Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP ŻABKI-Pasowanie na Przedszkolaka2020.
„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując gromkie brawa. P występie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i nauczycielek, któy został uwieczniony na nagraniu.
Dzięki temu rodzice dzieci również będą mogli go przeżyć w rodzinnym gronie.
Paulina Pyziak
W Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej uhonorowano uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością ortografii. Z poziomu 3 (kl. VIII) wśród uczestników testu w całej Polsce Tytuł Laureata i Dyplom Mistrza Ortografii uzyskali : Samuel Skowronek- Duarte oraz Jacek Markowski, natomiast Wyróżnienie i Dyplom Eksperta Ortografii zdobył Daniel Durlak. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i zaszczytnych tytułów.
Marzena Wawrzeń
Uczniowie klasy VI wzięli udział w ogólnopolskim programie fundacji „Projektor”, łączącym studentów, ekspertów i nauczycieli pragnących, aby dzieci były świadome wyzwań współczesnego świata i miały odwagę działać i być aktywnymi. W czasie zajęć padło wiele pytań. Co by było, gdyby na świecie nie było optymizmu i ludzie widzieliby wszystko w czarnych barwach? Co by było, gdyby większość ludzi była bardziej optymistycznie nastawiona do życia? Czy optymizmu można się nauczyć? Wspólnie próbowaliśmy stworzyć zbiór wskazówek, jak być optymistą. Często nie akceptujemy siebie samych, więc próbujemy poprawiać, zmieniać, ulepszać. Przeżywamy swój wygląd, swoje reakcje na to, jak traktują nas ludzie, przeżywamy swoją niezdolność bycia wystarczająco fajnymi i przebojowymi… A może wystarczy pokochać samego siebie? Dzięki temu, że kochamy samych siebie, możemy kochać bliźniego swego, jak siebie samego. I wówczas te słowa nie są pustym frazesem. A świat staje się lepszy i piękniejszy.
Agnieszka Miśkiewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP Żabki- nowy rok szkolny 2020/2021.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP Żabki- nowy rok szkolny 2020/2021.
9 grudnia uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielka języka polskiego wzięli udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską, organizowanym przez Bibliotekę Kraków w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”.
Młodzi czytelnicy spotkali się z Autorką online. Uczniowie zadawali wiele pytań o wydane książki, nagrody, literackie inspiracje i pasje pisarki. Pani Barbara musiała się także zmierzyć z pytaniami o zainteresowania, rodzinę, domowych pupili, upodobania kulinarne i … wiek.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak na kartach ożywają ulubieni bohaterowie, jak to jest pisać, skąd czerpie się pomysły. Usłyszeli także wiele anegdot z życia Autorki- między innymi o psie Fredem (który wystąpił już w dwóch książkach!) i jego fascynacji kucykiem sąsiada.
Spotkanie bardzo się podobało:) i – jak pisano w komentarzach- skończyło się zbyt szybko
Tekst: Mirosława Szeptycka
Nota o autorce- materiały Biblioteki Kraków
Barbara Kosmowska pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej książki były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach literackich, m.in. książka „Pozłacana rybka” otrzymała tytuł Książki Roku 2007 przyznany przez Polską Sekcję IBBY. Pisarka otrzymała nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni” – za książkę „Buba”, a także wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”. Jest pracownikiem w zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku. W 2017 roku została równocześnie laureatką i finalistką I edycji Nagrody Żółtej Ciżemki, doceniona za dwie książki: „Niezłe ziółko” i „Tru”. Pierwsza z nich to przyjazna i urocza opowieść o wartości wielopokoleniowej rodziny, druga to pełna humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w OP "Sówki".
Dzień 4 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych zapamiętają zapewne na długo. W tym dniu bowiem odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj! Dzieci powitały go z wielką radością. Z wypiekami na twarzy zaśpiewały Mikołajowi wesołą piosenkę, rozmawiały z Nim, grzecznie odpowiadały na zadawane pytania i oczywiście gorąco zapewniały, że przez cały rok zachowywały się wzorowo jak na przedszkolaki przystało. Na koniec Mikołaj obdarował dzieci drobnymi upominkami, a one w podzięce wręczyły miłemu gościowi samodzielnie wykonaną księgę świątecznych kolorowanek. Żegnając się z dziećmi Mikołaj prosił je, aby pilnie się uczyły i były grzeczne oraz obiecał, że za rok znów je odwiedzi :))Dziękujemy Święty Mikołaju!!!
Jarosława Kulawik
W dniu 23. 11. 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.
Pomimo pandemii i nauki zdalnej udało nam się spotkać. Posłużył nam do tego Microsoft Teams używany na co dzień do uczestnictwa w lekcjach. Podczas spotkania porozmawialiśmy o życzliwości, która powinna nam towarzyszyć nam każdego dnia. Samorząd Uczniowski przygotował ciekawy i zabawny quiz, w którym wszyscy wzięliśmy udział. Oliwia Kawalec, Daniel Durlak i Maciej Kobylański – uczniowie klasy 8 przygotowali dla nas krótką prezentację dotyczącą historii i ciekawostek związanych z Dniem Życzliwości. Udało się nam też podsumować zdjęcia w kolorze życzliwości z emblematami lub „życzliwymi hasłami”.
Nauka zdalna nam nie straszna – jesteśmy społecznością szkolną, która teraz w nieco inny, wirtualny sposób, ale w dalszym ciągu lubi się spotykać!
Zachęcamy do zapoznania się z quizem https://quizizz.com/join/quiz/5fbabeebf20463001c6eb16c/start?studentShare=true oraz prezentacjami.
Kinga Tokarska
Joanna Luks
Szanowni Państwo, w załączonych plikach znajduje się jadłospis oddziałów przedszkolnych.
Zapraszam wszystkich do udziału w Konkursie Plastycznym o zasięgu ogólnopolskim na Kartkę Bożonarodzeniową „Wigilijne życzenia”. Prace wraz z kartą zgłoszeniową (w załączniku), należy dostarczyć do Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele do dnia 18.12.2020 r. Regulamin konkursu w załączniku.
Paulina Kozieł
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP Żabki- nowy rok szkolny 2020/2021.
21 października odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie pod hasłem : Wolność, równość, braterstwo „Ludzie są obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa”.
Trzy uczennice z klasy VIII, które podjęły wyzwanie, musiały poznać wielu bohaterów z długiej listy lektur konkursowych. Zdobytą podczas czytania wiedzę wzbogaciły własnymi refleksjami, wykorzystując je w trakcie rozwiązywania zadań. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Julia Niemiec.
Gratulujemy!
Marzena Wawrzeń
Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną.
/ Ambrose Gwinnett Bierce/
W dniach 27.10.20-12.11.20 aż 34 uczniów z klas VI-VIII wzięło udział w konkursach polonistycznych:
Ogólnopolski Test Ortograficzny zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna- Olimpus
Ogólnopolska Olimpiada Z Języka Polskiego
Konkursy przeprowadzone w bezpiecznej i wygodnej formie online miały na celu:
Na wyniki cierpliwie czekamy do końca grudnia.
Marzena Wawrzeń
Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NASZA ŚWIETLICA DZIAŁA JUŻ NA PLATFORMIE MICROSOFT TEAMS.
W ZAKŁADCE ŚWIETLICA, ZNAJDZIECIE MNÓSTWO CIEKAWYCH PROPOZYCJI NA PRACE PLASTYCZNE, ZABAWY RUCHOWE ORAZ AUDIOBOOKI.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH W KAŻDY PONIEDZIAŁEK O GODZINIE 13.OO NA WSPÓLNE CZYTANIE.
DO ZOBACZENIA!
W październiku odbył się w świetlicy kolejny konkurs plastyczny zatytułowany „Barwy jesieni”. Uczniowie zaprezentowali swoje barwne i ciekawe prace, charakteryzujące się niezmierzoną paletą barw i jesiennych nastrojów. Różnorodność dzieł dziecięcej wyobraźni ukazała piękną złotą jesień, pełną tajemnic, zadumy i refleksji oraz wszechogarniającego spokoju. Jesień w oczach dzieci to dojrzała pora roku, radosna i niezwykle kolorowa, przechodząca kolejne stadia rozwoju aż po nostalgiczną i melancholijną listopadową porę. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali miłe nagrody.
Wyniki konkursu :
I miejsce – Dorota Krzyworzeka – klasa 1
II miejsce – Zofia Calik – klasa 1
III miejsce – Maria Cieślik – klasa 2
Wyróżnienia :
Agnieszka Wnęk
Paulina Kozieł
Dzień Życzliwości to dobry moment, aby przypomnieć sobie jak cenne w relacjach z ludźmi są słowa: proszę, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia oraz jak ważny jest serdeczny uśmiech. W związku z tym, że w tym roku z powodu pandemii nie możemy razem świętować Dnia Życzliwości w szkole, zachęcamy Was do uczczenia tego święta w następujący sposób:
- ubierz się na żółto,
- wykonaj "życzliwe" emblematy, np. narysuj na kartce uśmiech i ozdób go według uznania,
- napisz na kartce życzliwe hasło i zrób sobie zdjęci ez wykonanymi rekwizytami (na zdjęciu nie musi być widoczna Twoja twarz). Najbardziej kreatywne zdjęcia zostaną nagrodzone! Wykonane zdjęcie prześlij na maila: psychologdlaszkoly@gmail.com.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OP Żabki" - Święto Niepodległości.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Małopolski Kurator Oświaty wyznaczył nowe terminy szkolnych etapów konkursów kuratoryjnych. Przedstawiają się one następująco:Małopolski Konkurs Historyczny - pon.: 16 XI g. 9.00,Małopolski Konkurs z Fizyki - pon., 16 XI, g. 13.00,Małopolski Konkurs Geograficzny - wtorek, 17 XI, g. 9.00,Małopolski Konkurs Chemiczny - wtorek, 17 XI, godz. 13.00,Małopolski Konkurs z Języka Niemieckiego - środa, 18 XI, godz. 9.00,Konkurs Tematyczny Z Dobrą Nowiną przez życie - czwartek, 19 XI, godz. 13.00,Konkurs Tematyczny Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939 - 1940 - piątek, 20 XI, godz. 13.00.Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursach proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela danego przedmiotu uczącego w naszej Szkole. Uczniowie, którzy są chorzy lub przebywają na kwarantannie nie mogą wziąć udziału w konkursach.Konkursy zostaną przeprowadzone w naszej Szkole w reżimie sanitarnym. Rodzice biorą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka w drodze na konkurs oraz w drodze powrotnej do domu.
Anna Zajączkowska
Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach historii Polski. Jest to wyjątkowo ważna data dla każdego Polaka. Upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia dotyczące patriotyzmu. Uczniowie uczęszczający na świetlicę mogli bliżej zapoznać się z historią i znaczeniem tego święta. Na początku wszyscy obejrzeli filmik edukacyjny ,,Polskie Symbole Narodowe – Polak Mały’’, następnie wysłuchali pieśni patriotycznych. Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali flagi i godła Polski, które wyklejali papierem kolorowym oraz malowali farbami i kredkami. Prace wykonane przez uczniów klas I-III podziwiać można na stronie internetowej Szkoły.
Link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A
Paulina Kozieł
Drodzy Uczniowie, zapraszam do udziału w niepodległościowym konkursie plastycznym (regulamin w załączniku). Na Wasze prace czekam do poniedziałku, 9 XI do godziny 10.00. Należy je dostarczyć do naszej Szkoły.Proszę opisać je zgodnie z regulaminem!
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam!
Anna Zajączkowska