• „ŚLADAMI ABORYGENÓW”

    09.05.2017

    Dnia 8 maja 2017 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji TYGODNIA BIBLIOTEK, uczniowie z klasy II udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi, gdzie wzięli udział w warsztatach pod hasłem „ŚLADAMI ABORYGENÓW”, przeprowadzonych przez podróżników z „Poznajemy Świat”. Podróżniczka Magda Moll-Musiał podzieliła się z dziećmi swoją pasją poznawania ludzi, ich kultury, zwyczajów , świata o odmiennej faunie i florze od naszego. Ciekawość świata wyznacza horyzonty naszego życia, a pasja decyduje o jego smaku i pełni. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, gdzie żyją Aborygeni. Zapoznały się z historią, kulturą, sztuką, zwyczajami, światem roślin i zwierząt tych rdzennych mieszkańców Australii. Dokładnie omówiona została flaga Australii, z całą jej symboliką. Dzieci  zagrały na prawdziwych aborygeńskich instrumentach i wysłuchały etnicznej muzyki. Wykonały też pracę plastyczną do opowieści pani podróżniczki, z wykorzystaniem farb i własnych palców. Na koniec spotkania mogły się pobawić zabawkami aborygeńskich dzieci.

    Dzieci dowiadując się jak żyją ich rówieśnicy na innych krańcach Ziemi, rozwijają postawę szacunku dla innych ludzi i dla ich inności. Jednak wiele łączy ludzi z różnych zakątków globu i należy być przygotowanym do odważnego życia w świecie pełnym różnorodności.  Warsztaty stanowią stymulację ciekawości świata, rozwijają kreatywność uczniów oraz wpływają na ich świadomość ekologiczną. Stanowią też motywację do nauki języków obcych, dzięki którym można komunikować się z ludźmi na całym świecie.

     

     

                                                                      Joanna Zięba

  • DO UCZTY ZASIADŁY ERYNIE ...

    28.04.2017

    Wspaniałym uzupełnieniem wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego i historii w klasie 4 i 5  był spektakl pt. „ W krainie mitów” wystawiony  25 kwietnia w Krakowie. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza  przekonali młodą widownię, iż mitologia jest jednym z fundamentów kultury śródziemnomorskiej, z której czerpiemy najistotniejsze wartości. W scenicznej opowieści niesforne rodzeństwo, podczas szkolnej wycieczki do muzeum przenosi się w czasy mityczne. Wielka przygoda, pełna humoru przybliża im wiedzę na temat przeszłości. Bohaterowie spotykają zapomnianych już : Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa. Otwierając puszkę Pandory są świadkami nieszczęść jakie spadają na ludzkość (kataklizmy i wojny). Spektakl wywarł ogromne wrażenie  poprzez zastosowanie efektów specjalnych. Atrakcją było także spotkanie z aktorami po przedstawieniu. Z pewnością przygoda z mitologią wpłynie na edukację młodych ludzi oraz ich postawy.

    Marzena Wawrzeń

  • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

    27.04.2017

    27 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. 18 uczniów uczęszczających do klas 1-3 zaprezentowało swoją własną, jakże pomysłową interpretację wierszy o tematyce promującej zdrowy styl życia. Nie zabrakło bajecznych strojów i starannie dobranych rekwizytów. Konkurs każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, którzy bardzo chętnie prezentują przed publicznością swoje zdolności aktorskie.

     

    Przed Jury stanęło trudne zadanie, wybór zwycięzców na pewno nie był łatwy. Jury podczas swoich obrad oceniało recytację uczniów według następujących kryteriów: wybór utworu w kontekście tematu konkursu, opanowanie pamięciowe, interpretację głosową, a także wyraz artystyczny  (postawa recytatorska, element ruchu, strój, rekwizyt).

    Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne gratulacje Filipowi Szumnemu - uczniowi klasy  trzeciej, który otrzymał wyróżnienie. Przygotował on interpretację wiersza Leszka Zduna „Gimnastyka”. Wielkie brawa należą się również Aurelii Wojtal - uczennicy klasy pierwszej oraz Wojciechowi Wierzbickiemu, który godnie reprezentował klasę drugą.

    Jesteśmy dumni z występów naszych uczniów, jednocześnie zachęcamy wszystkich do dbania o zdrowie, co było tematem przewodnim dzisiejszego spotkania.

                                                                                                            Joanna Denko

     

  • "ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA ZABAWĄ" - W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ

    24.04.2017

    Dnia 24 kwietnia 2017 r. uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I, II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, który jest pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce. Wycieczka dała uczniom możliwość pobudzenia wyobraźni a instalacje interaktywne pozwoliły uczniom na chwilę refleksji nad otaczającą nas naturą i prawami jakie nią rządzą. Dzieci poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów poznały podstawowe prawa fizyki. Uzupełnianiem zwiedzania Ogrodu Doświadczeń były warsztaty przygotowane dla naszych milusińskich. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej wzięli udział w warsztatach w typowo kuchennych klimatach, uczniowie poznali pojęcie gęstości. Przygoda w odkrywaniu tego zjawiska zaczynała się od krótkiej pogadanki o maminych zupach. Następnie, przez zabawę pełną kolorowych płynów i miseczek  dzieci dochodziły do stworzenia magicznego, kolorowego napoju zwanego "Gumisiowym Sokiem". Uczniowie klasy drugiej i trzeciej podczas warsztatów uczyli się orientacji w terenie na podstawie kompasu i mapy. Wykorzystując zdobyte umiejętności, odnajdywali przygotowane dla nich zadania, bazujące na urządzeniach w Ogrodzie Doświadczeń. Poprawne rozwiązania doprowadziły zwycięską drużynę do ukrytej w ogrodzie niespodzianki.

    " Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki ". Glenn Doman   

                                                                                                            Joanna Denko

     

     

  • WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

    24.04.2017

    Szanowni Rodzice, informujemy, iż listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele na rok szkolny 2017/2018 zostały wywieszone na dolnym korytarzu szkoły.

    Jednocześnie przypominamy, że Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018  zobowiązani są do pisemnego  potwierdzenia woli przyjęcia kandydata,  wyrażonej we wniosku, w postaci pisemnego oświadczenia. Oświadczenie takie należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 24 – 28 kwietnia 2017 r.  w godzinach 7.00 – 15.00.

  • WIOSENNE INICJATYWY SAMORZĄDU

    24.04.2017

    Na początku marca bieżącego roku podsumowaliśmy szkolne akcje społeczne, które będą kontynuowane w kolejnych miesiącach, aż do zakończenia tego roku szkolnego. Zakończyliśmy drugi etap akcji zbiórki makulatury „Nagrodę macie, jak papier oddacie!”. Rywalizacja między klasami była niezwykle zacięta a jej efektem stał się świetny wynik zbiórki. Zebraliśmy łącznie 500 kg makulatury. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za aktywny udział w tej akcji. Już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kontynuacji naszej akcji.       
    W kwietniu podsumowaliśmy także drugą zbiórkę zakrętek prowadzoną w ramach akcji „Nakręćmy się na pomaganie ”. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu tą akcją ze strony Rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły udało się zebrać aż 100 kg zakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los chorych dzieci, za empatię i zrozumienie.

    Sekcja porządkowa Samorządu Uczniowskiego  podsumowała zimowo - wiosenne wyniki konkursu czystości w klasach. W lutym zwyciężyła klasa 2. Trzy drugie miejsca zajęły klasy : klasa 4, klasa 5 oraz klasa 6. W marcu zwycięską klasą okazała się klasa 3. Drugie miejsca zdobyły : oddział przedszkolny, klasa 2 oraz klasa 5.

    W marcu samorząd przeprowadził konkurs plastyczny „Wiosna” . Uczniowie z klas młodszych i starszych zaprezentowali piękne, kolorowe i radosne prace prezentujące wiosenne krajobrazy.

    Wyniki konkursu plastycznego „Wiosna”:

    I miejsca : Kuba Bosak – kl.2; Nikola Kołodziejczyk – kl.2; Wojciech Wierzbicki – kl.2; Piotr Żurek – kl.2; Maria Sałęga – kl.3;  Anna Litewka – kl.4; Julia Niemiec – kl.4; Julia Pawlik – kl.4; Wiktoria Wojdała – kl.4; Piotr Wyżga – kl.4

    II miejsca – Aleksandra Janik – kl.4; Oliwia Kawalec – kl.4; Małgorzata Kluczewska – kl.4; Justyna Noga – kl.4; Gabriela Sałęga – kl.4; Kinga Wolak – kl.4; Nadia Ziarko – kl.4

    III miejsca :  Julia Dudek – kl.5; Justyna Grudnik – kl.5;  Magdalena Idzik – kl.5; Patrycja Kurek – kl.5; Paulina Niemirowska – kl.5; Nikola Soboń – kl.5;  Ewelina Szumny – kl.5; Karolina Szumny – kl.5; Patrycja Baran, kl.6; Amelia Cąber – kl.6; Maja Derwisz – kl.6; Aleksandra Gietka – kl.6; Maciej Górka – kl.6; Kacper Grudnik – kl.6; Paweł Jabłoński – kl.6; Kinga Litewka – kl.6; Gabriela Regulska – kl.6; Paulina Rembiesa – kl.6; Paweł Seweryn – kl.6; Natalia Skrzyniowska – kl.6; Jakub Stopa – kl.6; Krystian Szopa – kl.6; Martyna Windys – kl.6; Kinga Ziarkowska – kl.6

    Agnieszka Wnęk

     

  • WIOSNO WITAJ W ŚWIETLICY!

    24.04.2017

    W naszej świetlicy radośnie i na dobre zawitała już wiosna. Możemy się o tym przekonać podziwiając wystrój świetlicowej sali, urzekający pełną paletą wiosennych barw, kwiatów, radosnych wiosennych krajobrazów widniejących na gazetkach ściennych . Ta miła, ciepła i słoneczna atmosfera sprzyja pełnej aktywności pracy i zabawie . Początek kalendarzowej wiosny stał się pretekstem do podsumowań zimowych konkursów prowadzonych świetlicy .
    W marcu rozstrzygnęliśmy konkurs Omnibusa Zimy. Mistrzynią „Mądrej Główki” została uczennica klasy 5 – Magdalena Idzik  . Na drugim miejscu  uplasowała się uczennica klasy 4 – Oliwia Kawalec, a na trzecim piątoklasista – Michał Woźniak. Z kolei Mistrzem Szachowym Zimy został niepokonany jak dotąd uczeń klasy 3 – Kamil Szumny. Tuż za nim dzielnie podążyli – na drugim miejscu – Krystian Marek – kl.3 i na trzecim Kacper Kurek – kl.2. Gratulujemy  wszystkim uczestnikom kółka rebusowego ogromnej wiedzy, inteligencji, błyskotliwości i opanowania sztuki logicznej strategii.                              
    W potyczkach ortograficznych zwyciężył Adam Szumiec  z klasy 3, który został Mistrzem Ortografii Zimy.  Adam poczynił duże postępy w nauce ortografii i wszyscy mocno trzymamy kciuki za jego kolejne sukcesy. Na drugim miejscu uplasował się Kami Szumny z klasy 3, a miejsce trzecie zdobył Samuel Skowronek - Duarte z klasy 4.       
    W marcu rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „ Smok Wawelski” . Technika prac była dowolna  i różnorodna. Wyróżniliśmy prace następujących uczniów : Zuzanny Bugaj – kl.1; Mateusza Litewki – kl.1;  Aurelii Wojtal – kl.1; Kuby Bosaka – kl.2; Macieja Sukty- kl.2; Amelii Suślik – kl.2; Wojciecha Wierzbickiego – kl.2; Gabrieli Ziarkowskiej – kl.2; Piotra Żurka – kl.2. Aktywnie rozpoczęliśmy wiosnę w naszej świetlicy , prężnie działa kółko pomocy koleżeńskiej . Uczniowie klas starszych oraz wolontariusze z Gimnazjum w Białym Kościele chętnie i z dużym zaangażowaniem pomagają młodszym kolegom w odrabianiu prac domowych i wykonywaniu prac plastycznych.  Przed nami kolejne szkolne wyzwania, ale słoneczna pogoda i rodzinna atmosfera panująca w naszej świetlicy bardzo pomoże nam wyjść im mężnie naprzeciw.

    Agnieszka Wnęk

     

  • FINALIŚCI KONKURSU PANGEA W WARSZAWIE

    10.04.2017

    W poniedziałek, 10 kwietnia 2017r. odbył się na Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA. Wśród finalistów byli uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Ciebień z klasy V oraz Maciej Koblański z klasy IV.

    Zuzia i Maciek przyjechali do Warszawy już w niedzielę. Po wypoczynku w hotelu i obfitym śniadaniu pojechali na uczelnię zmierzyć się z twardą matematyką. Nie było łatwo. Uczestnicy w ciągu 60 minut mieli do rozwiązania 30 złożonych zadań i musieli dodatkowo zakodować odpowiedzi na specjalnej karcie. Zadania były trudne, często wykraczające poza materiał realizowany w danej klasie, wymagające logicznego myślenia i wnioskowania, ale Maciek i Zuzia nie poddawali się i walczyli do końca. Choć nie udało się im rozwiązać wszystkich zadań, bo zwyczajnie zabrakło czasu, to dla nas są Mistrzami. Po konkursie naszych uczestników czekała zasłużona nagroda – zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz podziwiali piękne, mieniące się w promieniach słońca ogrody wilanowskie. Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

    Organizacją wyjazdu i pobytu naszych młodych matematyków w Warszawie zajęli się Rodzice finalistów – Państwo Katarzyna i Grzegorz Ciebień oraz Anna i Jerzy Koblańscy, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, tę duchową i materialną, i oczywiście gratulujemy sukcesu ich dzieci.

    Renata Windys

  • REKRUTACJA DO KLASY I - DOKUMENTY

    27.03.2017

    Drodzy Rodzice, 

    w związku z trwającym od 29 marca do 10 kwietnia 2017 r.  postępowaniem rekrutacyjnym do klasy I szkoły podstawowej przypominamy o konieczności wypełnienia i złożenia w sekretariacie szkoły karty zgłoszenia dziecka – w przypadku dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

    Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły biorą natomiast udział w postepowaniu rekrutacyjnym. W postępowaniu tym brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący (Uchwała Nr XII/140/2016 Rady Gminy Wielka Wieś z dnia 4 lutego 2016 r. w sprawie określenia kryteriów  naboru do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów dla których organem prowadzącym jest Gmina Wielka Wieś, do postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły – znajduje się w załączniku). Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają wniosek o przyjęcie do klasy I.

    Kryterium

    Liczba

    punktów

    Dokumenty

    Kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego przy danej szkole podstawowej

    6

    Kryterium potwierdzane jest przez Dyrektora na podstawie dokumentacji szkolnej

    Kandydat zamieszkuje na terenie Gminy Wielka Wieś

    5

    Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata

    Kandydat do Gimnazjum uczęszczał do szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Wielka Wieś 

    6

    Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata

    Rodzeństwo kandydata spełnia obowiązek szkolny w tej samej szkole

    4

    Kryterium potwierdzane jest przez Dyrektora na podstawie dokumentacji szkolnej

    Szkoła znajduje się najbliżej miejsca pracy jednego z rodziców kandydata

    3

    Zaświadczenie o zatrudnieniu

    Kandydat jest w rodzinie objętej wsparciem asystenta rodziny lub kuratora sądowego

    2

    Zaświadczenie z GOPS-u

     

    Prosimy o dołączenie do wniosku o przyjęcie dziecka również dokumenty potwierdzające te kryteria.

    W poniższych załącznikach znajdują się wszelkie niezbędne informacje,  terminy postępowania rekrutacyjnego do  klasy I, i dokumenty, które należy wypełnić i  złożyć w sekretariacie szkoły  do 10 kwietnia 2017 r. 

     

    2017_Karta_zgloszenia_kl._1.docx

    2017_Wniosek_o_przyjecie_do_kl._1.docx

    2017_Oswiadczenie_o_zamieszkaniu.doc

    2017_Podanie_o_przyjecie.docx

    2017_Uchwala_Nr_XII_140_2016_w_sprawie_rekrutacji_do_szkol_podstawowych_i_gimnazjow.pdf

     

  • REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - DOKUMENTY

    25.03.2017

    Szanowni Rodzice, w dniach od 29 marca 2017r. do 10 kwietnia 2017 r. w godzinach 7.00 – 15.00 w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Białym Kościele.

    Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Państwa wzory dokumentów, które należy złożyć wraz z wnioskiem i szereg istotnych informacji. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

    Do wniosku należy dołączyć w szczególności:

    □ a) oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka,

    □ b) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,

    □ c) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,

    □ d) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,

    □ e) dokument poświadczający zatrudnienie lub studiowanie w trybie stacjonarnym (od każdego z rodziców) tj., - zaświadczenie z zakładu pracy,

    - a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej – aktualny wypis z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, poświadczenie rozliczania się z ZUS-EM, z KRUS-EM lub Urzędem Skarbowym,

    - zaświadczenie z uczelni o stacjonarnym systemie studiów,

    □ f) oświadczenie rodzica o zameldowaniu na terenie Gminy Wielka Wieś lub dokument urzędowy do potwierdzenia odprowadzenia podatku dochodowego lub podatku rolnego, w przypadku jeśli działalność rolnicza stanowi jedyne źródło dochodu, w Gminie Wielka Wieś.

    □ g) oświadczenie o uczęszczaniu pozostałych dzieci z rodziny kandydata do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś.

    □ h) oświadczenie o uczęszczaniu pozostałych dzieci z rodziny kandydata do szkół prowadzonych przez Gminę Wielka Wieś.

    □ i) oświadczenie rodzica, że dziecko brało udział w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2017/2018,

    □ j) kopię aktu urodzenia dziecka.

     

    2017_Informacja_o_rekrutacji_OP.docx

    2017_wniosek_o_przyjecie_do_OP.doc

    2017_OSWIADCZENIE_O_RODZENSTIE_-PRZEDSZKOLE.docx

    2017_OSWIADCZENIE_O_RODZENSTIE_-_SZKOLA.docx

    2017_OSWIADCZENIE_O_SAMOTNYM_WYCHOWYWANIU_DZIECKA.docx

    2017_OSWIADCZENIE_O_WIELODZIETNOSCI_RODZINY.docx

    2017_OSWIADCZENIE_O_ZAMELDOWANIU.docx

    2017_OSWIADCZENIE_O_ZATRUDNIENIU.docx

    2017_OSWIADCZENIE__O_UDZIALE_DZIECKA_W_REKRUTACJI__W_POPRZEDNIM_ROKU_SZKOLNYM.docx

    2017_Uchwala_w_sprawie_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_2017.docx

    2017_Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Wielka_Wies_w_sprawie_ustalenia_terminow_rekrutacji_do_przedszkoli_.doc

     

     

     

     

     

     

  • PLECIEMY I WYPLATAMY Z WIKLINY

    06.04.2017

    Na przełomie marca i kwietnia br. uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II wyplatali z wikliny stroiki wielkanocne. Technika wikliniarska nie należy do łatwych, a jednak uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy. Dzieci otrzymały do dyspozycji wiklinę niekorowaną, zwaną  też zieloną, naturalną. Ten rodzaj wikliny to świeżo ścięte gałązki wierzbowe, nie poddane żadnej obróbce. Taka wiklina zawiera naturalne soki i nie wymaga moczenia. Można jej używać  dopóki nie wyschnie. Aby jak najdłużej zachować  jej giętkość  należy przechowywać ją w zacienionym i wilgotnym miejscu. Do wyplatania wikliny potrzebna nam była ławka i trochę przestrzeni wokół niej. Oczywiście wyobraźnia, chętne dłonie i wszelkie dodatki typu: bukszpan, kolorowa bibuła, własnoręcznie malowane pisanki, kolorowe piórka i inne ozdoby, dzięki którym powstały piękne, kolorowe, wielkanocne stroiki. Podczas wyplatania stroików z wikliny każdy uczeń stosował tzw. technikę własną. Patrząc na efekty naszej pracy doszliśmy do wniosku, że pleść każdy może. Dzięki tym zajęciom zdobyliśmy doświadczenie w plecionkarstwie – najstarszym rzemiośle uprawianym przez człowieka.

    Wierzba, z której pozyskaliśmy wiklinę do wyplatania stroików, wiernie towarzyszy człowiekowi dzięki swoim skromnym potrzebom i łatwej adaptacji. Symbolizuje opiekuńczość, siły witalne, ale też smutek i tęsknotę. Wita wiosnę zakwitając srebrnymi baziami, stanowi symbol odradzania się i radości.

                                                                 

                                       Joanna Zięba

     

  • "PRZYDROŻNA KAPLICZKA - O TYM JAK SZEWC Z MŁYNARZEM PANA JEZUSA GOŚCILI"

    05.04.2017

    W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie „Przydrożna kapliczka – o tym jak szewc z młynarzem Pana Jezusa gościli”. Teatr Lalek „Krakus” zaprezentował nam spektakl według scenariusza Kazimierza Hutyry na podstawie utworu „Gość oczekiwany” Zofii Kossak-Szczuckiej. Głosu dla lalek udzielili aktorzy krakowskiego teatru Bagatela. Uczniowie mogli w przystępny sposób odkryć wartości do jakich rodzina, szkoła, społeczeństwo i kościół nas zachęca – do okazywania sobie dobroci, dzielenia się i wzajemnej pomocy. Szewc przyjął w gościnę Jezusa, który był ukryty w osobie biednego włóczęgi. Młynarz wiązał z przyjściem Jezusa jeszcze bardziej dostatnie życie, które było pełne skąpstwa i nieuczciwości. Niestety Jezusa pod swój dach nie przyjął, choć miał kilka okazji. Żywimy wielką nadzieję, że nasi uczniowie nie tylko potraktują to przedstawienie jako spektakl, który można było zobaczyć, ale jako życiową lekcję dotyczącą dobroci i wzajemnej pomocy.

    Przemysław Ryś

  • "ZRÓB SOBIE PALMĘ"

    04.04.2017

    Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Białym Kościele „POZYTYWKA” zaprasza uczniów z klas II – VI  na bezpłatne warsztaty pod hasłem „Zrób sobie palmę!”
    Warsztaty odbędą się w sobotę 8 kwietnia 2017 r. w godz. 8.00 – 13.00 w świetlicy wiejskiej obok gimnazjum w Białym Kościele.

    regulamin_palmy.docx

    palma.docx

    KARTA_ZGLOSZENIA_UCZESTNICTWA_W_ZAJECIACH_wer2.docx

  • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

    03.04.2017

    Szanowni Rodzice,  czwartek – 13.04. 2017 r.  i piątek 14.04.2017 r. są  dla uczniów dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku, gdy nie macie Państwo możliwości zapewnienia dzieciom opieki w tych dniach, w szkole zostanie zorganizowany dyżur świetlicowy. W celu dokonania zapisu na ww. dyżur należy zgłosić się do sekretariatu szkoły  do poniedziałku 10 kwietnia 2017 r. do godziny 15.00.  i wypełnić deklarację uczestnictwa dziecka na dyżurze.

  • KAŻDY O TYM DOBRZE WIE, ŻE WODA NAJLEPSZA JEST

    04.04.2017

    22 marca w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Wody.  Oddział przedszkolny zaprosił  również do wspólnego świętowania klasę drugą wraz z panią wychowawczynią. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na kolor niebieski. Na początku zajęć dzieci i uczniowie poznali historię wędrującej Kropelki, która opowiedziała nam skąd bierze się woda? Dlaczego ona jest dla nas tak ważna? Jak możemy o nią dbać? Została również  przeprowadzona pogadanka uświadamiająca konieczność oszczędzania wody. Następnie wszyscy wspólnie przystąpiliśmy do przeprowadzenia doświadczeń. Jednym z wielu doświadczeń, była obserwacja   przedmiotów, które utrzymają się na powierzchni wody, a te które toną. Kolejnym doświadczeniem, które mogliśmy zaobserwować było magiczne zmienianie koloru wody na czerwony oraz niebieski. Wszystkie dzieci oraz uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej zainspirowanej tematem wody. Każdy wybrał inna technikę, plasteliną bądź farbą, dzięki pomocy starszych kolegów i koleżanek przedszkolaki wykonały również papierowe łódki, które posłużyły do zorganizowania wyścigów na wodzie. Na zakończenie zajęć uczniowie z klasy drugiej oraz przedszkolaki otrzymali kubki z pyszną zdrową wodą.

    W oddziale przedszkolnym Dzień Wody odbył się radośnie i ciekawie, obfitował w mnóstwo atrakcji. Wszyscy mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak ważną rolę w naszym życiu oraz w życiu zwierząt i roślin pełni woda.  

     

                                                                                                                           Dorota Jagło

                                                                                                                           Paulina Parcz

  • "AFRYKAŃSKA PRZYGODA"

    31.03.2017

    Dnia 31 marca 2017 r. uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz z kl. I, II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem postanowiliśmy przeżyć „Afrykańską Przygodę” i  w tym celu udaliśmy się do kina CINEMA CITY.

    Dla wielu z nas Afryka pozostaje odległym i niedostępnym miejscem. Dzięki trójwymiarowemu filmowi przyrodniczemu mieliśmy okazję odwiedzić Deltę Okawango – jeden z najbardziej unikalnych obszarów dzikiej przyrody na tym fascynującym kontynencie. Prowadzeni przez południowoafrykańskiego zoologa, panią Liesi Eichelberger, przyłączyliśmy się do światowej sławy filmowca dzikiej przyrody Tima Liversedge’a, w trakcie przyprawiającej o dreszcz emocji przygody na podmokłym terenie w środku pustyni. Dzięki trójwymiarowemu filmowi doznaliśmy osobistego kontaktu „oko w oko” z bardzo różnorodną wielką zwierzyną – krokodylami, hipopotamami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.

    Po zapierającym dech w piersiach seansie filmowym udaliśmy się na warsztaty, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak powstają filmy, pracując w grupach mieli również okazję wcielić się w rolę reżyserów filmowych.

    Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę. Gdzie tym razem poniesie nas nasza wyobraźnia?

     

                                                                                                                                        Joanna Denko

  • VII PRZEGLĄD SZKOLNYCH FORM TANECZNYCH

    31.03.2017

    30 marca 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbył się VII PRZEGLĄD SZKOLNYCH FORM TANECZNYCH IM. JÓZEFA LACHNERA. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy trzeciej wraz z panią wychowawczynią - Joanną Denko oraz panem Jarosławem Janeckim - nauczycielem muzyki.

    Swoje umiejętności taneczne oraz wokalne prezentowali uczniowie czterech szkół z terenu Gminy Wielka Wieś. To wspaniałe wydarzenie poświęcone jest pamięci Józefa Lachnera, wspaniałego nauczyciela, społecznika, muzyka, malarza i folklorysty w jednej osobie związanego z Modlnicą. Młodzi uczestnicy przeglądu z wielką przyjemnością i radością prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.

    Uczniowie naszej szkoły  zatańczyli poloneza, który jest tańcem uroczystym, a  gracji ruchów towarzyszą dostojne kroki. Mimo, że polonez jest tańcem raczej wolnym, to jednak bardzo urozmaiconym poprzez zmienność figur. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali najbardziej charakterystyczne figury w polonezie: ustawienie czwórkami, taniec w kole, mijankę oraz tunel. Nie mogło również zabraknąć ludowych piosenek, nasi uczniowie zaśpiewali „Krakowiaka” oraz znaną  piosenkę ‘Hej Sokoły” w swojej interpretacji opowiadającej o życiu szkolnym.

    Na zakończenie zespoły występujące w przeglądzie otrzymały  pamiątkowe dyplomy oraz gry planszowe.  Bardzo dziękujemy, za to że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej uroczystości już po raz drugi.

                                                                                                                                   Joanna Denko

     

  • ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODCZAS REKOLEKCJI W PARAFII

    27.03.2017

    Parafia pw. św. Mikołaja w Białym Kościele w dniach 2–5 kwietnia br. organizuje rekolekcje wielkopostne. Po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem planu rekolekcji, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele zwalnia uczniów, którzy wezmą udział w rekolekcjach  z zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z poniższym harmonogramem. Uczniowie, których rodzice zadeklarują udział w rekolekcjach, pod opieką wyznaczonych nauczycieli udają się ze szkoły do kościoła. Po zakończeniu rekolekcji  uczniowie OP, klas I,II, III wracają do szkoły na świetlicę, skąd są odbierani przez rodziców/opiekunów prawnych, sami wracają do domów lub też czekają na przyjazd gimbusa/busa. Uczniowie klas IV-VI w zależności od deklaracji rodziców mogą wracać do domu bezpośrednio z kościoła.  Uczniowie, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach mają zapewnioną opiekę w szkole.

     W celu zapewnienia wszystkim uczniom szkoły bezpieczeństwa i właściwej opieki  w trakcie organizowanych rekolekcji  prosimy Rodziców o wypełnienie deklaracji, które otrzymali uczniowie. Uczniowie, którzy nie złożą wypełnionych deklaracji u wychowawców będą w szkole pod opieką nauczycieli.

     Bus i  gimbus kursują w tych dniach bez zmian.

    Zajęcia dodatkowe odbędą  się bez zmian.

    HARMONOGRAM REKOLEKCJI

    OP, KLASY I,II, III

    KLASY IV,V,VI

    PONIEDZIAŁEK 3 IV 2017 r.

     

    11.50 – planowane wyjście do kościoła

    12.00 – 13.00 – nauka rekolekcyjna

    ok. 13.00 – powrót do szkoły

    PONIEDZIAŁEK 3 IV 2017 r.

     

    13.20 – planowane wyjście do kościoła

    13.30 – 14.30 – nauka rekolekcyjna

    ok. 14.30 – powrót do szkoły (wg deklaracji)

     

    WTOREK 15 III  – ZAJĘCIA W SZKOLE BEZ ZMIAN

    WTOREK 15 III  – ZAJĘCIA W SZKOLE BEZ ZMIAN

     

    ŚRODA 5  IV

     

    11.50 – planowane wyjście do kościoła

    12.00 – 13.00 – nauka rekolekcyjna

    Ok. 13.00 – powrót do szkoły

     

     

    ŚRODA 5 IV

     

    13.20 – planowane wyjście do kościoła

    13.30 – 14.30 – nauka rekolekcyjna

    Ok. 14.30 – powrót do szkoły (wg deklaracji)

     

     

  • PODZIEL SIĘ TALENTEM

    27.03.2017

    W niedzielę byliśmy świadkami niecodziennej imprezy – pierwszego gminnego pokazu talentów, z terenu naszej gminy i nie tylko. Młodych talentów – którzy zechcieli się podzielić swoimi zdolnościami z bardzo liczną publicznością nie brakowało – na scenie zaprezentowało się 45 uczestników indywidualnie i w zespołach. Były pokazy taneczne, gry na instrumentach, występy wokalne, a także pokazy innych umiejętności.

    Jury konkursu, w którym zasiedli: Paweł Okraska – aktor, Państwo Kristina i Michał Kutnikowie- pianistka i solista Opery Krakowskiej oraz Natalia Gap – finalistka „You Can Dance”, musiało dokonać naprawdę trudnego wyboru, aby spośród trzech kategorii wiekowych: przedszkolnej, klas I-III i IV-VI, wyłonić tych najlepszych. Wszystkim uczestnikom, niezależnie od wyniku, należą się jednak ogromne brawa za odwagę i zaangażowanie.

    Głównym organizatorem imprezy „Podziel się talentem” była Fundacja „Mój Sen”, a całe wydarzenie miało wymiar charytatywny – w trakcie spotkania prowadzona była zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji – m.in. można było zakupić domowe ciasta, prowadzona była loteria fantowa, a także szereg atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, warkoczyki, fotobudka. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na podopiecznych fundacji, o których można więcej dowiedzieć się na stronie: fundacjamojsen.pl

     

    Spotkanie było dofinasowanie z Gminy Wielka Wieś w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.

    W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim młodym talentom, bardzo licznie zgromadzonej widowni, wolontariuszom zaangażowanym w akcję, a szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Marcina Kruka za prowadzenie imprezy, Pana Jarosława Janeckiego za obsługę techniczną i muzyczną, oraz właścicieli Hotelu Margerita za nieodpłatne udostępnienie i przygotowanie lokalu.

    Więcej zdjęć na naszym Fb: www.facebook.com/WielkaWies/

    Ze szkoły Podstawowej w Białym Kościele zaprezentowały swoje talenty;

    Hanna Gietka Klasa 1 Talent muzyczny Piosenka - Pół kroku stąd

    Zespół - Amelia Wolak, Malwina Konatowicz, Nikola Kołodziejczyk, Hanna Koblańska - Klasa 2 Talent sceniczny - Taniec do piosenki - Tylko tu i teraz – Libre

     Jakub Kowalski Klasa 2 Talent sceniczny - Taniec połamaniec

    Amelia Suślik, Zuzanna Oczkowska - Klasa 2 Talent sceniczny - Taniec

    Zespół JKM Justyna Noga - wokal, Oliwia Kawalec - skrzypce, Julia Niemiec - wokal. Klasa 4 Talent muzyczny - Piosenka - Narysuję dla mamy słoneczko

    Julia Synowska Klasa 5 Talent muzyczny - Piosenka  - Dach

    Aleksandra Biernat Klasa 6 Talent muzyczny - Piosenka drewnianych lalek

    Martyna Windys Klasa 6 Talent sceniczny - Kabaret

    Łukasz Seweryn Klasa 6 Talent muzyczny - Piosenka -  Nieznajomy

    Natalia Skrzyniowska klasa 6 Talent muzyczny - Gra na pianinie cyfrowym - Sonatina

    Łukasz Seweryn z naszej szkoły zajął 1 miejsce, a Martyna Windys i Aleksandra Biernat wyróżnienia - gratulujemy młodym talentom.

     

     

     

     

  • 30 MARCA - OTWIERAMY SIĘ DLA WAS!

    21.03.2017

    Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice,

    serdecznie zapraszam do Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele  na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się  w czwartek 30 marca 2017 r. od godziny 17.00.

    Do Państwa dyspozycji będzie pedagog szkolny, wychowawca świetlicy, nauczyciele uczący w naszej szkole a także przedstawiciele rodziców i sami uczniowie.  Tego dnia istnieje możliwość zobaczenia sal lekcyjnych i zapoznania się z budynkiem szkoły.  Postaramy się również odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

    Pierwsze przekroczenie progu szkoły jest poważnym wyzwaniem dla każdego dziecka. Te trudne początki na równi z dziećmi przeżywają ich Rodzice i Dziadkowie, dlatego też chcemy wyjść Państwu naprzeciw i poprzez szereg zaplanowanych, przemyślanych działań zrobić co tylko w naszej mocy, aby na twarzach Waszych pociech zawsze błyszczały  tańczące is­kier­ki ra­dości, wy­wołujące ten  jedyny, niepowtarzalny -  bo naj­szczer­szy -  uśmiech dziecka. 

     

      Z poważaniem

     Anna Zajączkowska
    Dyrektor Szkoły Podstawowej

    im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć