2023/2024 2022 / 2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015 / 2016 Tekstowa podstrona

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Kolejny rok szkolny, kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego, kolejne wyzwania. Po przeprowadzonych kampaniach wyborczych i głosowaniu wśród uczniów został wyłoniony Samorząd Uczniowski 2023/2024:

Przewodniczący - Mikołaj Konatowicz kl.VIII
Zastępca: Aleksander Oczkowski kl.VI
Sekretarz: Radosław Kołodziejczyk kl.VII

Sekcja pomocnicza:
Ewa Mikurda kl.VIII
Julia Srebnicka kl.V
Tymoteusz Waliłko kl.V
Maria Cieślik kl. V
Jagoda Sałęga kl. IV

Życzymy zapału, wielu ciekawych pomysłów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym :)

Urszula Babiuch - opiekun SU

Jak działa Samorząd Uczniowski?
Co udało nam się zrealizować w I semestrze 2023/2024?

W październiku zabraliśmy się ostro do pracy: nowy skład - nowe siły. Podczas Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane kwiaty  origami.
    W listopadzie zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - wróciliśmy do świata bajek i fantazji; Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - zespół ekspertów odpytywał uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia; Międzynarodowy Dzień Życzliwości - wspólne zabawy; Światowy Dzień Pluszowego Misia - " zaproszono" do szkoły swoje ulubione pluszaki. W ostatnim tygodniu pomogliśmy zorganizować zabawę andrzejkową - były wróżby, konkursy i niespodzianki.
    Po miłym akcencie przyszedł czas na działalność charytatywną: Mikołaj prosi o pomoc - zbiórka słodyczy dla dzieci z krakowskiech domów dziecka; Ile waży św. Mikołaj? - wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo; Gwiazdka dla Zwierzaka - zbiórka karmy, kocy, poduszek, obroży dla Schroniska Rafik w Bolesławiu.
    W grudniu zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej połączony z Dniem Gier Planszowych - podczas turnieju rywalizowało 6 drużyn, pozostali uczniowie spędzali czas na kibicowaniu lub grali w gry planszowe. SU przygotował dla uczestników turnieju słodki poczęstunek. Świąteczny Tydzień -  zorganizowano w szkole szczególne dni, m.in. dzień w sweterku świątecznym, dzień w skarpetach świątecznych, a także dzień z ulubioną podusią. Przygotowano skrzynkę dobrych życzeń, do ktorej uczniowie wrzucali kartki świąteczne. Przed świętami kartki te trafiły do adresatów.
    W styczniu zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka - oddelegowani uczniowie przeprowadzili w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III prelekcje i zabawy.
    Nasze działanie, to także dbałość o dobre funkcjonowanie ucznia w szkole - i tu szczęśliwy numerek oraz szczęśliwy kolor pomagają nam wszystkim znosić trudy codzienności.
    Przygotowalismy wiele gazetek tematycznych, m.in. z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodleglosci, Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, Dnia Życzliwości, Świąt Bożego Narodzenia, a także rady dotyczące drogi do sukcesu oraz  wskazówki na czas ferii.