023

    Uczennica naszej szkoły Zuzanna Bugaj z klasy siódmej została finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

  • Nasza Szkoła w programie: Laboratoria Przyszłości!

    31.12.2021

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki otrzymanemu wsparciu wszyscy nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.


    W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 60 000  złotych na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W grudniu wydaliśmy 60% tej kwoty czyli 36 000 zł. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. W naszej szkole zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych będą mogli korzystać z nowych sprzętów i pomocy dydaktycznych. Każdy uczeń znajdzie coś ciekawego dla siebie. Będzie można nauczyć się  szyć, szydełkować, poznać druk 3D czy trochę pośpiewać!

    Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła wyposażenie, które umożliwi rozwijanie różnych uzdolnień i zainteresowań uczniów.  Wyposażenie będzie wykorzystywane praktycznie na wszystkich możliwych zajęciach, zarówno w edukacji wczesnoszkolnej jak i w klasach 4-8. Wśród nowych „sprzętów” znalazły się m.in. drukarka 3D wraz z akcesoriami, laptop do jej obsługi. Dla przyszłych dziennikarzy i piosenkarzy mamy natomiast sprzęt, który umożliwi im doskonałe nagrania. To statyw z osprzętem, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz oświetlenie do realizacji nagrań. 
    Laboratoria Przyszłości to sprzęt, który uatrakcyjni lekcje szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć na świetlicy szkolnej.

     

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
    Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/laboratoria

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    O programie

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

    Wymagania programu

    1. Warunkiem otrzymania wsparcia jest zobowiązanie się szkół objętych programem, oraz organów prowadzących te szkoły do:
    1)  wypełniania, na żądanie Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania,  drogą elektroniczną, ankiet mających na celu ewaluację realizacji programu, w tym zbadanie stanu wyposażenia szkół, wykorzystania technologii cyfrowych lub metodyki procesu dydaktycznego,
    2)  udziału w innych ewaluacjach oraz w badaniach i działaniach informacyjnych, związanych z otrzymanym wsparciem
    – w terminie do dnia 31 sierpnia 2027 r.

    2. Organy prowadzące szkoły są obowiązane do:
    1)  zapewnienia instalacji, uruchomienia oraz zintegrowania zakupionego wyposażenia z infrastrukturą szkolną;
    2)  zapewnienia technicznych szkoleń dla osób prowadzących zajęcia w szkole z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego w ramach otrzymanego wsparcia w zakresie jego obsługi;
    3)  spełnienia wytycznych w zakresie identyfikacji wizualnej związanej z oznaczeniem wyposażenia zakupionego w ramach otrzymanego wsparcia. 

     

    Anna Zajączkowska

    #LaboratoriaPrzyszlosci

     

  •  KONFERENCJA „Rozwijamy potencjał zawodowy”

     KONFERENCJA „Rozwijamy potencjał zawodowy”
    13.03.2023

    Już w listopadzie 2022 roku Szkoła Podstawowa w Białym Kościele rozpoczęła współpracę z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Wtedy to odbyła się pierwsza konferencja: „Skuteczna motywacja i budowanie zespołu klasowego” zainicjowana przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Tomasza Dudka, który w MCDN jest również doradcą metodycznym wychowania fizycznego.  Od stycznia br. Gmina Wielka Wies organizuje wspólnie z MCDN cykliczne spotkania, zarówno dla nauczycieli jak i kadry kierowniczej. 1 marca br.  na sali obrad Urzędu Gminy Wielka Wieś odbyły się warsztaty dla dyrektorów pod hasłem „Toksyczność w relacjach”, a 6 marca  br. nasza Szkoła gościła nauczycieli z terenu gminy Wielka Wieś na konferencji zatytułowanej „Rozwijamy potencjał zawodowy”, której przewodniczyli:  Pan Karol Tucharz – zastępca Wójta Gminy Wielka Wieś, Pani Małgorzata Dutka-Mucha – Wicedyrektor MCDN w Krakowie oraz Pani Anna Zajączkowska Dyrektor - Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. Konferencja obejmowała 3 bloki. Pierwszy z nich pod hasłem „Inna edukacja jest możliwa! Od diagnozy problemu do skutecznego działania” poprowadził prof. dr hab. Przemysław Bąbel, drugi pod tytułem „ Różne drogi – jeden cel, czyli refleksje o komunikacji w szkole” omówiła mgr Marta Szałach, natomiast blok trzeci „ Rodzice są partnerami szkoły”  przybliżyła wszystkim zgromadzonym mgr Mariola Kozak. W konferencji wzięło udział 60 nauczycieli.

  • NIECZYNNY SEKRETARIAT

     W dniach 13-22 III br. sekretariat szkolny nieczynny. W przypadku, gdy niemożliwy jest kontakt telefoniczny ze szkołą prosimy o zgłaszanie nieobecności uczniów przez e-sekretariat lub librusem do dyrektora szkoły. 

     

  • Dzieci w świecie emocji

    15.03.2023r.

    Od marca rozpoczyna się projekt pod tytułem ,,Dzieci  w świecie emocji’’. Zajęcia zostaną przeprowadzone w OP Sówki i będą odbywały się raz w miesiącu. W trakcie zajęć dzieci poprzez zabawę, będą miały okazję uczyć się  jak rozpoznawać i nazywać emocje. Najczęstsze emocje, które występują  u najmłodszych w okresie przedszkolnym to: radość, smutek, złość, strach. Dzieci w tym wieku przechodzą najintensywniejszy okres emocjonalny. W tym czasie  poznają, identyfikują, a także wyrażają swoje emocje. To w jaki sposób będą je wyrażały, w dużej mierze zależy od dorosłych. Dlatego w czasie zajęć dzieci będą miały możliwość wyrażania emocji przy użyciu różnych form wyrazu – malowania, tańca, zabaw w parach, poprzez gesty, mimikę itp. Podczas wszystkich zajęć dzieciom będzie towarzyszył Inspektor Krokodyl, który jest specjalistą od uczuć, a także jego pomocnicy Emoludki. Na zajęciach Inspektor Krokodyl zaprezentuje również swój najnowszy wynalazek jakim jest uczuciometr, który pomoże dzieciom rozpoznać i zmierzyć  uczucia.

      Paulina Kozieł

  • Dzień Kobiet w klasie I

    Nowa galeria Dzień Kobiet w klasie I została dodana do albumu fotograficznego

  • Filmowe Piątki w świetlicy szkolnej

    Kino jest doskonałą rozrywką dla naszego intelektu i wyobraźni. Poszerza nasze horyzonty  poprzez pokazanie nam ciekawych miejsc na świecie, kulturę innych ludzi, historię, wydarzenia znane i lubiane. Każda z tych rzeczy ma szansę nauczyć nas czegoś nowego, wyjątkowego. W związku z tym uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia świetlicowe, w każdy piątek mają okazję poczuć się jak w kinie. Sala świetlicy zamienia się w salę kinową, a każdy seans na chwilę przenosi uczniów w świat fantazji. Do tej pory uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. bajki animowane, filmy przyrodnicze, a także film komediowy. Uczniowie, którzy nie mieli ochoty oglądać filmu mieli możliwość skorzystania z drugiej sali, gdzie  mogę wykazać się kreatywnością podczas tworzenia prac plastycznych, poczytać ulubioną książkę lub poćwiczyć umysł podczas grania w planszówki. Wszystkie wyświetlane filmy/bajki są dostosowane do wieku uczniów ( od 7 lat).

     

    Paulina Kozieł

    Agnieszka Wnęk

    Renata Szlachta

     

  • Koło informatyczne w świetlicy szkolnej

    7.03.2023r.

    Komputery towarzyszą nam w życiu codziennym, możemy je spotkać w domu, szkole, sklepie i w wielu innych miejscach. Dzięki nim mamy dostęp do rozrywki, informacji, są także narzędziem pomocnym w nauce i pracy. Niestety bez znajomości technik cyfrowych ciężko funkcjonować we współczesnym świecie, dlatego umiejętność obsługi komputera jest niezwykle przydatna. Pogłębianie wiedzy informatycznej służy ogólnemu rozwojowi oraz daje możliwość rozbudzenia i rozwijania swoich zainteresowań.

    Koło informatyczne zostało utworzone na potrzeby uczniów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę informatyczną. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich chętnych dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej. Zajęcia prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych, raz w tygodniu – 40min.

     

    Paulina Kozieł

    Agnieszka Wnęk

    Renata Szlachta

     

  • Dzień Kobiet - OP "Sówki"

    8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą małe i duże kobietki. W grupie „Sówek”” chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Radosna atmosfera panowała już od samego rana, ponieważ przedszkolna sala zmieniła się w salon SPA i urody. Była więc recepcja, gdzie przejęte małe klientki otrzymały bransoletki wstępu do SPA oraz kupony na zabiegi i atrakcje. Ubrane w szlafroczki i czepki ochronne pod troskliwym okiem kolegów mogły skorzystać z masażu ciała i twarzy, maseczki z ogórka, malowania paznokci, odpoczynku przy relaksacyjnej muzyce oraz słodkiego poczęstunku. W rolę masażystów, manikiurzystów oraz kelnerów wcielili się nasi mali panowie, którzy zatroszczyli się o to, by każda dama czuła się wspaniale. Dziewczynki były zachwycone tak wyjątkową atencją kolegów!!! Uśmiechnięte buzie młodych dam oraz błysk w oczach chłopców świadczyły o miło spędzonym czasie.

    Dziękujemy Rodzicom za upominki umilające nam Dzień Kobiet:)

                                                                                                                                                    Jarosława Kulawik

     

  • Dzień Kobiet- OP "ŻABKI"

    Dzień Kobiet- OP "ŻABKI"

     8 marca to wyjątkowy dzień w roku, wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu w Oddziale Przedszkolnym staraliśmy się szczególnie wyróżnić dziewczynki. Zorganizowaliśmy pokaz mody oraz wybory różnego rodzaju miss. Każda z dziewczynek została uhonorowana tytułem, a były to: najbardziej roześmiana miss, najbardziej rozśpiewana miss, miss szybkości, miss równowagi, miss zgadywanek, najbardziej rozskakana miss.

    W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom oraz paniom. Nie obyło się bez lizaków, drobnych upominków i kwiatów... Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia!

     

    Angelika Nawara-Michalska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć