9 listopada odbyło się kolejne spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego. Swoją obecnością posiedzenie Rady zaszczyciła Dyrektor naszej szkoły Pani Anna Zajączkowska. Przedstawiciele samorządu wraz ze swoim opiekunem przedstawili Pani Dyrektor plan działań na ten rok szkolny. Spotkanie było bardzo owocne, nastąpiła wymiana zdań, poglądów, doświadczeń pomiędzy rozmówcami. Samorząd Uczniowski ma zamiar zainicjować w szkole wiele zmian oraz kontynuować akcje już prowadzone. Pani Dyrektor zaproponowała współpracę i konsultowanie wszelkich przedsięwzięć pomiędzy Radą Pedagogiczną a Radą Uczniowską. Zachęciła również uczniów do aktywności na rzecz szkoły w różnych sferach jej działalności – akcji charytatywnych, integracyjnych, społecznych oraz organizowania różnorodnych konkursów. Zaoferowała uczniom pomoc i poradę w podjęciu wszelkich działań. Pani Dyrektor zaproponowała, aby Jej spotkania z samorządem odbywały się co miesiąc, regularnie. W trakcie tych spotkań można by było przedstawić w formie sprawozdania efekty jego comiesięcznej pracy oraz realizacji powierzonych w danym miesiącu zadań. Spotkania te miałyby też na celu wypracowanie wniosków i spostrzeżeń z funkcjonowania szkoły oraz nowych propozycji działań. Posiedzenia samorządu z Panią Dyrektor przeprowadzone zostało w atmosferze serdeczności, ciepła i wzajemnego szacunku. Wszyscy czuli się swobodnie, nie zabrakło uśmiechu i wspaniałego humoru. Na zakończenie spotkania, wszyscy jego uczestnicy wykonali sobie wspólne selfie, co zostało udokumentowane na stronie internetowej naszej szkoły.
Agnieszka Wnęk
3 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele odbyło się podsumowanie projektu „Jestem mały, wiem więcej” realizowanego przez szkołę i OSP Biały Kościół przy współpracy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. Małopolskiego – organizatora. Do VII edycji tego projektu konkursowego zakwalifikowała się klasa 3 SP Biały Kościół.
W spotkaniu podsumowującym, oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli również: Wójt Gminy Wielka Wieś – Tadeusz Wójtowicz, Dowódca Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej Nr 5 w Krakowie - bryg. mgr inż. Jacek Kukuła, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego – Kazimierz Sady, Kierownik OW ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego – Przemysław Szkarłat, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi oraz przedstawiciele OSP Biały Kościół.
W ramach projektu przeszkolono 18 uczniów z klasy III SP w Białym Kościele w zakresie informowania społeczeństwa o zagrożeniach, kształtowania postawy obywatelskiej, postępowania w czasie burzy i powodzi, zagrożeń cywilizacyjnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia, które odbywały się zarówno w szkole jak i w remizie prowadził druh z OSP Biały Kościół - Grzegorz Szopa oraz Justyna Szumny i Kacper Litewka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Program projektu obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i postępowania w zagrożeniach życia, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych uczniowie na pozorantach i z użyciem fantomów (dorosłych i niemowląt) ćwiczyli resuscytację krążeniowo- oddechową, postępowanie przy złamaniach, zwichnięciach, krwotokach, zadławieniach, oparzeniach, padaczce, utracie przytomności jak również w sytuacjach nie urazowych poszkodowanych.
Uczyli się zgłaszania zagrożeń do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dzięki projektowi uczniowie nauczyli się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Podczas wycieczki do remizy, zapoznali się z wyposażeniem jednostki OSP Biały Kościół, która dysponuje sprzętem do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, narzędziami hydraulicznymi stosowanymi m. in. przy wypadkach, a także armaturą wodno- pianową.
„Mali strażacy” już na rozpoczęcie projektu otrzymali w prezencie umundurowanie, które służyło im podczas każdych zajęć. W tym umundurowaniu wystąpili również na zakończenie projektu. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią p. Joanną Denko w podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia przygotowali wesołe przedstawienie dotyczące straży. Dzieci z radością wcieliły się w role dzielnych strażaków, na scenie nie zabrakło również komików, którzy podzielili się z publicznością kawałami dotyczącymi oczywiście pracy strażaka. Radośnie rozbrzmiewały skoczne piosenki. Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne, które zostały wręczone przybyłym gościom.
Grzegorz Szopa
Głównym celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, a także stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych. Spędzanie czasu w świetlicy szkolnej sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów. Zajęcia świetlicowe wzbogacają wiadomości, rozwijają umiejętności, zainteresowania i wychowują. Ważny zatem jest dobór odpowiednich treści zajęć i metod ich prowadzenia. Dotyczą one najbliższego otocznia dzieci – rodziny, szkoły, kolegów, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie, miejscu Polski w Europie i świecie. Rozwijają również zainteresowania przyrodnicze i kulturalne. W programie zajęć świetlicowych uwzględnia się także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych, tradycji. Zajęcia prowadzone w formie pogadanek i dyskusji nawiązują do zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku, do ochrony środowiska naturalnego, mówią o złych skutkach nałogów, o higienie życia codziennego i higienie umysłowej. Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów. Dlatego uczestnicy zajęć w świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które wychowawca świetlicy stara się kształtować, rozmawiając z wychowankami o ciekawych sposobach spędzania czasu , proponując różnorodne zabawy twórcze i gry. Nauczyciel świetlicy dąży do wyzwolenia jak największej aktywności poznawczej i twórczej swoich uczniów. Odpowiednio dobrane, ciekawe zabawy i gry wzbogacają wiadomości i doświadczenia uczniów, kształtują umiejętności, angażują emocjonalnie, dają okazję do oceniania i wartościowania. Zajęcia świetlicowe wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą logicznego myślenia, wypowiadania się, pamięć, uwagę, pobudzają fantazję i wyobraźnię, a także wyrabiają wrażliwość estetyczną i muzyczną. Gry i zabawy ruchowe podnoszą sprawność fizyczną uczniów. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętność współżycia i współdziałania w grupie.
W naszej świetlicy prowadzone są następujące zajęcia:
· rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie, lepienie z plasteliny, origami i inne),
· rozbudzające zainteresowania czytelnicze (czytanie wierszy, bajek terapeutycznych, czytanie książek, encyklopedii, oglądanie programów i filmów edukacyjnych, rozmowy i pogadanki z uczniami, gry dydaktyczne i edukacyjne);
· kształtujące umiejętności: wypowiadania się na zadany i dowolny temat (rozmowy z uczniami, pogadanki, zabawy typu – „dokończ zdanie”, „nazwa na daną literę” i inne);
· kształtujące umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, gra w szachy, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych);
· wzbogacające ekspresję twórczą (prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, zabawy doskonalące kojarzenie, zabawy rozwijające twórcze myślenie, zabawy usprawniające komunikację, zabawy budujące poczucie bezpieczeństwa w grupie, zabawy uwrażliwiające i doskonalące komunikację werbalną i niewerbalną);
· zwiększające sprawność fizyczną ( gry i zabawy zręcznościowe);
Wychowawca świetlicy zwraca szczególną uwagę na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dba o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, regulaminu, kształtuje umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań i uczuć oraz dostrzegania ich u innych (kształtowanie postawy asertywnej). Rozwija u uczniów umiejętność rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Uczeń świetlicy nabiera umiejętności oceniania siebie i postaw kolegów, zachowania się w sytuacjach trudnych (np.: doznanie przykrości, przegrana), planowania pracy indywidualnej i grupowej, ponoszenia odpowiedzialności za wykonywanie zadań, utrzymywania porządku i troski o wspólne mienie.
W świetlicy szkolnej organizowane są i prowadzone następujące kółka zainteresowań:
Sala świetlicy wyposażona jest w wiele ciekawych gier edukacyjnych, zabawek, telewizor, odtwarzacz DVD do prezentacji programów i filmów edukacyjnych, dwa komputery z możliwością korzystania z Internetu oraz dwa radia z odtwarzaczami CD. W sali świetlicy znajdują się tablice korkowe do prezentacji prac uczniów oraz tablica typu Flipchart do pisania i malowania.
Agnieszka Wnęk
28 października odbyło się spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem, autorem wielu powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników. Jego utwory to: „Co tam u Ciumków”, „Na przykład Małgośka”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”,„Lalki Dorotki”. Za swoje książki wielokrotnie otrzymał nagrody literackie. Poeta jest też tłumaczem i współautorem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W spotkaniu wzięło udział około 100 dzieci z klas 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz ze Szkoły Podstawowej w Będkowicach. Przy stoliku zastawionym miniaturowymi filiżankami i równie miniaturową cukiernicą zasiadający uczniowie mogli poczuć się jak dorośli. W pogawędkach z pisarzem o miłości, sporcie, modzie lub pieniądzach, czyli tematach poruszanych w powieściach pana Pawła, czuli się bardzo swobodnie. Na zakończenie wszyscy chętni mogli dostać pamiątkowy autograf. Dobry kontakt z publicznością, spora dawka humoru i nieszablonowy przekaz z pewnością wpłynie na wzrost liczby młodych czytelników.
Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Marzena Wawrzeń
Poniedziałkowe słoneczne przedpołudnie, 24 października, uczniowie klas V i VI wraz z wychowawczyniami i siostrą Joasią postanowili spędzić w Parku Misyjnym Edukacji Globalnej w Krakowie. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, ale także w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie, na wyciągnięcie dłoni. Po zabawie na wielkoformatowej mapie świata przyszedł czas na wizyty w domkach charakterystycznych dla wszystkich kontynentów. Tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo rozbudziły ogromną ciekawość. Czas spędzony w prawdziwej jurcie przy mongolskiej herbatce był wspaniałą lekcją, która nie tylko pokazała egzotyczny klimat, ale także uwrażliwiła dzieci na ubóstwo, w jakim żyją mieszkańcy różnych miejsc na świecie.
Marzena Wawrzeń
Szanowni Rodzice, poniedziałek 31 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku, gdy nie macie Państwo możliwości zapewnienia dzieciom opieki tego dnia w szkole zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy. W celu dokonania zapisu na ww. dyżur należy zgłosić się do sekretariatu szkoły w dniach: 26 – 28 października br. (w godz. 7.00 – 15.00) i wypełnić deklarację uczestnictwa dziecka na dyżurze.
11 października uczniowie z klas IV, V i VI udali się na wycieczkę w okolice Gór Świętokrzyskich, gdzie zwiedzili Jaskinię Raj i Centrum Neandertalczyka, położone koło Chęcin. W Jaskini Raj, najpiekniejszej jaskini w Polsce oglądaliśmy bardzo bogatą szatę krasową: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, draperie, pola ryżowe itp. Godzinny pobyt w jaskini dostarczył wielu wrażeń wzrokowych. W Centrum Neandertalczyka obejrzeliśmy eksponaty z okresu człowieka pierwotnego poznali historię tamtych czasów. Wycieczka odbyłą się przy dobrej pogodzie i w miłej atmosferze.
Anita Różycka
14 października, w DNIU EDUKACJI NARODOWEJ, w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Przejęci pierwszoklasiści, w galowych strojach i eleganckich biretach, z wdziękiem wystąpili przed całą społecznością szkoły. Z pierwszoklasistami wystąpili uczniowie klasy IV, którzy nauczycielom w dniu ich święta dedykowali piosenkę „W nauczycielu mam przyjaciela”.
Słowa życzeń do nauczycieli skierowała też pani dyrektor Anna Zajączkowska, pani Bogusława Wojdała - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Krystyna Hrabia- inspektor do spraw oświaty w Gminie Wielka Wieś oraz Rada Uczniów.
Po zaprezentowaniu programu artystycznego dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar szkoły.
.„Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę się uczył tego co mądre i piękne.
Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców.
Będę kochał swoją Ojczyznę.”
Wreszcie nadszedł najbardziej oczekiwany moment - ceremonia pasowania. Pani dyrektor Anna Zajączkowska dotykając dużym ołówkiem lewego ramienia każdego pierwszoklasisty, wypowiadała słowa :„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele”.
Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy I wręczyła uczniom dyplomy, a koleżanki i koledzy z oddziału przedszkolnego, kl. II i III podarowali im drobne upominki.
W tym szczególnym dniu uczniom klasy I towarzyszyli rodzice, którzy przygotowali dla swych pociech słodki poczęstunek.
Uroczystość Pasowania przygotowała wychowawczyni klasy I- p. Renata Szlachta oraz nauczyciel muzyki- p. Jarosław Janecki.
Drodzy uczniowie pierwszej klasy! Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Renata Szlachta
We wtorek, 25 października br. w godzinach 16.00 – 18.00 odbędą się indywidualne spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami w sprawie ocen i zachowania.
O godzinie 17.30 spotkanie Oddziałowych (klasowych) Rad Rodziców w bibliotece.
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "POZYTYWKA" zaprasza uczniów klas II - VI na bezpłatne warsztaty pod hasłem "PTASIA STOŁÓWKA" w sobotę 22 PAŹDZIERNIKA 2016 r. , w godz. 8.00 - 13.00 w świetlicy przy gimnazjum w Białym Kościele. Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Hodowcy bujnej wyobraźni", dofinansowanego z Urzędu Gminy Wielka Wieś w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie edukacji, oświaty i wychowania. Warsztaty pod hasłem "PTASIA STOŁÓWKA" to jeden z 10 bloków warsztatowych, które odbywają się w tym roku!
Szczegółowe informacje poniżej.
W sobotę 15 października 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele odbyła się III Międzygminna Bitwa Kulinarna Kół Gospodyń Wiejskich. W ramach tej imprezy uczniowie klasy czwartej naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pana Jerzego Gołębiowskiego pod hasłem „Nasze dzieci nie jedzą śmieci”. Najpierw czwartoklasiści wysłuchali ciekawej prelekcji na temat zdrowej żywności i właściwego odżywiania. Analizując skład wielu produktów grupowali je na bardziej i mniej zdrowe. Potem degustowali owoce i warzywa przyniesione z własnych sadów i ogrodów. Następnie sprawdzali swoje umiejętności praktyczne - samodzielnie wykonywali pyszne, kolorowe kanapki wykorzystując różnorodne, zdrowe produkty – jajka, ryby, sery, wędliny, pomidory, ogórki, paprykę itp. Uczniowie świetnie się bawili. Nie tylko ćwiczyli umiejętność bezpiecznego władania nożem, ale też tworzyli prawdziwe arcydzieła na chlebie. Kanapki w mgnieniu oka znikały z talerzy, a rozradowane dzieci, nawet te niejadki, obiecały swoim rodzicom aktywną pomoc w kuchni, pamiętając o zasadzie, że dobre jedzenie to zdrowe jedzenie. Po zakończonych warsztatach uczniowie mogli degustować inne produkty przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora. Wszystko było nie tylko smaczne, ale też pięknie podane. Na koniec czwartoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zdrowe 5-litrowe soki świeżo tłoczone ze Słonecznej Tłoczni w Zabierzowie. Wszystkim organizatorom dziękujemy za wspaniałe zajęcia.
Renata Windys
1. W piątek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbędzie się również ślubowanie klasy I. Zgodnie z UoSO jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
2. O godzinie 8.15 – msza św. w kościele parafialnym w Białym Kościele (uczniowie idą we własnym zakresie).
3. Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły na 8.15 – będą mieć w tym czasie zapewnioną opiekę świetlicową.
4. Oddział przedszkolny funkcjonuje od godziny 8.00. do 11.00 (rodzice mogą zabrać dzieci na mszę św.).
5. O godzinie 9.00- uroczysty apel połączony ze ślubowaniem klasy I.
6. Ok. godz. 10.00 – zajęcia wychowawcze w klasach.
7. O godzinie 11.00 – rozejście się uczniów do domów, odjazd busa i gimbusa.
8. Dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu - świetlica czynna do godziny 16.00.
8. W tym dniu nie funkcjonuje stołówka szkolna. Nie ma również zajęć dodatkowych: j. angielskiego i akademii piłkarskiej.
Ochotnicza Straż Pożarna z Białego Kościoła rozpoczęła cykl zajęć z uczniami klasy III w Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Projekt nosi tytuł „Jestem mały, wiem więcej”. Jest on organizowany przez Wojewódzki Oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
W ciągu 20 godzin projektu dzieci z klasy III, nauczą się podstaw udzielania pierwszej pomocy, dowiedzą się jak zachować się w przypadku zagrożeń pożarem, powodzią i innymi klęskami, poznają codzienne życie strażaka, jego obowiązki, a także sprzęt jakim posługuje się w trakcie akcji. W ramach projektu wszystkie dzieci otrzymają prezenty związane z strażą, które będą dla nich miłą niespodzianką. W piątek, 7 października uczniowie wraz z wychowawczynią po odbytej próbnej ewakuacji w naszej szkole udali się pod Urząd Gminy Wielka Wieś w Szycach, gdzie odbywały się Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się gaszeniu garnka z palącym się olejem, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy, a także oglądały karetkę i znajdujące się w niej urządzenia ratujące życie. Nagrodą za aktywny udział uczniów w zajęciach były liczne atrakcje m.in. ścianka wspinaczkowa, lanie wężem strażackim, oraz wspinanie się po skrzynkach.
Joanna Denko
7 października 2016 roku odbyło się już drugie spotkanie Samorządu naszej Szkoły. Zebranie zaowocowało „burzą mózgów” i bogactwem planów do zrealizowania na cały rok szkolny. Samorząd zainauguruje w październiku kolejną edycję akcji charytatywno-ekologicznej „Nakręćmy się na pomaganie ”. Akcja ta prowadzona jest w naszej szkole już od kilku lat i polega na zbieraniu plastikowych zakrętek po wodzie mineralnej, napojach i sokach. Zakrętki zbierane są na wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych dzieci. Akcję tę Samorząd przeprowadzi w formie konkursu wśród klas, a zwycięska klasa otrzyma dyplom uznania. Od października rozpocznie się także akcja zbierania makulatury, która będzie miała na celu kształtowanie odpowiednich postaw dzieci i uczniów wobec środowiska. Kolejną akcją charytatywno-ekologiczną będzie zbieranie zużytych baterii. W październiku rozpoczną się także dyżury uczniowskie na korytarzach szkolnych w celu wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa w szkole oraz podniesienia poziomu samodyscypliny wśród uczniów. „Szczęśliwy numerek” uchroni uczniów szkoły przed pytaniem na ocenę w danym dniu. Zostanie również ogłoszony całoroczny konkurs czystości w klasach. Każda klasa będzie miała możliwość wykazania się starannością, samokontrolą, poczuciem estetyki i odpowiedzialności za swoich uczniów. Na końcu roku szkolnego po podsumowaniu wyników zostanie wyłoniona i nagrodzona zwycięska klasa. W październiku Samorząd założy na korytarzu szkolnym – „Szkolną skrzynkę zaufania” do której będzie można anonimowo wrzucać swoje pytania, uwagi, spostrzeżenia i propozycje zmian dotyczących życia szkoły oraz podzielić się swoimi ewentualnymi problemami i radościami. W świetlicy szkolnej z inicjatywy Samorządu powstanie „Kółko pomocy uczniowskiej”, które zaoferuje pomoc starszych uczniów uczniom młodszym w odrabianiu zadań domowych. Przedstawiciele samorządu przeprowadzą także w świetlicy szkolnej całoroczną akcję „Starsi uczniowie czytają młodszym”. W związku za zbliżającym się Dniem Nauczyciela, samorząd przygotuje gazetkę tematyczną związaną z tym świętem oraz życzenia i drobne upominki dla nauczycieli i pracowników szkoły. Pod koniec października przedstawiciele samorządu odwiedzą groby zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczennicy na cmentarzu parafialnym w Białym Kościele, aby posprzątać nagrobki i zapalić znicze.
Ale to dopiero początek działania. A pomysłów jest naprawdę wiele! Atmosfera panująca w Samorządzie jest bardzo twórcza, co sprzyja powstawaniu nowych i coraz to ciekawszych projektów wartych zrealizowania w tym roku szkolnym. A już niebawem spotkanie z Panią Dyrektor, która mocno wspiera działania samego szkolnego Samorządu.
Agnieszka Wnęk
We wrześniu świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Tematyka konkursu przywołała niedawne jeszcze wrażenia, przeżycia z letnich wakacyjnych miesięcy, niezapomniane obrazy wschodów i zachodów słońca znad nadmorskich brzegów i jezior oraz ślady wspinaczek po górskich szczytach. Technika prac była dowolna, stąd ich różnorodność i barwna kolorystyka. Dla uczestników konkursu przewidziano miłe nagrody.
Wyniki konkursu
I miejsca : Oliwia Firlej – OP, Zofia Kawalec – OP, Jan Jagło – OP; Aurelia Wojtal – kl.1; Kuba Bosak – kl.2, Michał Kaleta – kl.2, Nikola Kołodziejczyk – kl.2, Kacper Kurek – kl.2, Patryk Noga – kl.2, Maciej Sukta – kl.2, Amelia Suślik – kl.2, Wojciech Wierzbicki – kl.2, Gabriela Ziarkowska – kl.2; Dominik Krawiec – kl.3, Krystian Marek – kl.3, Maksymilian Waliłko – kl.3; Patrycja Malaga – kl.4, Justyna Noga – kl.4, Oliwia Kawalec – kl.4, Julia Pawlik – kl.4; Justyna Grudnik – kl.5, Magdalena Idzik – kl.5, Patryk Kołodziejczyk – kl.5, Nikola Soboń – kl.5, Ewelina Szumny – kl.5, Karolina Szumny – kl.5; Damian Namysło – kl.6, Jakub Perz – kl.6, Gabriela Regulska – kl.6
Agnieszka Wnęk
27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionymi do głosowania byli uczniowie z klas II – VI. Wcześniej przygotowano pod kierunkiem opiekuna samorządu - pani Agnieszki Wnęk karty do głosowania. Wybrano także Komisję Wyborczą w składzie: Anna Litewka – kl.4; Magdalena Idzik – kl.5; Jakub Stachnik - kl.6;, która to Komisja czuwała nad przebiegiem głosowania i ostatecznie podliczyła oddane przez wyborców głosy. Frekwencja wyborcza okazała się wysoka, ponieważ z 104 uprawnionych do głosowania osób swoje preferencje wyborcze ujawniły 102 osoby.
Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017 i liczba głosów oddanych na jego nowo wybranych przedstawicieli
KLASA IV
IMIĘ I NAZWISKO |
LICZBA ODDANYCH GŁOSÓW |
1.Julia Niemiec |
51 |
2.Nadia Ziarko |
46 |
3.Małgorzata Kluczewska |
44 |
4.Gabriela Sałęga |
39 |
5. Oliwia Kawalec |
34 |
6.Aleksandra Janik |
33 |
7.Sandra Kaleta |
33 |
KLASA V
IMIĘ I NAZWISKO |
LICZBA ODDANYCH GŁOSÓW |
1. Zuzanna Ciebień |
51 |
2.Ewelina Szumny |
49 |
3.Karolina Szumny |
47 |
KLASA VI
IMIĘ I NAZWISKO |
LICZBA ODDANYCH GŁOSÓW |
1.Łukasz Seweryn |
81 |
2. Martyna Windys |
61 |
3. Patrycja Baran |
59 |
4.Zuzanna Śledziowska |
52 |
5.Aleksandra Biernat |
46 |
6.Maja Derwisz |
40 |
7.Aleksandra Gietka |
40 |
8.Gabriela Regulska |
31 |
9. Amelia Cąber |
31 |
SEKCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2016/ 2017
SEKCJA ORGANIZACYJNA |
SEKCJA PLASTYCZNA |
SEKCJA PORZĄDKOWA |
SEKCJA POMOCNICZA |
Patrycja Baran, kl.6 |
Amelia Cąber, kl.6 |
Aleksandra Gietka, kl.6 |
Maciej Koblański, kl.4 |
Aleksandra Biernat, kl.6 |
Zuzanna Ciebień, kl.5 |
Małgorzata Kluczewska, kl.4 |
Julita Kowalczyk, kl.6 |
Aleksandra Janik, kl.4 |
Maja Derwisz, kl.6 |
Łukasz Seweryn, kl.6 |
Dawid Litewka, kl.4 |
Oliwia Kawalec, kl.4 |
Sandra Kaleta, kl.4 |
Ewelina Szumny, kl.5 |
Kinga Litewka, kl.6 |
Zuzanna Śledziowska,kl.6 |
Julia Niemiec, kl.4 |
Karolina Szumny, kl.5 |
Jacek Markowski, kl.4 |
Martyna Windys, kl.5 |
Gabriela Regulska, kl.6 |
Nadia Ziarko, kl.4 |
Justyna Noga, kl.4 |
|
Gabriela Sałęga, kl.4 |
|
Paulina Rembiesa, kl.6 |
|
|
|
Natalia Skrzyniowska, kl.6 |
|
|
|
Julia Synowska, kl.5 |
|
|
|
Wiktoria Wojdała, kl.4 |
ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017
PRZEWODNICZĄCY – ŁUKASZ SEWERYN, KL.6
ZASTĘPCA – MARTYNA WINDYS, KL.6
KONSULTANT DO SPRAW SAMORZĄDU – PATRYCJA BARAN, KL.6
SEKRETARZ –AMELIA CĄBER, KL.6
KRONIKARZ – ALEKSANDRA BIERNAT, KL.6
SKARBNIK – ZUZANNA CIEBIEŃ, KL.5
FOTOGRAF – ZUZANNA ŚLEDZIOWSKA, KL.6
OPIEKUN – PANI AGNIESZKA WNĘK
Agnieszka Wnęk