• Zabawa w Rabkolandzie

    Zabawa w Rabkolandzie

    6 czerwca 2024r. uczniowie klas I, II i III z wychowawcami odwiedzili Park rozrywki i zabawy w Rabce. Na początek uwagę dzieci przyciągnął diabelski młyn o tajemniczej nazwie Zaginacz Czasoprzestrzeni. Ci którzy odważyli się wsiąść na tę największą z atrakcji, mogli z góry podziwiać panoramę miasta i gór. Potem przyszedł czas na liczne karuzele, latający autobus, statek Wikingów, autodrom, spadającą wieżę, wikingcoaster, pontony wodne  i całe mnóstwo innych atrakcji, na których dzieci spędziły kilka godzin.

     Po smacznym obiadku, krótkim odpoczynku i wyczekiwanych zakupach pamiątek nastąpił dalszy ciąg szalonej zabawy.  Było przy tym mnóstwo radości, śmiechu i pisków, a czasem odrobina strachu.

    Zmęczeni zabawą i ci którym nieco bardziej zawirowało w głowach, mogli spędzić czas w strefie maxi klocków, zjeść lody, ochłodzić się przy fontannach, a na koniec zrelaksować się w przecudnej Dolinie Trzmiela. Rabkoland to naprawdę strzał w dziesiątkę- dla dzieci z klas młodszych wymarzone miejsce zabaw!

    Dziękujemy Pani Bogusi Grudnik za pomoc w opiece i dzielne towarzyszenie dzieciom w podniebnych szaleństwach👍🎡.

    Renata Szlachta

  • ZABAWY KONSTRUKCYJNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJJ

    Uczniowie w naszej świetlicy szkolnej uwielbiają zajęcia konstrukcyjne. Swoje budowle tworzą wykorzystując różnorakie klocki- lego, słomki, złączki i wafle (te chyba najczęściej wybierane są przez dzieci).
    W tym roku szkolnym do świetlicy zakupiona została kolejna „porcja” klocków, dzięki czemu powstają coraz efektowniejsze budowle. Zabawy konstrukcyjne pobudzają wyobraźnię i ćwiczą sprawność manualną, a wspólna zabawa w grupach rozwija kreatywność dzieci i jest doskonałą okazją do integracji. Układanie klocków nie tylko wspiera rozwój dzieci, ale również przynosi mnóstwo radości i satysfakcji, wywołuje uśmiech na twarzy i jest pełną inwencji zabawą. 

    A oto niektóre dzieła:

     

  • Konkursy polonistyczne - gratulacje dla Z. Bugaj, M. Krukar i E. Litewki

    W ogólnopolskiej olimpiadzie z języka polskiego w sesji wiosennej 2024 "Olimpus" SP. w Białym Kościele może pochwalić się zdobyciem dwóch tytułów LAURERATEK dla MICHALINY KRUKAR z klasy IV oraz EWY LITEWKI z kl. VIII. Serdeczne gratulacje!

    Wyrazy uznania kierujemy również do: Marty Niemiec i Zuzanny Drzewniak z kl. IV, Urszuli Stelmach, Tymoteusza Waliłko i Anny Więcław z kl. V, Emilii Niemiec z kl. VI oraz Mileny Czamary, Zuzanny Tucharz i Norberta Mitki z kl. VII. Olimpiada z języka polskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, nauki o języku i literatury.

    Ponadto ogromne brawa należą się uczennicy klasy VIII – ZUZANNIE BUGAJ – za otrzymanie III miejsca w powiatowym konkursie „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa” w kategorii praca literacka i w grupie wiekowej kl. VII-VIII Komisja konkursowa, podczas oceniania prac, brała pod uwagę: walory merytoryczne, jakość wykonania, stopień trudności wykonania oraz oryginalność. To wielki sukces Zuzanny Bugaj, która w krótkim czasie napisała obszerną i dojrzałą pracę, z niewielką pomocą polonistki – P. Kingi Hrabi-Babiuch. Gratulacje należą się również Ewie Mikurdzie z kl. VIII, której brała udział w konkursie i uchwyciła temat z nietypowej strony – szukając przykładów w japońskim „anime”.

    Jesteśmy dumni z naszych Uczniów i Uczennic.

     

    Kinga Hrabia-Babiuch

     

  • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

    Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja DNIA JĘZYKÓW OBCYCH.
    Aktywności uczniów miały charakter konkurencji, polegających na rozwiązywaniu quizów i
    kahootów z wiedzy o językach obcych oraz z zagadnień kulturalno - cywilizacyjnych z
    obszaru anglojęzycznego.


    Poszczególne klasy IV-VIII wykonywały plakaty na temat danego przepisu kulinarnego
    oraz oglądali filmy w oryginalnej wersji językowej (czyt. angielskiej)
    Na zakończenie usłyszeliśmy kilka piosenek angielskich w iście profesjonalnym wykonaniu
    uczennic z klasy 5 i 6.


    Dowiedzieliśmy się też, że coraz więcej uczniów uczy się różnych języków korzystając z
    popularnej aplikacji Duolingo.
    W powyższych konkurencjach zwyciężyła klasa 6 i uczniowie tego zespołu w nagrodę
    zamówią do klasy pizzę (niejedną:))
    Gratulujemy!!!!

     


    Urszula Kubisiowska

    Karolina Krawczyk- Hrabia

  • Projekt „Moc Decyzji” w klasach 6-8

    Projekt „Moc Decyzji”, współfinansowany przez Gminę Wielka Wieś, obejmował realizację czterech warsztatów profilaktyki alkoholowej, skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat z terenu gminy. Warsztaty miały na celu zwiększenie wiedzy uczestników na temat alkoholu oraz jego szkodliwych skutków, zarówno fizjologicznych, jak i psychologicznych oraz doskonalenie umiejętności asertywnego odmawiania alkoholu w tej grupie wiekowej.

    Bezpośrednie efekty realizacji projektu obejmowały: zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości alkoholu i innych środków psychoaktywnych, profilaktykę alkoholizmu wśród dzieci, zwiększenie wiedzy o dostępnych metodach i miejscach pomocy, naukę asertywności i logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego, zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym.

     

  • Dzień Dziecka w Prądniku Korzkiewskim

    Dzień Dziecka w Prądniku Korzkiewskim

    27.05.2024r.

    Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów klas 1, 2 i 3 zorganizowano wycieczkę do Doliny Prądnika. Punktem docelowym pieszej wędrówki było gospodarstwo agroturystyczne „We młynie” u Państwa Woźniczków. Na dzieci czekało ognisko, na którym mogły upiec kiełbaski, a rodzice przygotowali słodkie atrakcje- watę cukrową, pyszne mufinki z owocami i oczywiście lody. Te wszystkie smakowitości były przerywnikiem doskonałej zabawy- dzieci bawiły się na placu zabaw, grały w piłkę i szalały nad rzeczką. Rozłożyste wierzby i altanki były dla wszystkich miejscem wytchnienia, bo dzień był bardzo gorący. Po kilku godzinach atrakcji wróciliśmy do szkoły. Droga powrotna była naprawdę wyczerpująca, ale wszyscy dali radę!👍

    Renata Szlachta

  • Dzień Dziecka OP-"Żabki"

    Nowa galeria Dzień Dziecka OP-"Żabki" została dodana do albumu fotograficznego

     Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca czyli Dzień Dziecka.To święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszej grupie tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, pyszny podwieczorek, malownie w plenerze, kolorowe balony i  wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach .Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

    Zapraszamy do naszej Galerii.

                                                                                                                                           Paulina Pyziak

     

     

  • Wizyta plastyczki z Teatru Groteska w Krakowie

    „Teatr Groteska od zaplecza” – tak brzmiał temat wyjątkowej lekcji dotyczącej kształcenia kulturowego w klasie IV.

    Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr został założony w 1945 roku przez wybitnych artystów teatru Zofię i Władysława Jaremów – reżyserów, inscenizatorów, pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym w powojennej Polsce. Warto wybrać się na spektakle dla dzieci w tym miejscu, by zobaczyć nie tylko świetną grę aktorską, ale także doskonale przygotowaną scenografię i niezwykłe rekwizyty, a nade wszystko – kukiełki, pacynki, marionetki i stroje.

    Szkoła Podstawowa w Białym Kościele może pochwalić się wyjątkowymi absolwentami, którzy chętnie odwiedzają jej mury. Julia Niemiec to uczennica II LO w Krakowie oraz pasjonatka sztuki – teatru i plastyki, która swoje projekty realizuje w pracowni plastycznej Teatru Groteska w Krakowie. Przyjęła nasze zaproszenie i poprowadziła interesującą lekcję w klasie IV o teatrze lalkarskim i jego zapleczu plastycznym.

     

    Pokazała nam zaplecze teatru – pracownię plastyczną, krawiecką i konstruktorską; świetnie zachowane ponad 50-letnie lalki; sposób tworzenia masek teatralnych i rekwizytów; wykonywania odlewów sylwetek aktorów. W swoim magicznym pudle przyniosła ręcznie wykonane rekwizyty i nagrody dla aktorów rozdawane podczas premiery.

    Serdecznie dziękujemy Julii Niemiec za poświęcony czas i profesjonalnie przygotowaną lekcję.

    Kinga Hrabia-Babiuch

     

     

  • Teatr Cieni w klasie IV

    „Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…” = śpiewał Grzegorz Turnau. Czwartoklasiści z chęcią przeczytali baśnie braci Grimm i H. Ch. Andersena oraz legendy polskie. Poznali: krótką historię teatru, który wywodzi się ze starożytnej Grecji i kultu ku czci boga Dionizosa; pracowników teatru – od aktora do inspicjenta; budowę dramatu jako rodzaju literackiego. Jednak to wszystko to tylko teoria – praktyka wydaje się znacznie ciekawsza. Z racji tego, że polonistka P. Kinga Hrabia-Babich – była adeptka Teatru Słowa i Tańca – znała teatr od kulis, opowiedziała o pracy w teatrze i przyniosła rzeczy z tą sztuką związane, takie jak repertuary, afisze teatralne, maski.

    Największą atrakcją okazał się teatr cieni w wykonaniu uczniów i uczennic. W grupach mieli wykonać trudne i rozbudowane zadanie – przeczytać wybraną baśń, wypełnić kartę pracy o świecie przedstawionym, napisać własny tekst baśni w formie opowiadania z morałem i dialogiem, przygotować lalki cieniowe, podzielić się rolami i wystawić w świetle projektorów teatr cieni przed klasą. Przy zasuniętych roletach, blasku projektorów wyświetlających nocne niebo, wymagającej widowni – czwartoklasiści wystawili: „Calineczkę”, „Brzydkie kaczątko”, „Polnego kwiatka” i „Dziewczynkę z zapałkami”. Warto zwrócić uwagę na to, że przygotowanie i wystawienie odbywało się na lekcji, a praca dzieci była całkowicie samodzielna.

    Wymagająca praca została nagrodzona ocenami i oklaskami, a najlepsze przedstawienie prezentujemy w linku poniżej: 

    https://www.capcut.com/s/CZLDZsW1BO-zjy81/

    Dziękuję za zaangażowanie klasy IV oraz wsparcie uczniów z klasy VIII.

    Kinga Hrabia-Babiuch

  • Dzień Dziecka klas 4 i 5

    Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 4 i 5 z entuzjazmem wyruszyli na pieszą wycieczkę do urokliwego Gospodarstwa Agroturystycznego „We Młynie” w Prądniku Korzkiewskim. To miejsce pełne przygód i atrakcji.

    Bezpiecznie dotarliśmy na miejsce podziwiająć piękne widoki.

    Okazało się, że przy takiej imprezie nie może zabraknąć słodkości! Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak przygotowywana była wata cukrowa. Kolejka wydawała się nie mieć końca…

    Następnie,  grupa dzieci zebrała się przy ognisku. Każde dziecko miało swoją kiełbaskę i piekło ją nad ogniem. Zapach smażonych kiełbasek unosił się w powietrzu. Przyszedł też czas na zabawy i gry zespołowe.

    Po intensywnych zabawach przyszedł czas na ochłodę. Wszyscy zajadali się pysznymi lodami w różnych smakach. Gospodarstwo położone jest nad malowniczą rzeką co wykorzystali uczniowie delektujący się lodami – szczegóły na zdjęciach - nie ma to jak lody nad rzeką:)

    Poczęstunek przygotowała Rady Rodziców,  za co bardzo serdecznie dziękujemy. Było pysznie!

    Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Dzieci pozowały na tle pięknych krajobrazów i uśmiechały się do siebie. Po wycieczce wszyscy wrócili do domu z uśmiechem na twarzach. To był niezapomniany dzień pełen radości i wrażeń. Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "We Młynie" była nie tylko zabawą, ale także okazją do nauki i integracji.

                                                                                                        Urszula Babiuch, Paulina Kozieł, Tomasz Dudek

  • Dzień Dziecka klas 6-8

    Dzień Dziecka klas 6-8

     Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca- czyli Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.  W tym roku ten wyjątkowy dzień klasy 6-8 spędziły w pięknym miejscu W Prądniku Korzkiewskim- „We młynie”. Smakołyki, zabawa i radość to są trzy słowa, które opisują czas spędzony w Gospodarstwie Agroturystycznym „We młynie”. Oprócz gier na świeżym powietrzu, każda klasa upiekła kiełbaski na ognisku, zjadała się wata cukrową lodami. W realizacji imprezy z okazji Dnia Dziecka wsparcia udzieliła Szkolna Rada Rodziców.  Mieliśmy dużo szczęścia w tym dniu, ponieważ była piękna i słoneczna. Było dużo radości, emocji płynących ze wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy serdecznie za wsparcie i bezinteresowną pomoc w realizacji imprezy. Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł radość każdemu dziecku!

     

    Joanna Luks, Agnieszka Miśkiewicz

    Urszula Kubisiowska, Kinga Hrabia- Babiuch

     

     

  • RAJD PSZCZELARSKO-ZIELARSKI O PUCHAR PODKOWCA

    28 maja przedstawiciele i przedstawicielki klasy VI wraz z P. Kingą Hrabią-Babiuch oraz P. A. Brożyną uczestniczyli w II Rajdzie Pszczelarsko – Zielarskim o Puchar Podkowca w ramach Dnia Otwartego w ZSP Giebułtów.

    Organizatorzy zapewnili udział w warsztatach zawodoznawczych, grach animacyjnych i spotkania edukacyjnych o nietoperzach. Uczniowie i uczennice wykonywali ciekawe zadania na poszczególnych stacjach, takich jak – stacja hotelarska, stacja zielarsko-pszczelarska, stacja logistyczna, stacja fryzjersko-kosmetologiczna, stacja przyrodnicza oraz stacja branżowa. Zadania były niezwykle interesujące i praktyczne – składanie łabędzia z ręcznika, rozpoznawanie ziół i minerałów, plecenie warkocza, wbijanie gwoździ, sterowanie ciężarówką i jazda samochodem pod okiem instruktora, ale także obliczanie prędkości lotu nietoperza, zagadki dotyczące życia tych ssaków i wiele innych.

    Na podsumowanie rajdu ZSP w Giebułtowie zaprosił dzieci na poczęstunek – pyszne kiełbaski z grilla, lemoniadę oraz ciastka-nietoperze. Klasa VI ze SP. w Białym Kościele uzyskała wyróżnienie.  

     

    Kinga Hrabia-Babiuch

    Anna Brożyna

     

  • ANGIELSKIE POTYCZKI

    W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele odbyła się już III edycja Olimpiady z Języka Angielskiego dla zerówek oraz Dyktanda dla klas drugich. Naszą szkołę w kategorii klas II reprezentowała Aleksandra Ibek, a w kategorii zerówek dzielnie walczyli: Mateusz Drzewniak oraz Maksymilian Moździerz. Po zaciętych dogrywkach organizatorzy wyłonili zwycięzców. Z dumą informujemy, że Maksymilian Moździerz zdobył I miejsce w Olimpiadzie z Języka Angielskiego w grupie zerówek, a pozostali wspaniali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

     

    Karolina Krawczyk-Hrabia 

  • CHROŃMY ZIEMIĘ, BO TO NASZ OBOWIĄZEK- 22 KWIETNIA DZIEŃ ZIEMI

    CHROŃMY ZIEMIĘ, BO TO NASZ OBOWIĄZEK- 22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI

    Mimo iż 22 kwietnia jest już za nami,  my nie zapominamy o takim ważnym święcie. Dlatego z tej okazji odbył się w naszej szkole apel poświęcony tak ważnej sprawie jaką jest ochrona naszej pięknej planety. To wydarzenie jest znane również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta wyjątkowa data ma nam wszystkim przypominać, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

    Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami spotkała się na Sali gimnastycznej, aby posłuchać piosenek związanych z tematyką Ziemi. Uczniowie klas 4-8 pokazali przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące problemu zanieczyszczania naszej planety, ale również sposoby ochrony i poszanowania dla tej wspaniałej planety.

     

    Joanna Luks, Barbara Mycek

  • Kangur Matematyczny - WYNIKI !!!

     Z  przyjemnością informujemy, iż w tym prestiżowym konkursie Michalina Krukar z klasy IV uzyskała wynik bardzo dobry, a uczniowie: Szymon Krukar  z klasy II, Maria Koblańska z klasy III, Marta Niemiec z klasy IV, Piotr Janik z klasy V oraz Ewa Mikurda z klasy VIII otrzymali wyróżnienia.

    Gratulujemy zdolności matematycznych oraz owoców cieżkiej pracy!

                                                                                                                                                Renata Windys

                                                                                                                                                Urszula Babiuch

  • DZIEŃ MAMY W ŚWIETLICY

    Nowa galeria DZIEŃ MAMY W ŚWIETLICY została dodana do albumu fotograficznego

    Małgorzata Łysek

    W małym bukiecie majowe kwiatki

    Zakwitły wczoraj na Święto Matki

     

    Majowe kwiatki wstążką związane

    Niech sto lat żyją Mamy kochane!

     

             Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, pogody ducha, a także cudownych chwil pełnych uśmiechu i nieustającego zadowolenia ze swoich pociech.

     

                                                                                                                       Małgorzata Łysek

                                                                                                                       Renata Szlachta

     

  • Światowy Dzień Dobrych Uczynków

    Jak pisał Cyprian Kamil Norwid:

    „Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie. Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic… „

    Cyprian Kamil Norwid

     

     

    https://sp2.twardogora.pl/wp-content/uploads/17.04.2021_swiatowy_dzien_dobrych_uczynkow-209x162.png

    19 maja obchodzony jest Światowy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście można się zastanawiać, co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! A czy ty spełniłeś ostatnio jakiś dobry uczynek?

    W poniedziałek, 20 maja Samorząd Uczniowski przygotował Drzewka Dobrych Uczynków, na których każdy uczeń mógł przywiesić lub przykleić listek ze swoim dobrym uczynkiem, który zrobił lub zamierza zrobić. Chwile refleksji towarzyszyły podczas "studiowania"  gazetki szkolnej poświęconej dobrym uczynkom i korzyściom jakie płyną z czynienia dobra.

    Pamiętajcie, że bezinteresowna dobroć zawsze spotka się z pozytywnym przyjęciem.

    Dziękujemy za zaangażowanie:)

                                                                                                                                       Urszula Babiuch - opiekun SU

     

  • Ale to już było......

    Ale to już było……..

    W dniach 14.05.- 16.05.2024r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu- Egzaminu Ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści wiedzieli czego mogą się spodziewać, ponieważ zadbali o to nauczyciele wiodących przedmiotów. Mimo dużego stresu i wielu nerwów egzamin przebiegł bez utrudnień. Uczniom klasy ósmej gratulujemy zdobycia nowego doświadczenia i trzymamy kciuki za wyniki w lipcu.

     

    Joanna Luks

     

     

  • OP w Gminnej Bibliotece Publicznej

    Nowa galeria OP w Gminnej Bibliotece Publicznej została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 15 maja, w Tygodniu Bibliotek, dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi. Na miejscu przedszkolaki uczestniczyły w mini lekcji bibliotecznej poznając bliżej tajniki pracy w bibliotece i zasady korzystania z jej zasobów. Następnie wysłuchały pięknej historii płynącej z teatrzyku kamishibai: „Mój przyjaciel Kemushi”. Japońska forma teatrzyku pozwoliła przenieść się w świat zmieniającej się przyrody widzianej z perspektywy uroczej gąsienicy mieszkającej w małym domku na drzewie, która przemienia się w pięknego motyla. W trakcie spotkania dzieci z wielkim entuzjazmem wcieliły się w rolę ilustratorów rysując na wielkoformatowych kartach świat i zmiany, jakie zachodziły w przyrodzie w trakcie zmieniających się pór roku.

    Wizyta w bibliotece była dla dzieci przygodą, podczas której odkrywały świat literatury w ciekawy, fascynujący sposób. Dziękujemy pracownikom biblioteki za pouczające i ubogacające spotkanie.

                                                                                                                                                        Jarosława Kulawik

  • EUROPA- zajęcia OP Żabki

    Nowa galeria EUROPA- zajęcia OP Żabki została dodana do albumu fotograficznego

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918 - sekretariat i oddziały przedszkolne

Galeria zdjęć