• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

    16.04.2024

    Turniej piłki nożnej

     Dnia 15.04.2024 r., odbyły się trzecie, a tym samym ostatnie zajęcia dotyczące projektu włączającego temat  ,,Stacja Integracja’’.  W turnieju udział brali uczniowie klasy II i III oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 6 w Krakowie. Na początku zajęć wspólnie utworzyliśmy krąg integracji, w którym każdy miał przedstawić się, a także zapamiętać najwięcej imion swoich rówieśników. Następnie uczestnicy turnieju przystąpili do rozgrzewki, która składała się m.in., z biegów, skłonów, pajacyków, skrętów tułowia itp. I w końcu wszyscy uczniowie przystąpili do długo wyczekiwanego turnieju. Mecz był pełen emocji, napięcia, a także czystej rywalizacji, i trwał 90 min. Zwycięzcami turnieju okazji się uczniowie ze Szkoły Specjalnej. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na rewanż.

     

                                                                                                                                              Paulina Kozieł

  • LOGOPEDYCZNE ZAJĘCIA GRUPOWE

    16.04.2024

    Dnia 13.03.2024 r., odbyły się logopedyczne zajęcia grupowe w OP Sówki. Tematem zajęć były urodziny. W trakcie zajęć zostały przeprowadzone gry i zabawy logopedyczne i logorytmiczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, aktywizujące procesy mowy i myślenia. Celem zajęć profilaktycznych było m.in. kształtowanie i utrwalanie prawidłowego toru oddechowego, podniesienie sprawność narządów artykulacyjnych, wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia w grupach oraz indywidualnie.

                                                                                                                                                Paulina Kozieł

  • ŚWIELICOWY ZIELONY KĄCIK PRZYRODNICZY

    Nowa galeria ŚWIELICOWY ZIELONY KĄCIK PRZYRODNICZY została dodana do albumu fotograficznego

    Małgorzata Łysek

    Wraz z nadejściem wiosny uczniowie ze szkolnej świetlicy postanowili założyć zielony kącik przyrodniczy. Z radością i dużym zaangażowaniem uczniowie sadzili sadzonki kwiatów i siali przygotowane nasiona. W ten sposób dzieci uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Zielony kącik przyrody jest dla nich doskonałym miejscem do prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji. Celem tego działania było zapoznanie dzieci z potrzebami i wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o rośliny oraz ukazanie prostych prac gospodarczych. 

                                                                                                                                   Małgorzata Łysek


                                                                                                                               

  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczno - Informatyczny "InstaLogik" - wyniki

    9 marca odbył się finałowy etap ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „InstaLogik”.

    Z dumą ogłaszamy, że:

    Michalina Krukar z klasy 4 została Laureatem III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP oraz uzyskała najlepszy wynik w gminie Wielka Wieś

    Ewa Mikurda z klasy 8 została Laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP oraz uzyskała najlepszy wynik w powiecie krakowskim.

    Dziękujemy Uczennicom za ogromne zaangażowanie i gratulujemy osiągnięć!

                                                                                                                                          Renata Windys

                                                                                                                                          Urszula Babiuch

  • PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI

    12.04.2024

    Projekty programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości koncentrują się wokół kilku wiodących tematów, które dotyczą m.in. odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ekologii a także budowania i utrzymywania relacji społecznych. Poprzez promocję pozytywnych wzorców osobowych program zachęca uczniów do rozwijania swoich zdolności. W czasie kilkugodzinnych warsztatów uczniowie klas V i VI definiowali pojęcie aktywności obywatelskiej, następnie projektowali działania w temacie ochrony planety. Warsztaty  nie tylko uczyły młodych ludzi postawy obywatelskiej, ale też sprzyjały integracji zespołu klasowego.

    Agnieszka Miśkiewicz

  • SPRZĄTANIE NASZEJ GMINY

    Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w VI Akcji Sprzątania Gminy.

     

    Spotkamy się 13 kwietnia, aby w duchu naszego tegorocznego hasła „Wspólne sprzątanie to nasze Gminne wyzwanie posprzątać najbliższą okolicę i pokazać, że razem możemy więcej!

     

    Koordynatorami i wsparcie w ramach Akcji w poszczególnych miejscowościach oferują Sołtysi/Radni/OSP/Szkoły

     

    Biały Kościół – start godz. 10.00, z parkingu przy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS, ul. Królowej Jadwigi 4.

    Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców do udziału w akcji :) Renata Windys

     

  • WIOSNA W KLASIE IV czyli - PRZESADZAMY :)

    5 kwietnia 2024 w ramach wspólnego projektu z zakresu wychowania, techniki i przyrody uczniowie klasy IV uczyli się dbać o rośliny doniczkowe, zapewniać im właściwe warunki i estetycznie eksponować w sali lekcyjnej.

    Młodzież przesadzała przyniesione z domu rośliny, które po zabiegach pielęgnacyjnych udekorowały salę lekcyjną czwartoklasistów.

     

    Karolina Krawczyk- Hrabia

    Mirosława Szeptycka

    Barbara Mycek

  • Musical „Kopernik” w Operze Krakowskiej

    Mikołaj Kopernik wielkim astronomem był. Urodził się w 1473 roku w Toruniu. Zmarł w 1543 roku w Fromborku. Zasłynął jako astronom, matematyk, lekarz, ekonomista i prawnik. Autor rewolucyjnej teorii heliocentrycznej zawartej w rozprawie „De revolutionibus orbium coelestium”. W musicalu poznajemy go jako wewnętrznie skonfliktowanego mężczyznę, pokornego żaka, pracowitego kanonika, niedoszłego kochanka Anny Schilling, dworzanina Zygmunta Starego, skromnego, a jednocześnie przełomowego naukowca, który skrupulatnie obserwował niebo. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…” – choć Kopernik uważany jest za największego i najsłynniejszego polskiego uczonego, jego życiorys, pełny obraz dokonań i godna człowieka renesansu wszechstronność oraz pasja, nie są dziś powszechnie znane, stąd pomysł na musical, który na chwilę Kopernika „zdejmuje z cokołu”.

    Uczniowie i Uczennice klas VI, VII i VIII 5 kwietnia 2024 roku zasiedli na widowni słynnej Opery Krakowskiej i z pełną uwagą obejrzeli musical „Kopernik”. Przed przedstawieniem przywitał nas sam Piotr Sułkowski, Dyrektor Opery Krakowskiej. Taniec, balet, piosenka, światło, ruchoma scena, wspaniała orkiestra na żywo – to wszystko złożyło się na ten niezwykły spektakl muzyczny,  który z pewnością można nazwać „ucztą dla ciała i ducha”. Żywa lekcja historii, języka polskiego, geografii, muzyki, a nawet plastyki z pewnością utkwi w pamięci młodych. Po przedstawieniu obejrzeliśmy film, który przybliżał kulisy powstawania musicalu oraz mieliśmy możliwość krótkiej rozmowy z twórcami.

    Podobało się wiele – z opinii naszych podopiecznych wiemy, że zachwyciła ich scenografia, protagonista Kopernik, który jawi się jako współczesny „outsider”, postać narratora Jana Dantyszka i Stańczyka, który poruszał lalką Kopernika, historyczne elementy (walka z Krzyżakami, rozłam w kościele), humor i wiele innych. Miejmy nadzieję, że to zachęci młodych do częstszych wizyt w takich miejscach.

    Jesteśmy również dumni, że w orkiestrze Opery Krakowskiej od lat występuje nasz nauczyciel muzyki – Pan Jarosław Janecki, który przed musicalem przywitał się z nami i zwrócił uwagę na to, w jaki sposób należy zachowywać się w operze oraz czego możemy się spodziewać.

    Składamy wyrazy wdzięczności za możliwość wyjazdu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Mogliśmy się poczuć jak na widowni filmowego Broadwayu czy West Endu – polska scena również potrafi zorganizować „międzygwiezdne” show!

     Kinga Hrabia-Babiuch

    Agnieszka Bałys-Miśkiewicz

    Joanna Luks

    Urszula Kubisiowska

     

     

     

  • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

    Uczniowie i Uczennice klas VI, VII, VIII, dzięki projektowi Małopolskiej Organizacji Turystycznej, 5 kwietnia 2024 roku zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego - jest nie tylko skarbcem historii, ale także miejscem, gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością, inspirując kolejne pokolenia do odkrywania i czerpania z bogatej tradycji lotniczej Małopolski, Polski, Europy i świata.

    Samoloty, śmigłowce, szybowce z czasów Wielkiej Wojny i II wojny światowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nasz przewodnik opowiadał nie tylko o historii i technice, ale umiejętnie wprowadzał ciekawostki dotyczące kobiet w lotnictwie, podróży papieskich Jana Pawła II, praw grawitacji i wiele innych. Podsumowaniem spotkania było sklejanie modeli samolotów. Dziękujemy!

    Kinga Hrabia-Babiuch

    Joanna Luks

    Urszula Kubisiowska

    Agnieszka Bałys-Miśkiewicz

     

     

  • Wiosenna dyskoteka

    Bawić to my się w szkole bardzo lubimy!

    4 kwietnia odbyła się wiosenna dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 i trwała do 18:30. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Rolę didżeja pełnił Mikołaj Konatowicz z pomocą Jakuba Prochala oraz Kacpra Hajduka. Nasi uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko jednak do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Nie zabrakło również wspólnie odtańczonej belgijki – tańca, który podbił nasze serca.

    Impreza udała się. Wiosenny nastrój na dobre zawitał w naszej szkole. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy.  

                                                                                                                                           Karolina Krawczyk - Hrabia

                                                                                                                                           Tomasz Dudek

                                                                                                                                           Kinga Hrabia - Babiuch

                                                                                                                                           Joanna Luks

                                                                                                                                           Urszula Babiuch

  • Dzień Tęczy -OP " Żabki"

    Nowa galeria Dzień Tęczy -OP " Żabki" została dodana do albumu fotograficznego

  • SZKOLNA ŚWIETLICA NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI

    Nowa galeria SZKOLNA ŚWIETLICA NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

      W tym roku nasza szkolna świetlica uczestniczy w nowym projekcie „CZYTAM Z KLASĄ-  LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Tegoroczne hasło tej edycji projektu brzmi - Na Tropach Dobroczynności. Poprzez zadania z poszczególnych modułów oraz czytanie wybranych lektur zaszczepiamy i pielęgnujemy w dzieciach dobroczynność. Dzieci uczą się, jak troszczyć się:

    ❤️ o siebie,

    ❤️ o innych,

    ❤️ o wszystko, co je otacza.

     

    Ten oto projekt  doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny​ 2023/2024.

    Głównymi celami projektu jest:

    • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
    • rozwijanie aktywności czytelniczej,
    • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
    • pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności,
    • integracja grupy świetlicowej,
    • kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra,

     

               W tym projekcie uczestniczą chętne dzieci z klas I-III, które z wielkim entuzjazmem zabrały się do działania. W pierwszej kolejności wspólnie wybraliśmy lekturę, a została nią książka Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”. Codziennie w naszej świetlicy jest pora na blok czytelniczy zwany „Starsi uczniowie czytają młodszym”, gdzie młodzież ze szkolnego wolontariatu czyta młodszym kolegom i koleżankom. Po przeczytaniu fragmentów lektur zawsze był czas na omówienie przeczytanej treści, a także quiz wiedzy o przeczytanym fragmencie. Uczniowie zapoznali się z historią Chmurki Tosi, wykonali swoje chmurki gdzie do tej pory dekorują naszą jedną z trzech świetlicowych gazetek. Dzieci z moją pomocą w lekturniku uzupełniły tytuł książki, autora, narysowały głównego bohatera i ulubioną książkową przygodę. Wykonaliśmy jesienne zakładki do książek z logiem projektu. Największą radość sprawiło uczniom tworzenie makiety zatytułowanej – „ Zagrody w Bullerbyn”. Zadanie to przyniosło wiele satysfakcji, nauczyło zgodnego działania w grupie podczas spontanicznego i kreatywnego tworzenia. Wspólnie stworzyliśmy „Lekturę na sznurku”, a  inspiracją do tego działania były przygody naszych książkowych bohaterów. Hasło tego modułu brzmi „Bądź dobry dla ludzi”. W związku z tym włączyliśmy się w akcję „Kartka bożonarodzeniowa”, gdzie podczas zajęć świetlicowych powstały przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi dla rodziców. Następną akcją dobroczynną była zbiórka słodyczy dla dzieci z krakowskich domów dziecka. Kolejnym naszym dobroczynnym dziełem była zbiórka rzeczy biurowych dla pacjentów Oddziału Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 21 listopada 2023r. w świetlicy obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu staraliśmy się być mili, dobrzy, serdeczni i życzliwi w stosunku do siebie i innych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Ten dzień obfitował  w wiele atrakcji gier, zabaw, konkursów. Przeprowadziliśmy tygodniowy cykl zajęć, których celem było rozwijanie świadomości wśród uczniów na temat różnych etapów życia każdego człowieka, kształtowania epmatii i szacunku wobec starszego pokolenia. Wykonaliśmy również piękne upominki dla naszych Babć i Dziadków z okazji ich Święta. Nasze upominki bardzo podobały się dziadkom ponieważ była zauważona radość i uśmiech na twarzach podczas ich wręczania.

    Po realizacji  poszczególnych zadań modułowych otrzymaliśmy certyfikat.

    Małgorzata Łysek

  • WIELKANOC W ŚWIETLICY

    Nowa galeria WIELKANOC W ŚWIETLICY została dodana do albumu fotograficznego

    Wielkanoc to najważniejsze święto w polskiej tradycji, a także w tradycji chrześcijańskiej to radosny czas, który kojarzy nam się z wiosną, kurczakami, pisankami… W naszej świetlicy przed świętami Wielkiej Nocy zorganizowaliśmy wiele ciekawych zajęć. Dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne, manualne wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne. Powstały przepiękne stroiki, kolorowe króliki, kurczaki oraz kartki świąteczne z życzeniami, które dzieci wręczyły bliskim.  Uczniowie pomagali dekorować salę świetlicową i wykonali piękną gazetkę o Wielkanocy. To była także dobra okazja, aby przypomnieć uczniom o polskich tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Zajęcia obfitowały w wiele zabaw, quizów, krzyżówek i zagadek wielkanocno- wiosennych.

    Życzymy aby Święta Wielkanocne przepełnione były spokojem, miłością, radością, życzliwością i odpoczynkiem w gronie najbliższych.

    Małgorzata Łysek

    Renata Szlachta

  • Życzenia świąteczne

    „Wykąp się w blasku, co z nieba ciecze,Zaczerpnij życia w wiosny oddechu”.

    Artur Oppman, „Chrystus zmartwychwstał”

    Wielkimi krokami zbliża się Niedziela Wielkanocna – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa. Czas Świąt Wielkanocnych wiąże się z wyjątkowymi zwyczajami i obyczajami – takimi jak: palmy, pisanki, babki, święconka, śmigus-dyngus – lecz powinien być przede wszystkim czasem ciepła i miłości w gronie najbliższych.

    Już dziś pragniemy życzyć naszym Uczniom i Uczennicom, Rodzicom oraz Przyjaciołom naszej Szkoły „Wesołego Alleluja!”, bo „Alleluja” znaczy: dobro, radość, świetność i odrodzenie.

    Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Białym Kościele 

  • Palmy wielkanocne- OP Żabki

    Palmy wielkanocne- OP Żabki

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowują się do Niedzieli Palmowej podczas tworzenia palm. Jak się okazuje nie jest to wcale łatwe zadanie, ale na szczęście możemy liczyć na pomoc naszych pań! Serdeczne podziękowania dla rodziców za zgromadzenie materiałów na warsztaty. 

     

    Angelika Nawara-Michalska

     

    Nowa galeria Palmy wielkanocne- OP Żabki została dodana do albumu fotograficznego

  • Wielkanocne przedstawienie- OP

    27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały społeczności szkolnej zwyczaje związane z obchodami świąt Wielkanocy. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem odegrały swoje role. Dzieci opowiedziały o symbolice Triduum Paschalnego, tradycji pisania jajek, święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, czy zwyczaju chodzenia z kogucikiem i polewania się wodą w Poniedziałek Wielkanocny. Zostały również złożone życzenia wielkanocne wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły. 

    Wesołych świąt!!

     

    Angelika Nawara-Michalska

    Paulina Pyziak

    Dorota Jagło

    Jarosława Kulawik

     

    Nowa galeria Wielkanocne przedstawienie- OP została dodana do albumu fotograficznego

  • OP ŻABKI- Śniadanie wielkanocne

    Nasz stół wielkanocny
    haftowany w kwiaty.
    W borówkowej zieleni
    listeczków skrzydlatych
    lukrowana baba
    rozpycha się na nim,
    a przy babie –
    mazurek w owoce przybrany.”

     

             27 marca panie z grupy Żabki z pomocą rodziców zorganizowały uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajek, szynki, kiełbasy, baranka z ciasta stroików z bazi i bukszpanu.  Oczywiście nie obyło się bez smakowitych babek i mazurków. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.  Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Po posiłku udaliśmy się na salę gimnastyczną zaprezentować przedstawienie o tematyce wielkanocnej przed uczniami naszej szkoły. Wesołego Alleluja!

     

    Angelika Nawara-Michalska

     

    Nowa galeria OP ŻABKI- Śniadanie wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

  • 0P Żabki- Poszukiwacze wielkanocnych jajek

    26 marca dzieci z grupy "Żabki" wyruszyły szlakiem psotnego wielkanocnego zająca, który w ogrodzie przedszkolnym ukrył jajeczka z zagadkami i zadaniami do wykonania. Na szczęście dostaliśmy od niego wskazówki jak dotrzeć do mety gdzie czekały na nas niespodzianki! Uwialbiamy takie zabawy na świeżym powietrzu! 

    Angelika Nawara- Michalska

     

    Nowa galeria Poszukiwacze wielkanocnych jajek- 0P Żabki została dodana do albumu fotograficznego

  • Olimpus - sesja zimowa - wyniki

    Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica, Ewa Mikurda z klasy 8 została laureatem ogólnopolskiej olimpiady z matematyki  "Olimpus" - sesja zimowa! 

    Serdecznie gratulujemy Ewie oraz wszystkim Uczestnikom konkursu!

                                                                                                                                                           Renata Windys

                                                                                                                                               Urszula Babiuch                                     

  • Płazom ujdzie płazem!

    Piękna pogoda, cudowne słońce, więc stanęliśmy na wysokości zadania i kolejny raz włączyliśmy  się w akcję ochrony płazów "Płazom ujdzie płazem!", aby wspólnie przejść trasę i przenieść żabie osobniki na drugą stronę jezdni do rzeki. Towarzyszyła nam Przedstawicielka Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, która przekazała cenne informacje dotyczące życia płazów.

    Piątoklasiści mieli okazję zobaczyć i dotknąć pary ropuch szarych. Liczyli na więcej, lecz nocne przymrozki nie zachęciły płazów do wędrówki. Dziękujemy za możliwość zaangażowania się w tę akcję.

     

    Barbara Mycek

    Urszula Babiuch

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.św.Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • 012 4191918

Galeria zdjęć